Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az óvónők nem tudják hogy a...

Az óvónők nem tudják hogy a 3-4 évesek szeretnek füllenteni, miért hisznek el mindent és szégyenítenek meg?

Figyelt kérdés
Annyira rossz élményem volt. Van egy nagyon jól választékosan beszélő, értelmes 3 éves lányom. Tényleg ezt csak azért írom le nem dicsekvésből, hanem mert a fiam 3 évesen még alig tudta magát kifejezni pontosan és ehhez képest a lányom meg úgy beszél folyékonyan mintha nem is 3 lenne de attól függetlenül azért annyi éves! És szeret néha nagyot mondani. Mindig megbeszéljük hogy ez inkább hogy volt, meg hogy ha mond vmi "nagyot" akkor átfordítom így hogy ugye Vivien csak így szeretted volna hogy így legyen, vagy erre vágysz igaz stb. Ki is derül mindig hogy hogy van az igazság. A lényeg hogy tegnap az óvónője utalgatott rá hogy nem szabad megütni gyereket vagy ilyesmi, mondtam hogy mélyen egyetértek vele. És akkor erre ő, hogy hát a Vivien összehúzza magát miután rosszat csinál meg elrántja a fejét ami arra bizonyíték hogy szokott kapni! Hát az eszem megállt, hirtelen nem is tudtam mit mondani. És hogy a kislány is azt mondja hogy ha rosszalkodik akkor szokott kapni. Életében 2x ütött rá a férjem a fenekére a lánynak, ebből 1 szer pelenkás korában. Sose csapkodom nem ütöm. Magyarázkodtam egy sort, de utólag gondolva biztos meg van győződve az óvónő hogy ütöm. Nem értem, hogy lehet elhinni egy 3 évesnek ilyesmit, azért is elránthatja a fejét mert más gyerekekkel volt már rá nem egy példa hogy odacsaptak egymásnak. A tesójával is előfordul mikor összevesznek hogy odasóznak egymásnak (természetesen ezt sem engedem szabadjára).
2012. okt. 30. 07:33
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem is ösztön reakció. Nyilván, ha a gyereken nincsenek kék zöld foltok nem értem, hogy miért csinál ügyet belőle az ovónő. Ha esetleg nevelő célzattal oda is csapnál se lenne azért beleszólása. Ha a gyerek cserfes, kiegyensúlyozott, jókedvű és nem kék zöld nem hiszem, hogy terror lenne otthon.
2012. okt. 30. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
Volt már ez téma? :)
2012. okt. 30. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Fiam 4 éves lesz januárban és kb fél éve volt ilyen sztorink,hogy megverte a 6 éves nővérét,odamentem és rácsaptam a kezére,lehet kicsit nagyobbat,mint kellett volna mert utánna bementünk a boltba és leakartam venni a kekszet a polcról és ahogy felemeltem a kezem a fiam összehuzta magát és a kezét odarakta a fejéhez.Na azt hittem elsüllyedek.Soha nem ütöttem meg,se elötte se utánna,én büntetni szoktam.5 perc az ágyon csendben stb.Aztán párszor eljátszotta a játszótéren is.Én meg csak szégyenkeztem és akkor átvette a nővére is mert látta,hogy nekem ez kellemetlen és akkor már ő is én meg csak magyarázkodtam.Persze tuti,hogy senki nem hitt nekem.Még az anyám is döbbenten nézett rám.Akkor elmagyaráztam nekik ha mégegyszer ezt csináljátok akkor tényleg elverlek benneteket és az nagyon fog fájni.tudom,hogy szörnyű volt,de már tényleg mindent kiprobáltam,szép szó,miért?azóta nincs
2012. okt. 30. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
37%
Amúgy amiről írsz, viszonylag sűrűn előforduló jelenség, abból adodólag hogy 1. igen, füllent még a gyerek 2. védekezési mód, ha vki bántani akar vkit , az összehúzódik. Felnőtteknél, gyerekeknél. Az óvónők -ha családi erőszakra gyanakszanak- először csak figyelgetnek, egy agresszív szülő hamar kimutatja a "foga fehérjét" a folyóson, vagy olyan helyen ahol kevesebben látják. De ezt nem ragozom.
2012. okt. 30. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
nem, még mindig fogalmam sincs mi a bajod...Nincs mit figyelgetni a lányomon, mert normális családban élünk!! Foltok max. azért lehetnek rajta mert rohan és elesik. Ennyi. nem is értem miért feltételezgetsz meg sugallsz a válaszoddal valamit is...nem ismerlek , szerintem te most azt hiszed hogy valami ismerősöd vagyok, vagy hogy már olvastad ezt itt. Én nem járok annyit ide hogy olvastam volna ilyesmit és a kérdésnél sem ajánlott fel hasonlót az oldal.
2012. okt. 30. 07:58
 6/7 A kérdező kommentje:
Törlődött 2 hsz így már nem érthető mire válaszoltam a válaszomat, de mindegy.
2012. okt. 30. 08:38
 7/7 anonim ***** válasza:
86%

Én nagyobb gyerekekkel foglalkozom, de a sógornőm óvónő. Került már szóba beszélgetéseink során a családon belüli erőszak, és igazából tudni kellene az óvónőnek, hogy az a gyerek, akit rendszeresen vernek, az nem beszél róla. Nagyon hamar beleívódik a gyerekekbe, hogy ez valami szégyenteljes dolog, de azt hiszik, az ő szégyenük. Mert általában ilyenkor a szülő közli a gyerekkel, hogyha valakinek elmondja, akkor elviszik a rossz nénik/bácsik és bezárják valahová. Itt, sajnos, végtelen a lehetőségek tárháza, amivel ijesztgetik a gyereket.

És a rendszeres bántalmazásnak nyoma van, és megint csak sajnos, azt általában a kollégák előszeretettel nem veszik észre (tisztelet a kivételnek), mert csak probléma van vele. És most bocsánatot kérek a családsegítőtől is, de 12 éves pályafutásom alatt volt egy alsós tanítványunk, akinek konkrétan hurkás volt a háta és feneke. A kollégák többször jelezték a családsegítőnek, mire ők léptek, addigra eltűnt a család. Hozzánk is így jöttek, egyszer csak megjelentek, a gyerek bizonyítványát alig tudtuk összeszedni, mert hirtelen távoztak több helyről. (Na, ez is problémát jelez.)


Még egy gondolat: általában azok a gyerekek mondják, hogy elverték őket, akik meglepődnek, hogy az általában türelmes anyunál/apunál egyszer csak elszakad a cérna. És valóban ösztönösen húzza magát össze egy gyerek bizonyos mozdulatoknál, a bántalmazott gyerekek arcán inkább valami fásult beletörődés van.


Egyébként mondd azt az óvónőnek, amivel én szoktam kezdeni a szülőiket. Az első szülőin mindig elmondom a szülőknek azt az aranyigazságot, hogy: ha ők nem hisznek el mindent, amit agyerek az iskoláról mond, én sem hiszek el mindent, amit a szüleiről mond! :-)

2012. okt. 30. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!