Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mosódióval ki mos közületek...

Mosódióval ki mos közületek mi a véleményetek tényleg kevésbé allergizálhat mint más mosószer? érzékeny bőrű gyermeknél kérdezem?

Figyelt kérdés
2012. szept. 12. 14:01
 1/10 anonim ***** válasza:

Barátnőm azzal mos. Több gyereke is csúnyán ekcémás, és ez segít.

Viszont csúnya szürke minden ruhájuk, a fehér nem fehér, úgyhogy én emiatt ki sem próbálom...

2012. szept. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
de a színesekhez jo nem?
2012. szept. 12. 14:16
 3/10 anonim ***** válasza:

A piros sem piros. :o(

Bár ez nyilván nem egy mosás után alakul ki.

2012. szept. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én azzal mosok, de fehéreket nem, azokat mosószódával. Kevésbé allergizál, viszont nem olyan hatékony, mint a vegyszeres mosószerek, ezért a komolyabb foltokat mosás előtt be kell dörzsölni mosószappannal, én a DM saját márkását használom, az is abszolút környezet- és bőrbarát. Így mindenünk tiszta, és fakulást sem vette észre.
2012. szept. 12. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
mosodio kb hány alakalomig jo? több mint ah mosoport vennék hatékonyabb?
2012. szept. 12. 14:59
 6/10 anonim ***** válasza:

Én nagyon szeretem, mosódióval mosok egy jó ideje, és szépek, tiszták a ruhák.

A diót csak a fehérekhez nem használom, azt mosószódával, és szódabikarbónával mosom.

Színesekhez, feketékhez: mosódió+mosószóda,ha nagyon koszos akkor mosószappant is teszek hozzá, és mindent ecettel öblítek.

Nekem a kisebbik lányom bőre érzékeny nagyon egyébként, de ezektől semmi gond nincsen.

2012. szept. 12. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Mi is mosódióval mostunk +ecet+mosószóda. Az tény , hogy gazdaságos, de így nem lesznek a ruhák se teljesen tiszták, se illatosak és a kislányom ekcémája sem a ruhák miatt volt, hanem az ételallergiája miatt.
2012. szept. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam is borzasztó allergiás majdnem mindenre. Én tomy babyvel és fehér lenorral mosok. Ezek beváltak, a többitől kiütéses. Tőlem a mosódió távol áll. Pedig tudom, hogy sokkal egészségesebb, de nem érzem tisztának a ruhát. Ez nálam, szerintem valami rossz berögződés! :S
2012. szept. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is mosódióval mosok, imádom, és a tudat, hogy nincs szintetikus vegyszer.... :-)

A fehéreket is dióval mosom, és rakok hozzá két evőkanál nátrium-perkarbonátot, hosszan, 60 fokon mosom (ha engedi a textil) vakítóan fehérek lesznek, ez az anyag egyébként kiváló folttisztításra is, nincs ellensége! :-)

2012. dec. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Először én is idegenkedtem a mosódiótól. Pont azért, mert nem bíztam benne. Megvettem, pont az ekcéma miatt, de megvettem a mosószert is. Félretettem az előítéletem, és addig kísérleteztem, amíg beletanultam. Mosódió, mosószóda, mosószappan, és ecetes öblítés mosóparfümmel. A ruhák szépek, az ekcémának nyoma sincs. Ha nem élelmiszer allergiától van, én nagyon tudom ajánlani. Egy négy és fél, valamint egy másfél literes mosógél alig használtan figyel a mosógép mellett. Valamire majd csak jók lesznek, de hogy mosni nem fogok velük, az biztos.
2013. febr. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!