Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jan 4-re vagyok kiírva, és...

Jan 4-re vagyok kiírva, és nem tudom, hogy milyen ruhákat és melyik méretből mennyit vegyek az első kisbabánknak, hogy elég legyen?

Figyelt kérdés

pl. bady 56-os 5 db stb.

kiszokni x db


kérlek segítsetek a tapasztalataitok alapján

Nem kapok használt ruhát, így mindent nekem kell a férjemmel beszerezni, és nem szeretnék fölösleges dolgokat venni.


2010. aug. 7. 10:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell neki zokni.Rugikat vegyél neki.Hálózsákoz.
2010. aug. 7. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A kinti levegőztetéshez miket vegyek? Nagyon tanácstalan vagyok.
2010. aug. 7. 10:24
 3/7 anonim ***** válasza:

Az én picurkám éppen ekkor született :-)


Tehát:

56-os bady 5 db

62-es bady 5 db

rugi (lábfejes 56-os) 3-4 db

rugi lábfej nélküli 5-6 db

5 db kis zokni

2-3 db harsinya nadrág

1-2 db kocsikabát

1 db bundazsák (újszülöttnek való)

10 db textilpelus (bufizés, fej alá)

2 db vastag sapka és 2 db vékony (pamut)

2-3 db kifogó

1 db kiskád (gondolom már megvan)

Orszívó (porszívós van, nekem nagyon bevállt)

Mi a gyógyszertári dolgokat (fürdető......) csak 3 hónapos koráig használtuk. (ha a fürdetőkrémet egy flakonba kinyomod és meleg vízzel felengeded, könnyebben boldogulsz vele)

Újszülött pelusból elég egy csomagnyi.

Én nem vásároltam többet mert elég nagyra saccolták a picit és valóban 4050 gr és 55 cm volt. Így az 56-os méretet csupán két hétig ha hordta. Aztán te is látni fogod, hogy hogyan gyarapszik és akkor lesz majd érdemesebb több ruhácskát venni. Nekem jó dolgom volt mert páromnak szuper az ízlése, nagyon szeret vásárolni is így ő vette meg a többi szükséges dolgot.

2010. aug. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Overallt.

Rétegesen felöltözteted alá.

Bady, rugi, overal, és még jól be is takargatod, nem fog megfázni.

Az én 2 gyerekem is decemberi.

Ja, meg ha annyira hideg van, biztosan nem viszed ki.

2010. aug. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen kösznöm mindenkinek.

sokat segítettetek

2010. aug. 7. 10:34
 6/7 anonim ***** válasza:

annyit írnék kiegészítésképpen, hogy nekünk a 20 db textilpelus is majdnem kevés volt, állandóan mostam őket!

bodyból 5 db nagyon kevés, nálunk napi 2-3x kifolyt a kaki, lebukta magát, szóval a minimum a 10 db szerintem. hacsak nem akarsz minden nap mosni és imádkozni, hogy meg is száradjon.

ruhákat pedig vegyél nyugodtan turiban, 200-300 ft nem 2000-3000 darabja. az ilyen kicsi baba nem tudja tönkretenni! nagyon jó minőségűeket lehet kifogni fillérekért. és tesz-veszen, vaterán is vannak komplett csomagok (x db body, y db rugi, sapi, stb.)!

2010. aug. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Hasonló gondban vagyok (voltam), mert nálunk bármelyik percben jöhet a 3. baba, és persze minden ruhát eladtam-elajándékoztam már.

Viszont mindkét nagyobb karácsonyi, úgyse lennének a vastag rugik jó rá méretben.

Télen (meg -5C°alatt) nekem nem ajánlották, hogy kivigyem 6 hétig őket. Ugyhogy addigra már bőven 62-es méret kellett. A hazahozatalnál, meg a 4 hetes csípőszűrésre én

egy polár kabit adtam rájuk + vastag takaró.

Téli hálózsákot altatáshoz vegyél!

Zokniknak én nem vettem hasznát: body+rugi otthon, altatáshoz még hálózsák.

2010. aug. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!