Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Származhat baja abból a...

Származhat baja abból a kisbabánknak, ha nem kereszteljük meg?

Figyelt kérdés

Én nem vagyok megkeresztelkedve, a férjem igen, de ő sem templombajárós típus. Fel sem merült bennem eddig ez a kérdés, de a párom nagymamája meg a sógornőm mostanában azzal jönnek, hogy muszáj megkeresztelni, mert pár év múlva nagyon fontos lesz a kereszténység az országban, és diszkriminálni fogják azokat, akik nincsenek megkeresztelve.

Kicsit megijedtem, de szerintem ilyet nem is lehetne tenni, mert alkotmányellenes, vagy nem? De ha mégis baja származhat ebből a babánknak, akkor nem érdekel, inkább megkereszteltetjük...


2008. máj. 21. 10:06
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia, mi megkereszteltük a lányomat amint lehetett pedig én se vagyok nagy templombajárós. Az ok az volt, hogy férjem sincs megkeresztelve és emiatt a mai napig nem volt templomi esküvőnk pedig nagyon szeretnénk ( szidja is eleget a szüleit hogy mért nem kereszetelték meg) :(. Így felnőttként tanfolyamra kellen járni ahoz hogy megkereszteljék és arra meg a munka miatt nem nagyon van idő.

Szóval a templomi esküvő csak álom marad :( Szerintem ezért jobb ha meg van keresztelve a gyerek, de persze ezt mindenki maga dönti el.

2008. máj. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Olvasva a válaszokat, felmerül a kérdés, hogy aki nincs megkeresztelve, az miért akar templomi esküvőt? Úgysem templombajárós az emberek nagy része.

Komolyan kiváncsi vagyok!!!

2008. máj. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Utolsó bejegyzésre válaszolva én nem tudom, de szerintem ott okozhat gondot, ha valamelyik házastárs meg van keresztelkedve, és akarja is, és a másik nincs, ezért nem lehet, gondolom...
2008. máj. 26. 09:38
 14/14 anonim válasza:

Hat jo hulyek ezek a rokonok!

Egy gyermek megkeresztelese azt jelenti, hogy kereszteny hitben szandekozod felnevelni, ha meg nem szandekozod, akkor meg teljesen felesleges. Ha magyarkodo szelsojobosok meg idovel annyira elhatalmasodnak, hogy koncentracios taborba visznek mindenkit aki nem kereszteny, meg raer a gyereked megkeresztelkedni. Ne aggodj ugyis a zsidokkal meg a ciganyokkal kezdik majd. Esetleg ha a gyerek kesobb ugy dont hogy kereszteny hitben akarja leelni az eletet, akkor majd ugyis megkeresztelkedik.

2008. máj. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!