Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Származhat baja abból a...

Származhat baja abból a kisbabánknak, ha nem kereszteljük meg?

Figyelt kérdés

Én nem vagyok megkeresztelkedve, a férjem igen, de ő sem templombajárós típus. Fel sem merült bennem eddig ez a kérdés, de a párom nagymamája meg a sógornőm mostanában azzal jönnek, hogy muszáj megkeresztelni, mert pár év múlva nagyon fontos lesz a kereszténység az országban, és diszkriminálni fogják azokat, akik nincsenek megkeresztelve.

Kicsit megijedtem, de szerintem ilyet nem is lehetne tenni, mert alkotmányellenes, vagy nem? De ha mégis baja származhat ebből a babánknak, akkor nem érdekel, inkább megkereszteltetjük...


2008. máj. 21. 10:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

aranyosak a rokonok.

az az igazság senki nem tudja mi lesz a jövöben. lehet olyan politikai rendszer lesz hogy a keresztényeket üldözni fogják vagy tilos lesz kereszténynek lenni. aztán lehet olyan hogy kötelezö lesz kereszténynek lenni és tényleg diszkriminálni fogják. aztán lehet olyan mint most hogy te szabadon döntöd el hogy vallásos leszel (vagy a gyermekedet megkereszteled) vagy nem. ezt mindenkinek magának kell eldönteni. rosszul nem tudsz dönteni, mert ma abbol sincs baj ha nincs megkeresztelve de abbol sem ha meg van.


az én véleményem:

pozitiv. pl sok barátnöm keresztelkedett meg felnöttként mert a völegények ragaszkodtak a templimo esküvöhöz. nekik plussz herce hurca volt felnöttként keresztelkedni. aztán ha esetleg egy lelki válságba kerül a gyermeked egyszer és valami vallás felé akar fordulni mert hitre lesz szüksége akkor már van egy adott vallása amihez könnyen tud fordulni.(és mondjuk lehete így éppen nem egy lehúzos egyházhoz).

ha jó gyülekezetbe jártok ahol kedves gyerekszeretö a tiszteletes/pap akkor élményeket szerez, a bibliát már kiskora ota ismerni fogja egy kicsit. (én imádtam kisgyerekként hittanra járni mert a tiszteletes úr mindig sokat mesélt vetitett, késöbb videoztunk, mese könyveket kaptunk bibilaiakat, sok játékot játszottunk. a mai biblia ismeretem /ami elég felszínes/ onnan van mert a suliban még akkor sok mindent nem tanultunk a bibliárol)

én amondó vagyok baja nem lehet belöle ha megkereszteled és ha felnöttként más szeretne lenni akkor is szabad út áll elötte.

2008. máj. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat:) Azt még elfelejtettem odaírni, pedig a kérdésemhez tartozna, hogy attól még meg tudjuk keresztelni, hogy én nem vagyok megkeresztelkedve?
2008. máj. 21. 10:23
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, meg tudjatok!

De Isten, vagy a sors, ovjon bennunket ismet egy olyan rendszertol, ahol a vallasi/felekezeti hovatartozas, ill, tartozas szamit!!!!

Remelem, tobbet nem jon el az az ido.


Jomagam sem vagyok megkeresztelve, ferjem sem, nem vagyunk vallasosak, ezert a gyermeket majd maganak kell, h eldontse, kivan-e gyakorolni vmilyen vallast, mikor idosebb lesz. Nem akarom elvenni tole a valasztas szabadsagat, h o dontseel, van-e ra igenye, es ha van, milyen vallasra.


Sok boldogsagot!

2008. máj. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Szerintem ez a hozzáállás, amit a rokonaid képviselnek hülyeség. Én nem fogom megkresztelni az biztos. Majd ha elég nagy lesz és eltudja dönteni akarja-e, vagy melyik vallást akarja egyáltalán, akkor majd eldönti.

Az meg, hogy megkeresztelik-e az adott paptól függ. Nálunk (Heves megye egy kis települése) akkor keresztel, ha a szülőknek volt templomi esküvőjük és megvannak keresztelkedve.

Különben meg nincs senkinek a homlokára írva, hogy megvan-e keresztelve vagy nincs.

2008. máj. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak mint hagyományt tekintve is szép szokás, és a keresztszülők egyfajta felelősséget is vállalnak a gyerekért, hogy ez később mennyire lesz fontos, azt nem tudni, de a gyereknek jó lehet, hogy tudja, hogy az édes szülein kívül még a keresztszülőkre is számíthat ha valami gondja lesz az életben.
2008. máj. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A rokonok érvelése butaság sztem.

Viszont a keresztelő lényegében arról szól, hogy fogadalmat tesztek, hogy hitben fogjátok nevelni. Ha ti magatok nem éltek hitben, akkor ez a fogadalom hazugság, így nincs értelme.

Csak hagyományból sincs értelme.

Úgy fogalmaznék, hogy ha nem hitből kereszteled meg, attól sem lesz előnye se most, se a túlvilágon...

2008. máj. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam nemsokára meg lesz keresztelve, de nem azért, mert ettől neki bármi előnyt remélnék, ez teljesen a családon múlik. Milyen hülyeség, hogy olyan rendszer lesz, ahol a nem keresztyéneket üldözni fogják??? Honnan veszik ezt, talán jósok? És igen, ez alkotmányellenes, mivel sehol nem vagy köteles elárulni, hogy milyen felekezethez tartozol, vagy hogy egyáltalán tartozol-e. Hogy lehet ilyen hülyeségekkel riogatni az embert??
2008. máj. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat. Valójában én is azt szeretném, ha ő dönthetné el, hogy milyen hitben, vallásban akar élni, és nem kész tények elé állítanánk...
2008. máj. 21. 21:56
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy jó felfogás, de akkor biztosítanotok kell, hogy felnőttként körültekintően dönthessen, vagyis minél többféle vallást, felkezetet be kell mutatni számára ;)
2008. máj. 22. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
92%

Mi megkereszteltettük mindkét gyerkőcöt, elsősorban a családi hagyomány miatt. Szerintem felnőttként ha olyan komolyan foglalkoztatja egy másik vallás még át tud keresztelkedni.

A rokonok nem tudom miért mondanak ilyeneket,szerintem az hülyeség.

A ti döntésetek,de ha pl. felnőtt korában templomi esküvőt akar és akkor jön ré,hogy nincs megkeresztelve,az elég kínos.

2008. máj. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!