Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Dadogás? Vigyem logopédushoz...

Dadogás? Vigyem logopédushoz vagy elmúlik?

Figyelt kérdés

4 éves a fiam. Nagyon okos, értelmes kisfiú, folyamatosan érdeklődik minden iránt. Nem tökéletesen tisztán, de folyamatosan beszélt eddig...(az "r" hang nem mindig pörgött neki)


Néhány napja vettem észre, hogy ismétli az első szótagokat. Nem mindig, csak ha valamit nagyon szeretne elmesélni. Nem érte semmi sokk, nem történt semmi rendkívüli a családban, szeretjük, nincs terrorizálva.



2012. szept. 10. 13:59
 1/6 anonim ***** válasza:

ez nem dadogás :-)


nekem is csinálják még 11 évesen is ha valamit nagyon akarnak vagy elmesélni egy fontos dolgot

gondolom nem akarnak semmit sem kihagyni és azért sietnének vele


akkor baj ha nem izgalmi állapotban ismétel hanem mindig

2012. szept. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szobatisztasági "ügy" sem volt?

Esetleg az oviban nem bántotta valaki?

Ha eddig nem dadogott, és most kezdte, annak kell legyen valami oka.

2012. szept. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ja, ezen átsiklottam, hogy nem mindig, bocs, de akkor első véleményén osztozom én is!

második

2012. szept. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

2 éves kora óta tökéletes biztonsággal éjjel-nappal szobatiszta. Tudtommal az oviban sem történt semmi, nagyon cserfes mindent kidumáló gyerek, így szerintem mesélte volna. Imád járni az oviba, már nagyon várta. Reggelente mindig siettet, hogy -menjünk már, menjünk már hát vár rám az óvoda! :)(pedig a kiscsoportos beszoktatás tavaly nem volt egyszerű)


Nagyon bízom benne hogy csak valami életkori sajátosság lesz, mert eddig nagyon szépen beszélt.

2012. szept. 10. 14:09
 5/6 anonim ***** válasza:

Az én 4 éves fiam ugyanezt csinálja és utánajártam, mert aggódtam: ez nem dadogás, teljesen normális ennyi idősen. Hiába viszed szakemberhez, el fognak küldeni!

(egyébként pszichológusra tartozik, nem logopédusra!)

2012. szept. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Valahol mélyen gondolom én is, hogy túl nagy a közlési kényszer és keresi a szavakat.
2012. szept. 10. 14:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!