Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti is gyakran elkéstek két...

Ti is gyakran elkéstek két (vagy több) kisgyerekkel?

Figyelt kérdés

Na nem a borzasztóan fontos időpontokra gondolok (olyan nem is sok van, ha az embernek kisgyerekei vannak...), hanem olyasmi pl., hogy ovi. Visszük a nagyot a másfél évessel. Fél kilencre kell ott lenni, de azért 3/4 kilencig még okés. Mindig ott akarok lenni félre (mert akkor negyedórát még a kicsi is játszhat ott), de sosem sikerül.

Szóval másnál is úgy megy, hogy nem akar hamarabb ott lenni (akárhol), mert azért 2+ kisgyerekkel nem egy leányálom a várakozás, de késni sem kéne... De tutira a kabátot és cipőt kell már levenni az ajtóban kiszagolt büdipelus miatt, vagy éppen nincs meg egy cipő, hol a sapka, hol a pénztárcám stb. stb.

Hogy lehet ezt kiszámolni, hogy pontosak legyünk?


2012. okt. 19. 23:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden nap előkészíteni a másnapi ruhákat és pontosan el kell indulni, nem szabad halogatni. Reggel 10-15. perccel korábban kelni.

Amikor iskolások lesznek akkor sem lesz sokkal könnyebb, és onnan azért mégsem késhettek.

2012. okt. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egy gyerek, másik pocakban, mindig egy órával előtte elkezdek készülődni... és sokszor késés van belőle. Tudod, miért??? A drága, imádnivaló férjem miatt. Nélküle meg nem nagyon megyek sehová.
2012. okt. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Áh, ez ismerős! Két állapot létezett: elkéstünk, vagy fél órát vártunk mondjuk a szakadó hóban. Iszonyú volt még nekem is, pedig sosem voltam eg svájci doxa. De ez az állandó késés...! Már a pofámról lesült a bőr, komolyan. :-/ Egyetlen megoldás volt csak: percre kiszámoltam, mennyi idő kell az elkészüléshez indulásig, hogy kényelmesen kész legyünk. Készülődés közben pedig folyton az órát néztem, így rá tudtam kapcsolni, ha elcsúsztam. Na meg persze mindent előkészítettem már órákkal indulás előtt. Így is 7 éves lett a kisebbik, mire nagyjából normalizálódott. :-O


Mondjuk nálunk a kicsi az, aki tojik rá, honnan késik el. Egyszerűen nem érdekli, akkor sem öltözik és kész. Áhh, a falra tudok mászni tőle. :-)

2012. okt. 20. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Jégtánc ***** válasza:
Sosem késtünk el.Előző este mindent előkészítettem,fiúkat hamarabb felkeltem,összekészítettem mindent aztán egyik fiút a másik után ébresztettem,és elindultunk normálisan.
2012. okt. 20. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálam a rend, és a koránkelés válik be. Néha így is van, hogy rohanás a vége, de ha nem az utsó percben kell keresgélni, kitalálni, az sokat segít. Én aztán egy igazi sz.rok a világra típusú notórius késő voltam, de két kicsivel muszáj volt megemberelni magam. Nagyon előre kell gondolkodnom, de nyugodtabb vagyok így.

Egyébként az szinte kötelező, hogy ajtóból nagykabátban forduljunk vissza pelenkát cserélni, mert "merénylet" van :))).

2012. okt. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Na tök ismerős. nekem 3 gyereke van a legnagyobb is csak 5.5, a középsőm 3. és szept. óta én viszem őket busszal (amit imádnak és élveznek, én kevésbé). Én utálok gyűlölök késni mégis az első 4-5 hétben az 4-5 ovis napból 3on BIZTOS lekéstük a buszt. Azzal nehezítve hogy elvileg a kisebbemnek a kiscsoportba szigorúbbak az óvónénik és 8ra oda kellene érni.

