Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bilire szoktatásnál most...

Bilire szoktatásnál most akkor mi az igazság?

Figyelt kérdés

Sokaktól hallom,itt is olvasom,hogy 11 hónaposan megtanította bilibe pisilni a babáját,sőt van hogy kakilni is,de közben meg azt is hallom,hogy 1,5 éves korig szinte ez lehetetlen,mert annyira kicsi hogy úgysem érti a lényegét,csak játéknak használná a bilit,és gyerekorvosok szerint is felesleges addig ezzel nyaggatni,mert a végén mást érünk el vele.

Akkor most kinek van igaza,vagy ki mond nagyokat?


2009. aug. 8. 12:07
 1/6 anonim ***** válasza:

[link]


Van egy módszer amit EC-nek hívnak. Gyakorlati tapasztalatom nincs,de állítólag működik.

2009. aug. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Babája válogatja és persze az anyuka hozzáállása is számít. Nekem pl. nem lett volna türelmem pár hónapos babának minden rezdülését figyelni, hogy mikor ültessem bilire. Az én lányom 2 éves múlt, tudja mire való a bili, de még 1X sem sikerült bele. Nem is erőltetem. Biztos nem fog pelenkában érettségizni!
2009. aug. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%
az én kisfiam 14 hós. reggelente bilibe kakil és pisil. Tudja h a bili mire való, mondja is hogy bili csüccs. Nagyon cuki:) De én sem erőltetem...csak ismerkedünk a bilivel. A kisfiam, már jelzi ha kaka van...szól hogy kaki van a pelusban...persze csak utólag. Én ezért mertem elkezdeni a bilizést
2009. aug. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
69%
nem normális dolog másfél-két évses kor előtt bilire szoktatni, igenis ez erőltetés, a pici agyuk még nem érett még meg erről, lassan már 6 hónaposan bilire kell szoktatni a gyereket, röhej. most mondta a védőnő, hogy 3 éves korig normáis a nappali bepisilés, 5 éves korig az éjszakai (ok, mondjuk ez a max.).én tuti nem kezdem el 15 hónapos lányomat bilire szoktatni.
2009. aug. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiamat 2 évesen kezdtem bilire szoktatni,eddig nem nagy sikerrel.Nem akar megülni rajta hiába erőltetem.Ha kakil elbújik utána szól,hogy kaka!Szerintem minden gyerek más időben érik meg erre a feladatra,tehát nem kell csüggedni ha esetleg a te babád nem lesz 2évesen szobatiszta..Erőltetni és másfél éves kor előtt elkezdeni szerintem nem kell a bilire szoktatást!!!
2009. aug. 17. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2009. aug. 18. 05:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!