Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Normális ez a féle viselkedésf...

Normális ez a féle viselkedésforma egy 2 éves gyermeknél?

Figyelt kérdés

Barátnőm nagyobbik kisfiáról lenne szó.Ő most 2 éves,az öccse 3 hónapos.A nagyobbik gyermek viselkedésével nem tudok mit kezdeni;odáig jutottam hogy nem szívesen megyünk hozzájuk a 7 hónapos kislányommal.

Az ominózus kissrác egyszerűen vadállat.A saját öccsét is terrorizálja:harapdálja (fején,arcán,ahol éri),rugdossa,kiborítja a babkocsiból,stb.Életveszélyes együtt hagyni a 2 gyereket (és ez NEM túlzás,a saját édesanyja mondta ezt!).Mikor náluk vagyunk az én kislányomnál is bepróbálkozik:számtalanszor akarta őt is megharapni,megtaposni,belerúgni,a nyakánál fogva húzni (gyermekem még nem jár ugye),stb.Anyuka rászól ugyan,hogy "ejnye,nem szabad", de kb. ennyi.Én meg legszívesebben sokszor lekevernék neki 1 taslit(tudom,hogy nem ez a gyermeknevelés legmegfelelőbb módja, de kívülállóként is egyszerűen reménytelen esetnek tűnik a fiú),mert mikor már 4 órán keresztül ÉN szólongatom hogy ugyan ne gyilkolja már le az én lányomat és már csak azért is csinálja.

Anyukája tisztában van vele,hogy "eleven" (véleményem szerint nem ez a megfelelő jelző rá),de érdemileg nem igen tesz bármit is ellene.Panaszkodni szokott ugyan,de hát azzal nincs előrébb.

A kérdésem az volna,hogy ez normális viselkedés egy ennyi idős kisgyermeknél?Nekem első gyermekem van és nincs viszonyítási alapom,de én azt gondolom hogy ez már nem normális.

Ilyen esetben mit lehet tenni?Anyuka elfogult és meggyőződése,hogy a másik gyerek igenis védje meg magát tőle,vagy éppen a szülője.

Volt már valaki hasonló helyzetben???

Egyébként egészséges,okos kisfiú,nincs mentális problémája.


2012. okt. 21. 19:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A leírtak alapján, a kisfiú nagyon féltékeny, erős a testvér féltékenység! Hiszen nem ő már a legkisebb nem ő van a középpontban született egy pici kistestvér aki megkapta, az ő kinőtt dolgait, minden figyelem a picire irányul ezzel elnyomva a nagyot! Ez a kisfiú agresszióval fejezi ki, hogy fékre van téve, mert van egy kisebb akit gondozni kell, elsősorban az anyukának kell ezt a problémát kezelnie, hogy ne durvuljon el a helyzet! Be kell vonni a gyermeket a pici gondozásába meg kell kérni segítsen pelenkázni, fürdetni, meg kell a nagynak magyarázni, hogy nagyon szeretik őt is, sokkal többet kellene vele foglalkozni, az anyukának időt kell találnia amit kifejezetten a nagyobb gyermeke szeretetére irányít, és foglalkozik vele, csak vele! Van gyerek aki így fejezi ki, gondját, és vannak a még ennél is súlyosabb esetek amikor a gyermek a szüleitől is elvonul, nem vesz róluk tudomást, ezek a gyerekek általában később valamilyen téren fejlesztésre szorulnak, mert fejlődésük megrekken! Ha az anyuka nem változtat ezen akkor a későbbiekben a probléma, mint az óvodában, az iskolában fent fog állni. Megmutatkozik egyes területen. A te gyerkőcödre is jogosan féltékeny ő is kisebb nála, és a gyermek a lelki sérülését így fejezi ki.
2012. okt. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%
Pontosan.Nem ártana felkeresniük egy nevelési tanácsadót,mert ha nem foglalkoznak vele egyre rosszabb lesz.
2012. okt. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
45%
Hát figyelj,ez elfogadhatatlan viselkedéstől,ezt igenis meg kell állitani,ha szép szóval nem megy,akkor igenis meg kell fegyelmezni a gyereket! Ha ráhagyják,mi lesz később?! Egy pillanatra nem figyel oda az anyja és ha fejbedobja valami nehéz dologgal?! Igenis az anyjának kéne megtiltani ezt az erőszakos viselkedést! Büntetéssel,ha nem megy,igenis kaphat egy laskát is! Nekem most 3 éves a kisfiam,nem volt sose agressziv,de azért néha beleüt,hogy pl megtépi a hajam vagy erősebben rámüt,de ezt nem engedem,mert ez nem normális viselkedés, és igenis szokjon le erről! Ezért van tele a vátszótér meg az óvoda ennyi durva gyerekkel,mert otthon mindent ráhagynak,azt csinál,amit akar,durvák,verekednek,kiveszik a gyerek kezéből a játékát,én ezt se értem,számtalanszor előfordul,hogy a kisfiam kezéből kiveszik a játékát,szó nélkül,eszébe nem jutna megkérdezni,hogy játszhat-e vele és odaadjuk-e neki? Nem erre kéne nevelni a gyereket? Illedelmességre?! Megáll az eszem komolyan...
2012. okt. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Kicsit megnyugodtam, hogy nem én reagálom túl a dolgot.És komolyan nem túlzok,tragikus ami náluk megy.Én még ilyet nem láttam.