Na én azt csináltam úgy 2 hete (mert mint írtam utálok késni nálunk a férjem reszortja az állandó elkésés mindenhonnan ő még a temetését is le fogja késni)hogy egyrészt a kiscsoportos óvónénikkel megbeszéltem mi a helyzet hogy vagy 7.20 ra érünk be amit iszonyú korainak tartok és ahhoz 6 kor kéne kelnünk, vagy csak 8.30ra szerencsére beleegyeztek és megértették.

Másrészt úgy csinálom ahogy előttem is írták mindent előkészítek, a férjem szokott is nevetni rajta hogy a legutolsó dolog is oda van téve, a tejes poharak sorba rakva az asztalon hogy csak öntenem kelljen, a kabátok mindig ugyanazon a fogason van ugyanannak a gyereknek hogy legalább a felvételéig eljussanak egyedül ( a 2 nagyobb természetesen, nem a kicsi) az én táskám mindig bepakolva van, csak bedobom a babakocsi aljába a pénztárcámat telefonomat pzst-t papírzsepiket pelenkát popsitörlőt plusz cumit a kicsinek tartok benne és sose veszem ki őket belőle vbagy ha igen rögtön oda rakom vissza így nem érhet meglepetés.

Így reggel sincs akkora rohanás.

Hogy később mi lesz mikor suliba kell menni időre, az talán azért lesz jobb mert az már közelebb lesz hozzánk, illetve akkor a nagyobbat majd apa viszi a suliba. (majd később a két nagyobbat).

Persze még így is jöhetnek váratlan dolgok, utolsó pillanatokban leöntött ruha meg hasonlók.

2012. okt. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Úgy értem a felsorolt dolgok a táskámban vannak egyben, nem a babakocsi aljába dobom be őket egyesével, hanem a tatyót dobom be egyben.
2012. okt. 20. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Jaj, ne is mondd!

Én mindig is ilyen voltam mondjuk, valahogy nincs időérzékem. Ettől függetlenül utálok késni és ha tudom, hogy nem érek oda időben, akkor még utána is stresszelek fél napig. Egyszerűen hiába készítek ki mindent, akkor is mindig történik valami, ami miatt csúszik az egész.

2 ovis gyerekem van és 8 hónapja ismét dolgozom. Én min. 1 órával előbb kelek, hogy mire ébresztem őket, már kész legyek, de mindig van valami rendkívüli dolog.

Az a szerencse, hogy rugalmas a munkaidőm és nem kell pontosan beérnem a melóhelyre, mert különben már kirúgtak volna :)

Ja és nálam az öltözködés a sarkalatos pont, mármint ált. az tart sokáig, hogy kitaláljam az aznapit és sajnos nem megy, hogy előző este eldöntsem...

2012. okt. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek, és a tippeket is köszönöm! :)

Nálunk az a spéci helyzet, hogy a fiam, aki hetente kétszer megy amolyan játszócsoportba (azt hívjuk itthon ovinak), SOHA nem akar menni. Nagyon szereti, jól érzi ott magát, amikor megyek érte, mindig csillog a szeme és meséli, milyen jó volt, és hogy menjünk máskor is, de amikor arra kerül a sor, akkor nem akar menni. Így megoldás, hogy csak akkor ébresztem fel, amikor már csak egy gyors kakaó reggel, öltözés és indulás. Mert bár nem mondom, de leesik neki, hogy mi lesz, és elkezd ellenállni. Attól pedig minden csak lassabb lesz. A kicsit is az utolsó pillanatban ébresztem, mert őt meg szimplán sajnálom korábban felkölteni. Aztán eljátszák egymás zokniját, elszaladnak a cipővel, bekúsznak a lépcső alá, hogy ne érjem el őket, stb. stb. Én vagyok az oviban az egyetlen anyuka, aki a kabát alatt még mindig csak egy nyári pólót visel, mert annyira leizzadok, mire oda kerülünk, hogy az hihetetlen.

De tényleg lehetne tudatosabban csinálni, tehát pl. elteszem a cipőt nem elérhető helyre, vagy ilyesmi.

2012. okt. 20. 22:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!