Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez minden oviban így megy?

Ez minden oviban így megy?

Figyelt kérdés
Csoportpénz 500 ft/hó. Adjunk a kismadarakra (zöld ovi) pénzt, a szülők bálját egyszerű pénzkuncsorgássá degradálták, de most adjunk 1500 Ft-ot a mikuláscsomagokra, plusz a karácsonyi ajándékra. Ja de nincs papír, ceruza, kréta, semmilyen fejlesztő eszköz. Aki tud, vigyen be mesekönyvet, hogy legyen miből mesélni, etc. etc....
2012. nov. 8. 12:06
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

a fiam szeptemberben kezdte az ovit,eőtte egy évig bölcsis volt ugyanabban az intézményben.a bölcsiben 1000 Ft. volt acsoportpénz,meg még adjál alapítványit,havonta kellett tisztasági csomagot vinni,ami 100 -as pzs,wc papír,szappan,szalvéta.én fél literest vittem minden hónapban,de soha nem láttam kirakva,de a jó minőségű klotyó papírt sem,csak ilyen tescós egy rétegűt.gyümölcsnap is volt heti egyszer,mi háromszor vittünk egy év alatt

most az oviban 500 ft a csoportpénz,és két havonta kell vinni tisztaságit.itt nem folyékony szappant kérnek,hanem sima babát.de ha esetleg nem fogyna el két hónap alatt,akkor nem kell vinni,mindig szólnak,ha elfogy

bál nálunk is lesz,szintén lehet venni támogató jegyet.mi nem megyünk,veszünk támogató jegyet.

decemberben 2000 Ft-ot kell beadni,ebből vesznek játékokat.de ha kiszámolom,ez nem valami sok pénzt,mert egyelőre 18-an vannak,még nem töltődött fel teljesen a csoport,és mi az a 36 ezer ft?semmi

ja és a bölcsiben mi vettünk új szekrényeket a gyerekeknek,ráadásul két hónapig használták,mert tavasszal lett kész,utána nyári szünet,aztán meg a többség ment oviba.és 10 ezret kellett beadni rá

sajna sehol nincs pénzt,de elég borzasztó,hogy nekünk kell még a szekrényt is megvenni

a vízpénzen viszont ledöbbentem

2012. nov. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Csoportpénz, eszközpénz, bál, tisztasági stb stb


Nálunk is így van, én a tisztaságin vagyok felháborodva, rengeteget kérnek, havi 1 cs papírzsepi, 1 tekercs wc papír, 1 nagy csomag szalvéta (min 2-300 db-os), 1 tubus fogkrém, papír kéztörlő (csak tudnám minek, mikor van törölközőjük, meg szalvétájuk), és fél évente 1 l szappan. Ja és hetente kell vinni gyümölcsöt, kb fél kg-ot.


Én megértem hogy bekérnek ezt azt, mert tényleg semmit kapnak az önkormányzatoktól, de azért túlzásba nem kell esni.


Mondjuk nálunk az ovi mentségére legyen mondva, hogy minden egyes befizetett fillérrel elszámolnak a szülők felé.

2012. nov. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Ahhoz képest, hogy szerintem állami óvodákról írtunk, elég érdekes ez a vegyes kép:(

Nem ártana itt is rendet tenni, mert néha túlzás, amik vannak.

Egyik helyen gyümölcsnap, máshol azt sem tudják mi az.

Nálunk is csapvizet isznak, én is meglepődtem ezen az ásványvíz-témán, egyáltalán nem biztos,hogy már gyerekkorban egészséges.

2012. nov. 8. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

tisztasági csomag is van, meg gyümölcs nap is, igen.

A bölcsiben én ugyanezen voltam kiakadva: vittük minden hónapban a kézmosót, meg a wc papírt, a pelusosoknak pelenka/popsitörlő és mindig azon gondolkoztam, hogy 14 gyerek mikor használ el egy hónapban 14 flakon kézmosót? SOSE! Na mindegy, nem is ez a lényeg, hanem ez a szipolyozás:( azt megértem, hogy ha nincs papírjuk amire rajzoljanak akkor szólnak, hogy vigyen valaki, de miért kell az alapvető dolgokat is a szülőknek finanszírozniuk? Szép lesz, hogy 3 éves kortól lesz kötelező az óvoda, gondolom annyival több támogatást is kapnak majd az ovik. Hahaha...:S

2012. nov. 8. 12:57
 15/20 anonim ***** válasza:

Nálunk 400Ft/hó a csoportpénz. Ezen felül félévente 900Ft az eszközpénz, ebből vesznek papírt, ceruzát, festéket...

