Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaság? Mi történhetett?

Szobatisztaság? Mi történhetett?

Figyelt kérdés

Januárban tölti kisfiunk a 3 évet.Másfél éves kora óta nem nagyon tűri magán a pelenkát, február óta nappalra teljesen szobatiszta lett.3-4 hónapja pelenka nélkül mentünk el itthonról hosszabb útra is.Vagy kérdeztem hogy kell e pisilnie, vagy megállt és szó nélkül el kezdett öltözni.Október eleje óta viszont egyik napról a másikra újra bepisil.Egész nap mosok, mert annyira játszik vagy nézi a mesét hogy bepisil, de utána jön hogy át kell öltöztetni.Tudom hogy vannak visszaesések, de ez már lassan egy hónapja tart.Lassan ovi lesz.Hogyan tudnék segíteni neki?

Áprilisban megszületett a tesója, nem féltékeny rá.Ha a kicsit pelenkázom kérdezem hogy neki kell e (eszembe jutott hátha féltékeny) de azt mondja nem.Tény és való rengeteget iszik éjjel-nappal 6-7 l folyadékot megiszik naponta (általában vizet) de eddig is így volt .Vagy azzal csináltam bajt hogy ovoda mellett van a bolt ahová járunk és amikor újra kezdte a bepisilést mondtam hogy akkor mehet ha már nem pisil be?Na nem ilyen durván.

Tudnátok segíteni?Decemberben kezdjük a beszoktatást, mennék dolgozni, de nem szeretném ha "miattam" lenne problémája.


2012. okt. 29. 11:55
 1/6 anonim ***** válasza:
6-7 liter/nap? Ez rengeteg. CSökkentsd le ezt a rengeteg innivalót. És ültesd rá a wc-re óránként, hátha ez is segít.
2012. okt. 29. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Te jó ég, az én lányom egy litert sem iszik meg egy nap, egyszerűen nem igényli, persze szól ha szomjas, de sokszor még a fél litert sem éri el a napi folyadékbevitel. Néha-néha van hogy sokat iszik, ilyenkor fél óránként rohan a wc-re, és ilyenkor volt már baleset is. Szóval lehet hogy tényleg azzal van a baj hogy sokat iszik.
2012. okt. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igen, 6-7 liter.Voltunk vele kivizsgáláson, de nincs semmi baja.Próbáltam már mindent.Csak vizet citromos vizet (elég morbid ötlet -tudom) de neki ennyi kell.A doki szerint ennyi a szükséglete, majd alábbhagy-vagy nem.Éjszaka is felkelt hogy öntsem meg az üvegét.Pár kortyot öntök csak, megissza alszik tovább és fél óra óra újra kér.Gondoltam már arra is hogy komfort ivó.Nap közben poharazik, de ugyan úgy kér.Szóval a mennyiség csökkentés nem jött be.

Félóránként szólok hogy menjünk pisilni, de 10-ből 2* jön.A maradék 8 mondja hogy nem kell és pár perc múlva már csorog is.

Esetleg az nem lehet hogy nappalra alváshoz nem kell neki pelenka és nem is pisil be?Eddig ráadtam miután elaludt de mostanában már nem.

2012. okt. 29. 12:16
 4/6 anonim ***** válasza:

én nem hinném,hogy 6/7 liter folyadék normális lenne egy három éves gyereknél.tuti nem hallgatnék a dokira,vinném tovább

egy felnőtt napi szükséglete 1,5-2 liter,a 6-7 még felnőttnél is durva

szerintem ne hagyd annyiban,vizsgáltasd ki

ennyi folyadéktól ne csodálkozz,ha bepisil

2012. okt. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok. Nem bántásbó írom, de:

azt mondod, hogy ennyi a szükséglete. Szerintem meg tetszett neki az ivás, és te engedtél neki, így szépen megszokásból "rászokott" az ivásra (hülyén hangzik, de így tudom legjobban kifejezni, hogy mit gondolok erről a kialakult SZOKÁSRÓL). Te vagy az anyukája, aki irányítja a kis napjait, de hozod a döntéseket. Tehát te döntöd el, hogy mikor mennyit adsz neki inni. Remélem érted, hogy te tudsz változtatni a helyzeten, ha te is ezt akarod. :)

2012. okt. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

3 különböző orvosnál voltunk.Vizelet, vérkép vesefunkció minden rendben.15kg, van olyan nap hogy nem iszik csak 2 l-t de olyan extra nap is van amit fent irtam.És ez a több.

Oké, próbálkozom a kevesebbel, egy szóval sem mondtam hogy nekem tetszik ez az állapot.

De a pisiléssel kapcsolatban kértem tanácsot, nem azzal ami már amúgy is folyamatban van.Hogy ott van mellette a bili és nem ül rá, hanem megvárja mig bemegy.

2012. okt. 29. 14:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!