Az a baj,hogy anyuka szerint ez csak olyan "csínytevés" a nagyobbik részéről és fel sem merül benne,hogy valami gond van (pedig valóban igen sokszor komolyan veszélyezteti a testvérét-és más kisebb gyereket).Egyébként ő próbálja bevonni a nagyobbat a kicsi körüli teendőkbe,de olyan zsivány a kisfiú,hogy elkezdi puszilgatni az öcsikéjét,aztán a 3. puszi már harapás.Kilesi,hogy mikor van egy olyan pillanat mikor nem figyelünk;mikor tud kárt okozni a kisebbekben.És közben vigyorog.Amúgy a reakcióin látszik,hogy tudja hogy rossz az amit csinál,de már csak azért is rátesz egy lapáttal.Anyuka meg csak legyint.Leginkább azért,mert gondolom már nincs idegrendszere hozzá.Gondolom.

De akkor is!Akkor ennyi erővel minden ilyen korú gyermek egy kis vadorzó lesz?És majd egymásnak esnek a játszótéren,oviban,például?

Hát én nem tudom mi volna a jó megoldás...a jó szándékú tanácsokat rossz néven veszi az anyuka. :(

2012. okt. 21. 20:46
 5/10 anonim ***** válasza:
65%
A gyerekkel semmi baj itt az anyuka lustasága okoza a gondot. Az ő dolga megtanitani mi az elfogadható viselkedés mi nem. Az anyukát többször alaposan teremtsd le hátha nevelni kezdi a saját gyerekét.
2012. okt. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok az első válaszoló, a gyermek azért támad a kisebbre mert felakarja magára hívni a figyelmet, hogy ő is ott van, és szeretné ha foglalkoznának vele, ha az anyuka nem fogadja meg a jó tanácsokat sajnos nem lehet mit tenni, egyébként nagyon el kelne egy szakemberi segítség, de 3 év alatt nem igazán fogadják a gyerekeket, apuka esetleg? Valamelyik szülőnek következetesebbnek kellene lennie, határozottnak, és igen is rászólni a gyermekre határozottan, hogy Nem szabad ilyet csinálni, ezt még egyszer meg ne lássam! Persze ez elsőre nem fog működni, nyilván valami büntetést is alkalmazni kell, de sosem agressziót! Pl.: Ha a gyermek nem ért a szép szóból, akkor be kell állítani a sarokba, határozott hangnemmel,,, most 2 percre itt maradsz mert rossz voltál""" de persze gyerek és el fog szaladni, mindig vissza kell vinni a sarokba ha kell 100 szor is, de egy szó nélkül, ne lássa, a gyerek, hogy ezért a szülő ideges, mert annál inkább csinálja, a gyerek meg fogja unni, és ott marad! Az elején nem lesz könnyű, de meghozza gyümölcsét az eredmény. Anyukával le kellene ülni beszélni, addig addig míg nem látja be, hogy változtatni kell, mert legkorábban majd az óvodában szólnak neki az óvónők, illetve a szülők, az még rosszabb lesz anyukának, mintha még ha nehezen is, de egy barátnő vezetné rá finoman, hogy ezt orvosolni kell.
2012. okt. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mindig el kell magyarázni, hogy mért került a sarokba, pl.: azért kell itt állnod, mert megharaptad a testvéredet! Ha a gyermek kivárta a büntetési időt oda kell menni, megmondani ne csinálj ilyet többet szeretlek, átölelni, megpuszilni, majd mondani neki mehetsz játszani!:)
2012. okt. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szegény kicsi féltékeny, és nem elég neki az új kistestestvér, de még anyuka barátnője a kicsijével is ott van naphosszat, és még azzal a kicsivel sem tud mit kezdeni. Így szegény anyukának esélye sincs a saját kis családját megszokni, és törődni vele, mint a kicsinek sincs esélye megszokni a saját kis családját, és utána adagolni neki a kivülállókat.

