Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3,5 éves gyerkőcömet vigyem...

3,5 éves gyerkőcömet vigyem logopédushoz, ha még nem mond minden betűt tisztán?

Figyelt kérdés
Pl. "R" betű
2012. okt. 29. 22:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
5 éves korig nem csinálnak semmit, logopédus nem fog még foglalkozni vele. Van még időtök bőven! :)
2012. okt. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem a fiam volt kb. ennyi idõs amikor néhány betüt még nem ejtett jól. Nagyon sokat ismételtettem vele a bet üket és megtanulta jól kiejteni.
2012. okt. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én lányomat 3 éves korától logopédus foglalkoztatja.(óvodai)
2012. okt. 29. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nálunk kerek-perec megmondta az óvodai logopédus, hogy ne legyek türelmetlen, majd öt éves kortól van fejlesztés, ha szükséges. Ha 3 éves kortól fejlesztenek egy gyerkőcöt, ott azért gyaníthatóan nagyobb a baj...
2012. okt. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az enyémnek is csak iskoláskorára lett meg az R, állítólag "normális". Nálunk az ilyen kicsiket csak nagyon durva problémánál fejlesztették.


Amúgy bürrögni (pl. kisautóval) tud? Ha igen, ne aggódj, majd menni fog.

2012. okt. 29. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Az én unokaöcsém 8 éves, és még mindig nem tudja kimondani az R betűt. Illetve ki tudja, csak nem hajlandó rá... Szerintem várj még; kb 5 éves koráig selypített is, de azt abbahagyta. Szerintem az R betűvel is csak a probléma, hogy erőltetjük és direkt ellenszegül. Nem javaslom a logopédust; óvodában vagy iskola elején biztos leszokik róla; akkor kell segítség, ha akkor sem.
2012. nov. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!