Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van itt olyan anyuka akinek a...

Van itt olyan anyuka akinek a gyereke nagyon későn kezdett el beszélni? Úgy értem hogy szavakat sem mondott! Mikortól jártatok logopédushoz?

Figyelt kérdés
2012. okt. 21. 14:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Barátnőmről tudok mesélni neked. Áprilisban volt 3 éves a fia, nem beszélt. Most nyáron már elkezdett pár szót mondani pl: busz, ké (kérek), isz (inni), pápá, nemnem...

Ők most novemberben mennek valamilyen fejlesztőbe, most már 3,5 éves a fiúcska.

2012. okt. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
én fiam még 3 évesen nem beszélt érthetöen ,igy mandula mütét,,után elvitem a beszédvizsgáloba és jelöltek ki neki egy speciális ovodát.
2012. okt. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam 2 éves korától korai fejlesztést kapott megkésett beszédfejlődés miatt. Két évvel később jött a logopédia, de főleg beszédindítással, és még nem a kiejtésre mentek rá.
2012. okt. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Júliusba volt 3 éves a kisfiam,most kezd 1-2 szót összecsatolni már,illetve most már szinte minden szót mond utánunk.Voltunk logopédusnál,pszichológusnál,hallásvizsgálaton,nem találtak semmi problémát.Ő ilyen,sokkal inkább szemlélődőbb típus,azt mondta a logopédus,viszont ha most beindul majd pár hónap múlva kezdjük a logopédiát valószínűleg suliig,hogy behozzuk a lemaradást.Nálunk a kistesó és,hogy én előtte visszamentem dolgozni nagyon bezavart....
2012. okt. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!
2012. okt. 23. 15:03
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A 3. életévig lebeszélek mindenkit a logopédiáról, és bármiféle beszédfejlesztőről! Egyáltalán semmi problémát nem jelent ,ha a 3. szülinapig legfeljebb csak szavakat mondikál egy gyermek! Ha azonban 3, 3 és fél évesen is itt tart, már fel kell keresni szakembert! Első körben szervi kivizsgálás indokolt, és csak utána gyermekpszichológiai!


A 3. életévre egy egészséges fejlődésű gyermek minimum ott tart, hogy pár szavas mondatokat mond, nem feltétlen helyes kiejtéssel.


Azon okból nincs ok aggodalomra, ha egy gyermek 3 évesen még csak párszavas mondatot mond (bármilyen kiejtéssel), illetőleg azon okból nincs ok aggodalomra, ha 2 és fél éves, vagy fiatalabb gyermek még csak szavakat mondikál, mondatokat még nem alkot, MERT A KISGYERMEKEK FEJLŐDÉSI TERÜLETEINEK SORRENDJE egyénileg változó!

Tehát általában aki pl. hamar lesz szobatiszta, az lehet, h későn kezd el beszélni; vagy pl. aki korán lesz szobatiszta, és az átlagnál előrrébb tart a beszédfejlődésbe nis, ő viszont csak másfél / két évesen kezdett el járni, valószínűleg, legalábbis sokuk. ÉS a többi, és a többi.


Tehát egy bizonyos életkorig teljesen mindegy, elérte a minimum szintet az adott készség, vagy nem, pontosan az egyéni fejlődésbeli sorrend miatt! Lehet, hogy irodalmár lesz abból, aki épp csak 3 évesen kezdett el pár szavas mondatokat alkotni, azt is pöszén, példának okáért.


Rövid summa az életkori határokról:

Semmiféle hátrányra, egészségügyi problémára NEM utal (sem mentálisan, sem fizikálisan), ha a gyermek legkésőbb a


második életévében kezd el járni;


harmadik életévében kezd el bármilyen, de nagyjából érthető kiejtéssel pár szavas mondatokban beszélni;


negyedik szülinapjára szobatiszta lesz nagydologtekintetében; nappalra pedig nem pisil be, csak havi pár alkalommal (aminek többnyire átmeneti, vagy tartós szorongás az oka).

2012. okt. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
En kisfiam januarba lesz 3 eves,sajnos ö is csak szavakat mond,es korahoz kepest keveset,ha abbol indulok ki,h a korabeliek szinte ha pöszen is de folyekonyan beszelnek.az elöttem valaszolo hasznosat ir,remelem igaza van,mert a fiam is koran kezdett jarni,1,5 evesen lett szobatiszta,szoval ezeket hamar elsajatitotta,mint a többbiek.logopediara csak 3 evesen fognak beutalni minket.
2012. okt. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
84%

OFF:

No de mi van akkor ha 2,5 évesen egy szót sem mond,de még szótagot sem!!!

Én biztos nem hagynám annyiban és saját magam megnyugtatása képpen elvinném a gyermekem kivizsgálásra...akit én említetettem barátnőm kisfiam és nem kezdett el korábban járni az átlagtól és a szobatisztaság hajlandóságának jelét sem mutatja,nem motorozik,,nem érdeklik a hasonló korú gyerekek stb....és nem túlzok: egy szótag sem hagyta még el a száját,na azt ne mondja nekem senki,hogy ez még belefér a normális kategóriába.

2012. okt. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ami sokat segít beszédfejlődés vagy mozgásfejlődés elmaradásánál, vagy akkor, ha volt oxigénhiánya a gyereknek, a TSMT torna. Tervezett szenzomotoros tréning. Egyre több helyen van, és nagyon jó. Szerintem egészséges gyereknél se okoz gondot, de állapotfelméréssel kezdődik.
2012. okt. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nekem a kislányomnak kb. 2 szavas szókincse volt 3 évesen. A bölcsi nem adott ki róla óvodaérettségi igazolást. A tanulási bizottsághoz kellett vinnem, ahol még egy év bölcsit írtak elő, heti 2 óra logopédussal és 2 óra gyógypedagógussal. Nekünk is a tsmt torma hozta az áttörést. Azóta egy évvel lemaradva, de oviba jár. Itt is heti 4 óra fejlesztést kap. Most 6 éves, 7 évesen viszem csak suliba, remélem addigra teljesen kinőjük a bajt!
2012. okt. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!