Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy kezelted a bölcsibe/oviba...

Hogy kezelted a bölcsibe/oviba szoktatásnál a gondokat?

Figyelt kérdés

Lányaim viszem bölcsibe, dolgozni kell mennem.

Kislányom féltettem nagyon, aki egy éves,de úgy látszik a naggyal lesz gond, aki 2,5 éves. Azt hittem imádni fogja, de már most bűntudatom van.

Hétfőn élvezte, nem akart hazajönni, várta, mikor ebédel és alszik ott. Kedden is ez volt, de elküldtek egy órára, akkor sírt kicsit, de nem volt vészes. Aztán este itthon hányt, nem tudom lappang-e benne valami, vagy lázad. Ma reggel már azt mondta, nem akar menni bölcsibe. Ma nem mentünk, holnap sem megyünk-megyünk kivizsgálásra a kórházba, viszont pénteken farsang lesz, talán az jó élmény lesz nekik. Hétfőn meg már ottaludnánka, én márciusban kezdenék dolgozni.

Hogy kezeljem, ha lázad, tiltakozik? Ha nem akar menni? ha hány itthon-vagy ott a bölcsiben? Mit tegyek?


2011. febr. 16. 14:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Semmikepp se maradjatok otthon, csak mert nincs kedve menni, akkor lathatja, hogy iranyithat. Ha tenyleg beteg, persze az mas kerdes.

Legy kovetkezetes, ne legyen buntudatod, azert kell mennie, mert jo eletet akarsz nekik biztositani. Majd szepen naprol-napra konnyebb lesz.


Ovoneni

2011. febr. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen igaza van az előttem válaszolónak. Ha egyszer is megengeded, hogy ne menjen bölcsibe,mert nincs kedve onnantól bármikor bepróbálkozhat.
2011. febr. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem azért nem vittem, mert nem volt kedve, hanem mert hányt, és a bölcsi is azt mondta, ne vigyem. Azóta kiderült, beteg, nem színlel, 39 fokos láza van még most is...

Ma már emlegette, hogy mikor megyünk bölcsibe, mert hiányzik, úgyhogy örülök, hogy nem ellenkezik:-)

Azzal tisztában vagyok, hogy nem ő dirigál, és nincs olyan, hogy ne megyünk, mert nem akarok...

Csak nem szeretném, ha minden este hányna tiltakozásul...

2011. febr. 17. 21:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!