Félévente kell bevinni egy 100 db-os papírzsepit, 2 tekercs wc papírt, 1 tubus fogkrémet, 1 csomag szalvétát. Sószoba ingyenes, van az ovinak. Csak úgy csinálnak külön foglalkozásokat, ha pályázaton nyernek valamit, vagy az ovi keretein belül meg tudják oldani (pl. van tánc, furulya, de azt az óvónénik tartják, vagy év elején volt a nagycsoportosoknak 10 alkalmas úszásoktatás, erre pályáztak, így ingyen vitte-hozta őket a busz és az oktatás is ingyenes volt).

Nálunk megoldják csoportpénzből a mikulást, szüli-névnapozást, karácsonyt. Lehet vinni gyümölcsöt, zöldséget, de nem kötelező (pl. almaszedéskor vittünk egy nagy szatyorral, mert nem tudtuk már hova tenni, de anélkül is kapnak minden nap gyümölcsöt, vagy zöldséget).

2012. nov. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

kistelepülés, kiscsoportos a fiam

3000 ft/év a csoportpénz ebből veszik a mikulás csomagot, alapanyagokat pl só-liszt gyurmához

amit vinni kell: 2-3 havonta papírzsepi, wc papír, szalvéta

egy évben egyszer: 2cs rajzlap, 2 cs írólap, 6-os zsírkréta

havonta bábszínház vagy ovi-mozi: 200 ft/alkalom


februári farsang bevételéből gazdálkodnak


tavaly megyeszékhelyi oviba járt a fiam: 500 ft/hó csoportpénz

kéthavonta: papírzsepi, wc papír, szalvéta

év elején kértek: 12-es színesceruzát, zsírkrétát, rajzlapot

év elején egyszeri 1000 ft-os befizetésből lettek udvari játékok

gyereknapra vinni kellett fejenként 1 liter üdítőt, amit megvehettél a gyereknapi programon

3000 ft volt a bábszínház (5 alkalom, ebből 4* beteg volt)

800 ft volt év végén külön buszos kirándulás a vadasparkba (+ pakolni kellett inni-enni valót)

2012. nov. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Az ikreim most kiscsoportosak Szolnokon. Tehát mindent duplán számoljunk!

- 500 Ft havonta a csoportpénz.

- Fél évente kérnek 500 Ft-ot vizuális eszközökre, ez a színes ceruza és társai.

- Fél évente szintén 500 Ft fénymásolásra.

Év elején kellett vinni 4 tekercs wc papírt, 100-as zsebkendőt, folyékony szappant, nagy csomag szalvétát, fogkrémet. Azt mondták, így szeptemberre nem kell csoport pénz.

Az étkezést nem is írta még senki, de az is ott van 375 Ft/nap/gyerek, gyümölcsöt itt is kérnek időnként, hogy vigyünk, meg mikor mit.. szüretre pl szőlőt, üdítőt, rágcsálni valót. Szülinapra nem muszáj tortát, ha valaki nem engedheti meg magának, de 2-3 csomag ropit és valami innivalót jó ha visz a szülő akkor is.

Itt is megy a "minden jó ha ingyen van" dolog, kérték, hogy ha valaki tud tükröt, az vigyen már, mert az egyik szekrény oldalára kellene... vagy pl hűtőszekrényt! :)

2012. nov. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Nem tudom az államiban, hogy megy,de én örülnék, ha csak ennyi költségünk lenne. :)

85.000 Ft a magánovi/hó. De mielőtt bárki azt mondaná nem kellett volna ezt választani leírom, hogy akkor bizony nem járna oviba szegény, mert az államiból élből elutasítják azt, akinek kistestvére van. Így vagy magán, vagy nincs ovi. És Ő imádja az ovit.

2012. nov. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Nálunk havi 300 a csoportpénz, ezen felül csak pzs-t és fogkrémet kell vinni, ill. van gyüminak egy héten egyszer, arra lehet feliratkozni.
2012. nov. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Nálunk csoport pénz van ez 500 Ft/hó -ebből veszik a fogkrémet, meg egyéb eszközöket.

Ezen felül havi tisztasági csomag: 100 db zsepi, 1 tekercs wc papír, 1 szappan, 1 cs szalvéta

Plusz kértek nyomtató papírt rajzolni, meg minőségi háromszögletes színes ceruzát

Ezen felül a kirándulás 3000 Ft lesz.

A karácsonyt azt 2 éve nem támogatja az önkormányzat, így a mi csoportunkban az les hogy közösen csinálunk díszeket, mézeskalácsot meg még amiket kitalálunk és ezeket egy adventi vásárkeretében kiáruljuk, és a befolyó pénzből veszi a óvónő az ajándékot a gyerekeknek.Azt még nem beszéltük meg hogy az alapanyagokat mindenki állja azt amit csinál, vagy közösen össze dobjuk a pénzt és abból gazdálkodunk.


Plusz minden hétfő gyümölcs nap 2-3 szem gyümölcsöt kell vinni.

2012. nov. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!