Normális viselkedés ilyen szituációban a gyerektől. MEg kell változtatni a szitut, adni időt, ő is változni fog jó irányba.

2012. okt. 21. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hogy ez a viselkedés mennyire normális, nem tudom, de sajnos az én kisfiam is ilyen vadóc. Ő is sokszor bántja a 6 hónapos kishúgát, és igen, életveszélyes egy helységben hagyni őket felügyelet nélkül, nem is teszem. Van ilyen, sajnos. Megértem, ha nem szeretnétek hozzájuk menni, mert félted a lányodat, és természetesen nem elvárható, hogy egy 7 hónapos megvédje magát egy 2 évessel szemben.

A tasliról: sajnos kapott már ki a kisfiam az agressziójáért. Tudod mennyit ért? Semmit. Ugyanúgy püfölte tovább a kicsit. Inkább akkor hagyja békén, sőt, játszik vele szépen, ha nyugodt itthon a légkör, ha sokat foglalkozunk vele, kevés videót néz, és inkább együtt játszik a család. Rengeteg türelem, szeretet, kell hozzá. Ez persze nem helyettesítheti a szánk rongyosra beszélését, hogy ötvenszer elmondjuk ugyanazt, hogy nem, nem szabad, simogatni szabad, kérj bocsánatot stb. Nagyon bízom benne, hogy ezek segítségével lassan megnyugszik a kisfiam.

2012. okt. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Kedves 23:50-es hozzászóló:

"Anyuka barátnője a kicsijével is ott van naphosszat, és még azzal a kicsivel sem tud mit kezdeni. Így szegény anyukának esélye sincs a saját kis családját megszokni, és törődni vele, mint a kicsinek sincs esélye megszokni a saját kis családját, és utána adagolni neki a kívülállókat."

Erre annyival reagálnék, hogy a naphosszat ott lét részünkről 2-3 hetente 1 délutánt jelent; illetve hogy az anyuka sokkal gyakrabban hív minket; tehát nem gondolom hogy mi miattunk nem törődik kellően a gyermekeivel és folyton csak alkalmatlankodunk.Ezt azért mindenképpen szeretném letisztázni.

Én is édesanya vagyok és pontosan tudom milyen kellemetlen, mikor valaki valóban naphosszat a nyakunkon lóg-pont emiatt én nem esek bele ebbe a hibába.Minden látogatásunkat egy hosszas egyeztetés előz meg,hogy még véletlenül se legyen egyik félnek sem kellemetlen,alkalmatlan.

Emellett én azt gondolom kell a kisgyermekeknek,babáknak szocializálódniuk és kell hogy már korán ismerkedjenek a többi gyermekkel, pont azért,hogy az ilyen esetleges dolgokat kiküszöböljük.

Így ezt a részét a hozzászólásodnak nem osztom, de mindemellett köszönöm hogy válaszoltál a kérdésemre. :)

2012. okt. 22. 10:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!