Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 éves gyermekem tej ivása...

4 éves gyermekem tej ivása után 3-4 nappal tiszta takony, ha elhagyom elmúlik. Vérvételből nem mutattak ki semmit. Oviba 2 hetet megy 2-t nem. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Mit tegyek???Hova forduljak??Segítség!
2012. ápr. 7. 20:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A tejcukor érzékenység nem ezzel a tünettel, hanem vizes hasmenéssel jár. Ettől függetlenül, én elvinném őt allergológus szakrendelésre.
2012. ápr. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Voltunk,de teljesen-minden-negatív!!!
2012. ápr. 7. 20:30
 3/12 anonim ***** válasza:
akkor hagyd el,és várj egy kicsit leeht kinövi idővel.a fehérjét tudod pótolni neki máshogy is.
2012. ápr. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Tejfehérjére is lehet érzékeny.

Nekem fura, hogy 3-4 nappal utána jön ki, nem hamarabb. Szerintem valami más oka lehet.

Milyen orrfolyása van? Vizes jellegű? Lehet szénanátha?


Ha tényleg mégis a tejre allergiás, akkor adhatsz neki rizstejet, vagy zabtejet helyette.

2012. ápr. 7. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Az allergia nem így mutatkozik. De az tény, hogyha náthás valaki, akkor nem ajánlott a tejtermék, mert a bacilus nagyon szereti, és jobban tud akkor szaporodni. Inkább ne adj neki. Tudom, hogy nehéz, mert az enyémek is imádják, de ha nátha van, akkor igyekszem kerülni. Való igaz, hogyha adok joghurtot, vagy tejet akkor utána sokkal jobban folyik az orruk.
2012. ápr. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Allergia mindenkinél máshogy mutatkozik.Sajnos nagyon tapasztalt vagyok.

Egyik gyerekem tejfehérje allergiás, tünetek: állandóan folyó ott, köhécselés, szorulás, ekcéma. Bőrteszt máris kimutatta a tejfehérje allergiát.

Másik gyerekem tejcukor érzékeny: Széklete teljesen tökéletes, viszont a hasa és a feje fájt. A befúvásos teszt két alkalommal határérték kétszeresét mutatta. ehhez kellett egy nagyon jó gasztroenterológus aki kiderítette.

Egyébként nekem azt mondta anno, hogy a vérvétel se 100% minden esetben. El kell hagyni a tejet és akkor meglátod teljes bizonyossággal. szerezz egy jó gasztros dokit, mert ha allergiás, jár emelt családi.

A tejcukor érzékenységet a vérvétel ki se mutatja!

2012. ápr. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
*állandóan folyó orr (nem "ott", de gondolom érthető:)
2012. ápr. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem vizes orrfolyása van,hanem egyszerre "takony".Itthon tudom csak elhagyni az oviban nem,és akkor kezdődik minden előlről,csak amikor nincs ovi csak akkor tudom kihagyni az étrendjéből.2 hétig csináltam neki,utána visszaadtam és 3 nap után tök náthás(teszteltem a dolgot többször).
2012. ápr. 8. 20:51
 9/12 anonim ***** válasza:
Akkor irány a gasztroenterológus!
2012. ápr. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
De a háziorvos azt mondja,hogy biztos nem az....
2012. ápr. 8. 21:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!