Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bölcsi téma. Szerintetek mi...

Bölcsi téma. Szerintetek mi történhetett?

Figyelt kérdés

Szeptember közepén kezdtük a beszoktatást. Szép lassan, már eljutottunk odáig, hogy ott aludt és reggel sem sírt. Volt 1x másfél hét kihagyás, de utána, még mintha simábban ment volna minden. Aztán tegnap kezdődtek a gondok. Egész délelőtt visítva sír bent. Ez megy 2. napja, és ma be kellett érte mennem.

Voltak figyelmeztető jelek: mondta, hogy a gondozó nénije már nem veszi fel, és nem vigasztalja, ha sír, hanem megfenyegeti, hogy hazamegy. És többször hallottam reggel, hogy kiabál a gyerekekkel, hogy maradjanak csöndbe.

Próbáltam ezeket figyelmen kívül hagyni, mert minden úgy tűnt, hogy rendben van..de most nem tudom, hogy mit csináljak. Történhetett ezeken kívül szerintetek más is? Vagy az én érzékeny lelkű kis lányom most besokallt ezek miatt?


2012. nov. 8. 14:00
 1/5 anonim ***** válasza:
12%

Nàlunk is rákiabálnak a gyerekekre ha randalíroznak, vagy nem fogadnak szót, verekednek.... Én is rákuabálok otthon, ha olyat tesz amit nem szabad!

Nálunk is egy darabig tutujgatták a gyereket, utánna már hagyták őket sírni.

Van dolga is a gondozónőnek, festeni, játszani a többi gyerekkel, elpakolni, ágyazni, ételt kiosztani, és vannak még 15-en, nem csak 1 gyerekre kell koncentrálnia!

2012. nov. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

Arany szive.

Hogy lehet ilyent mondani egy gyereknek?

Meg egyáltalán miért kiabál,értem én,hogy reggel nagy a hangzavar,de mit csináljon egy gyerek,egész nap üljön csendben???Normális hangnemben is meg lehet nekik mondani ,hogy egy kicsit halkabban beszélgessenek.

Gondolom ezek után fél a gondozójátólnem bízik meg benne,ami ha így beszél a gyerekekkel nem is csoda.

Én a helyedben beszélnék a gondozónővel,hogy mi az ő álláspontja.Ha eddig szívesen ment és most nem akar,annak oka van.

2012. nov. 8. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
92%

Nem egy gyerekkel fordul elő, hogy pár hónap után jönnek csak rá mi a szitu. Hogy ez nem csak átmeneti állapot, hanem ez már így lesz mindig, és ekkor jön ki belőlük a feszültség.

Ez legtöbbször nem a gondozónők miatt van, hanem úgy általánosságban vannak ilyen gyerekek is.


Ezzel nem zárom ki, hogy a gondozónő nem hibázott valamit, de legtöbbször csak az gyermek érzelmi fejlődése miatt van ez a helyzet. Ami majd elmúlik.

2012. nov. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%
Ezek a példák miatt nem értem amikor van egy olyan kérdés, hogy bölcsi vagy nagymama akkor a többség a bölcsit javasolja.
2012. nov. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
81%

Ha van lehetőséged máshova vinni a kislányt, akkor mihamarabb tedd meg szerintem.

Gyereket fenyegetni?! Beszokós gyereket nem megvigasztalni?! Meg egyáltalán, kicsi gyereket nem megvigasztalni?! Kiabálni velük?! és még ki tudja mik vannak, amik nem hallatszanak ki. Nem normális, emberileg és pedagógiailag nem lehetne rosszabb:(. Ja, de ha ütné is őket de az már remélem nem kerül szóba ma Magyarországon...

Az a baj az ilyenekkel, hogy beszélhetsz akár az atyaúristennel is, eltávolítani nem fogják, ha meg a lányod a csoportban marad, akkor szerintem csak rosszabb lesz(volt hasonló eset a környezetemben nemrég, sajnos tudom, mi lett a vége).

Ahhoz képest, hogy egy gyereknek az egyik legnagyobb megterhelés lehet a bölcsi, ha még ráadásul ilyen is, akkor az nagyon szomorú és ártalmas:(.

Az én kislányom is bölcsis, szerencsére nagyon jó csapat, tehát nem a bölcsi ellen ágálok.

2012. nov. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!