Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Külföldre költözünk kisgyerekk...

Külföldre költözünk kisgyerekkel, hogyan készítsem fel?

Figyelt kérdés

Nem tudom jó helyre írok-e,bízom benne,hogy valaki olvassa majd,aki tud segíteni.Novemberben külföldre költözünk a 2és fél éves kisfiammal.Nem tudom hogyan kell,vagy kell-e egyáltalán őt felkészítenem erre.Hogyan segíthetném a mielőbbi beilleszkedésben,tanítsak neki pár szót németül,vagy ha kint leszünk fordítsak neki,esetleg hagyjam,hogy magától jöjjön rá mi mit jelent?Magyarul nagyon sokat beszél már,és mindent megért.Bölcsibe nem járt,de nagyon nyitott ki fickó.Nem szeretném ha ez megváltozna azért,mert én nem megfelelően segítem őt!

Ráadásul hamarosan oviba kellene mennie...

Várom a válaszokat,köszi


2012. szept. 24. 08:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én talán tudok neked picit segiteni.

Mi nem Magyarországon élünk, de magyar anyanyelvűek vagyunk, a gyerek iy csak magyarul beszélt. 2,5 évesen oviba adtuk, ahol csak az ország nyelvét halotta, mivel a gyerekek is többségben azok voltak, nem magyar gyerekek, és csak az egyik ovőnéni tud magyarul. Tudni kell, hogy addig ha az utcán valaki hozzászolt nem magyarul, sirva fakadt. De mi bedobtuk a mély vizbe.

A beszoktatás nagyon nehezen ment, de a gondok nem ebből fakadtak, más téma.

Ennek több mint 1 éve és már mindent ért és elég jól beszéli az ország nyelvét. Valamint szinte egyszerre tanulja most az angolt is, mert heti 3 foglalkozásuk van.

Szerintem nem lesz nálatok sem gond ilyen téren, még kicsi. Ebben a korban nagyon fogékonyak.

2012. szept. 24. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Próbáltam megkeresni Neked egy pár évvel ezelőtti cikket, ami ebben a témában íródott, de nem találom. A nyelvvel kapcsolatosan volt szó benne arról, hogy a kislányt itthon picit tanították franciául, de igazából mikor kiértek, fél évig nem volt hajlandó megszólalni. Játszott mindenkivel az oviban, megcsinált mindent, de nem beszélt. Aztán fél évvel később (lehet, rövidebb volt az idő, csak ennyire emlékszem) egyszer csak megszólalt, és folyékonyan beszélte a nyelvet.
2012. szept. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi fél éve kint élünk, áprilisban jöttünk, akkor volt másfél éves a kislányunk. Szerintem a legfontosabb, hogy a kis megszokott cuccaiból minél többet vigyetek magatokkal. A nyelvet magába szívja pillanatok alatt. Ők még nem úgy tanulnak, hogy ez németül ez, hanem megtanulják, hogy pl a kutya az Hund is. Mi itthon mondogatjuk neki angolul is, reagál is sok mindenre, tehát már érti azt is. Ha idegenek szólnak hozzé, már azt is sokszor megérti. Pl mondják, h de szép a ruhád, ő meg mutatja a ruháját :) Még nem beszél, csak szavakat, de azok közt angol is van. Nem lesz gond, szépen lassan mondogassátok neki, ők iszonyú gyorsan tanulnak. Igazából majd úgyis az oviban fog megtanulni :)
2012. szept. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mi is kint élünk, a mi fiunk még csak 1 éves volt, amikor kiköltöztünk. Lassan szeretnénk bölcsibe vinni, de nekem azt mondta egy szakértő, hogy csak az anyanyelvén beszéljünk vele, minden szempontból ez a helyes. A bölcsi miatt megtaníthatsz neki egy-két szót, de semmiképp ne beszélj vele máshogy, csak az anyanyelvén! Hidd el, pár hónap alatt mindent meg fog tanulni, nem csak azért, mert rá lesz szorulva, hanem mert olyan az agyuk, mint a szivacs! Szabad kérdeznem, hova költöztök?
2012. szept. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!