Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan/ mivel lehet elérni...

Hogyan/ mivel lehet elérni egy 3,5 éves gyermeknél, hogy egy dologért ne 20-szor kelljen szólni?

Figyelt kérdés

Kérem, ha van valami bevált módszeretek osszátok meg velem!


Már mindent próbáltam: kértem, könyörögtem, elvicceltem a dolgot, fenyegetőztem, felemeltem a hangom, stb.


Megőrülök attól, hogy ha valamit szeretnék, akkor legalább 20-szor kell szólnom, hogy meghallja!


Előre is köszönöm!


2012. jún. 13. 14:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Kicsit keményebbnek kell vele lenned.

Amikor figyel rád, akkor magyarázd el neki, h anya innentől nem fog 20* szólni, hanem csak 3*, ha nem csinálja amit mondasz, mehet büntibe. 3 perc kiállítás, pl a szobájában egy széken.

Amikor odafigyel rád, akkor pedig jutalmazd, dicsérd, h milyen okos kisfiú/kislány, és mennyire örülsz, h iylen szófogadó .

2012. jún. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk az vált be hogy nem messziről szóltam neki amikor játszott.Hanem odamentem leguggoltam megvártam hogy rám nézzen és határozottan rövidem elmondtam mit szeretnék.Max elismételtem még kétszer de általában nem kellett.
2012. jún. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az én gyerkőcöm is alkalmi süket. Nálunk bevált, hogy 2x szólok neki, ha nem figyel akkor elmondom neki, hogy 3-ig elszámolok és ha nem csinálja, amit kértem, akkor megy a sarokba és általában 2.-nál már csinálja is. Ha mégsem, akkor megy büntibe, elszámolok 10-ig és utána megkérdezem, hogy miért állítottam a sarokba, ha nem tudja, akkor elmondom neki és kiengedem. Ez 90%-ban be szokott jönni.
2012. jún. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is a 3-ig számolás, utána sarokbaállítás jött be. Általában nem kell sarokba állnia, de az biztos hogy határozottnak kell lenni.

Az odamész hozzá és lehajolsz hozzá is nagyon jó szerintem.

Ma vagy 10x szóltunk majdnem 3 éves kisfiúnknak h pakolja el a memória kártyáit. mINDIG AZT válaszolta rá, h mindjárt, és persze sosem csinálta meg. Miután megelégeltem, lehajoltam hozzá és megkérdeztem tőle halkan, hogy a sarokba szeretne állni vagy összepakol....és lám megcsinálta.

2012. jún. 14. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a probléma. Reggeli készülődésnél kábé 10x állíthatnám sarokba, így lenne 9 óra, mire elindulunk otthonról... Rnaschburg szerint 2x szabad szólni, harmadjára oda kell menni és kézenfogva odavezetni, ahova kértük: pl pisilni, fürdeni, cipőt húzni...
2012. jún. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne, bár a fiam 2,5, de sokszor én is azon akadok ki és idegesítem fel magam, hogy mintha szó szerint a falnak beszélnék. Ha kérdezek valamit, rám se néz, nem is válaszol....

Én is néha a kétszer szólok, haramdjára valami bünti van -t szoktam alkalmazni, de ez pl. az utcán sétálásnál hogy oldható meg? Amikor másból sem áll a hazajövetelünk a bölcsiből, hogy gyere már, menjünk már, haladjunk, mert tűz a nap és elmondom 20x és még 21-jére is megáll a motorral és bámészkodik, és aszalódunk a tűző napon...

De megnyugodtam, hogy nemcsak a fiam alkalmi süket :o)

2012. jún. 21. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!