Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Pár falatot eszik csak a fiam...

Pár falatot eszik csak a fiam reggelire, így az éhségtől sokszor nyűgös és rosszkedvű az oviban. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
3éves fiam inkább sokszor kevesebbet evő típus, és akár itthon reggelizik, akár az oviban, pár falatnál többet nem eszik. Így meg egész délelőtt éhes és rosszkedvű. Amíg itthon volt, reggeli és ebéd között mindig tartalmas tízórait evett, nem csak 2 gerezd almát mint az oviban. Ma szülinapos süteményt ettek délelőtt az oviban, mondta is az óvónő, hogy különösen jó kedvű és vidám volt ma a fiam. Persze, mert nem volt éhes. Mit csinálhatnék vele?
2012. nov. 7. 13:25
 1/3 TKI Ibolya ***** válasza:
Az én gyerekeim mindig egy nagy pohár kakaóval kezdik a napot.Amikor már igazán felébredtek akkor még kérnek egy vajas kenyeret.Ők is sokáig nem akartak reggelizni és nyűgösek voltak,de ők az oviban kaptak reggelit és tízórait is így délig nem volt baj.
2012. nov. 7. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mióta jár oviba?

Előbb utóbb rá kell jönnie, hogy ha nem akar éhes maradni, akkor ennie kell vagy otthon, vagy az oviban.

Nincs olyan, hogy sokszor kevesebbet evő típus, erre te szoktattad rá. Az én fiam szinte fénnyel táplálkozott ovikezdés előtt, sajnos én hagytam, hogy válogatós legyen, nem erőltettem az evést, ha nem akart, nem evett, inkább adtam neki tejszeletet, kekszet, csak hogy legyen benne valami.

Most mégis reggel itthon megiszik 2,5 dl tejet, kakaót, tejeskávét fél 8kor, az oviban 9től tízórai (ált. joghurt, kefír, kiflivel, kalács, zabpehely, vajas kenyér felvágottal, ilyesmi), mind megeszi, az ebédnél mindent megeszik (előtte nem evett egyáltalán levest, csak a gyümölcslevest), sőt ha ízlik neki, még repetát is kér, uzsonnára is megeszik mindent (ott is kért már repetát). Vacsira már annyira nem eszik, egy fél szelet kenyér valamivel, de a 2 dl tej az mindig megvan. Neki jót tett a közösség az evés szempontjából (is), mert látta, hogy a többiek hogy esznek, így ő is rájött, hogy az jó dolog.

Szóval valahogy arra kéne rávezetni, hogy egyen többet egyszerre, mert akkor boldogan játszhat a többiekkel.

2012. nov. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy igazad van, tényleg én neveltem így, ha valamiből keveset evett, tudta, hogy úgyis nemsokára kap valami mást. 1 hónapja ovis, 8-tól 9-ig van reggelijük. Lehet, hogy azt kéne csinálni, hogy az ébredés utáni tejivás után mást nem kap itthon, így fél9-re megéhezne annyira, hogy rendesen reggelizzen az oviban. Csak félek üres gyomorral elengedni, mert ha ott sem eszik semmit, akkor még rosszabb lesz.
2012. nov. 7. 14:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!