Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hova mennétek másfél éves...

Hova mennétek másfél éves kisgyerekkel nyaralni külföldre?

Figyelt kérdés
Augusztusban mennénk, anyósomékkal. Van ugyan autónk, de még olyan hosszú úton nem voltunk vele, csak belföldön. Abban sem vagyok biztos, hogy mindannyiónk cucca elférne a kocsiban. Viszont a repülőre nem tudom, hogy vinnénk magunkkal babakocsit meg utazóágyat... Nem szeretnénk Horvátországba menni-pedig az lenne a legközelebb-azért, ha van valami jó apartman, ahol jártatok, leírhatjátok! Ötletem sincs, hová menjünk, milyen járművel. Várom az ötleteket! Nem akarunk őrült sokat költeni szállásra, de azért egy középkategória a kislány miatt szükséges.
2011. jan. 23. 14:41
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
28%
Ennyi idös gyerekkel semmi esetre sem mennék külföldre - képzeld el, hogy megbetegszik, akkor itt idegenben még orvoshoz sem tudod vinni.
2011. jan. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Külföldön is vannak orvosok, a kitelepített idegenvezető meg mindenhol elérhető-ahol nem, oda nem megyünk-az segít orvoshoz menni, velem is történt már baleset Görögországban, nem haltam bele. A legszükségesebb gyógyszereket amúgy is vinnénk. Nem erre a válaszra vagyok kíváncsi.
2011. jan. 23. 14:58
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

mert külföldön nincs orvos, igaz?

Mi Dominikán karácsonyoztunk. Repülővel mentünk, tudunk angolul, szállodában laktunk, a kislány másfél éves. Volt utasbiztosításunk. Vittünk babakocsit, de a szálloda biztosított volna számunkra, ha nincs.

Repülővel is menjetek nyugodtan, a gyereknek semmi baja nem lesz.

Jó nyaralást

2011. jan. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
25%
Én prágába mennék. Gyönyörű.
2011. jan. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Mi tavaly nyáron Krétán voltunk az akkor 15 hónapos kisfiúnkkal. Repülővel, hajnali négyórai indulással. A repülőn az utat oda és vissza is végigaludta, szerintem a légnyomás elnyomta. Olyan hotelt kerestünk ahol adtak babaágyat, tehát azt nem kellett vinni. Babakocsit 4500 Ft-ért vettünk olyat amibe csak ülni tud a manó, de a célnak megfelelt, partig lemenni és vissza, este elmenni vele sétálni stb... Vittem cumisüveg melegítőt, így a reggeli és esti tejcsijét meg tudtam oldani (tápszer+ásványvíz). A kajából tudott ő is enni, mindíg volt olyan pl. főtt tészta bármilyen szósszal husival, v. burgonya husival, sült zöldségek stb... A hotel 3csillagos volt és félpanziót kaptunk hozzá. A tízórait megoldottuk a reggeliből, uzsonnára pedig mindíg vettünk neki valamit pl. joghurtot, péksüteményt. Pelust vittem egy csomaggal,így utólag jól tettem, mert ahol voltunk nem nagyon volt választék méretben.

Gyógyszereket vittem itthonról, mindent amire szükség lehet, és kiváltottam az Európai Egészségkártyát is (tb-nél ingyenes). Hálistennek a kisfiam nem nagyon beteges és még ha láza volt sem volt 39-nél több.

Kicsiért nem kellett sehol fizetni, utasbiztosítást kötöttünk rá külön. Szóval én tudom ajánlani Krétát!! Hirtelen ennyi, ha esetleg kérdésed van tapasztalatról akkor írj!!

2011. jan. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Másfél éves gyerekkel már simán lehet menni külföldre. Nem értem az első válaszolót. A repülőre fel lehet vinni összecsukható babakocsit, és európán belül minden országban vannak olyan szállások ami bababarát, lehet hogy egy kicsit többet kell fizetni érte, de akkor lesz a gyereknek külön ágya és nem kell vinni. De szerintem egy másfél évesnek már nem kell sok extra dolog, úgyhogy elég egy pótágy is, és azt minden jobb szálloda tud biztosítani. A szomszédunk is voltak Görögországba két kis gyerekkel, egy 8 és egy 20 hónapossal, és nagyon jól érezték magukat. És természetesen a gyerekeknek is kötöttek biztosítást.

Mi idén Dél-franciaországba megyünk 2 éves gyerekkel, kocsival, de mi közel is lakunk hozzá, úgyhogy nem kell sokat utazni. Apartmant fogunk bérelni, vagy egy házat, még nem tudom, de itt is van lehetőség a gyerekágyra. Engem nem zavar az utazás kis gyerekkel, én bárhova elmennék vele, már nem olyan kicsi.

2011. jan. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is repülős utat tervezek, csak azt nem tudom, hogy hová menjünk. És az alvást hogy oldottátok meg? Adtak ágyat a szálláson? Mi mondjuk apartmanban szeretnénk lakni, vajon ott is lehetőség van gyerekágyat kérni? Nem szopik már a kislányom, azt eszi, amit mi, úgyhogy azzal nem lesz gond. Még eddig nem is volt beteg egyáltalán. Ja, és melyik utazási irodánál foglaltatok szállást? Annyi megy csődbe mostanában, nem is tudom, hogy melyiket válasszam...
2011. jan. 23. 15:07
 8/17 anonim ***** válasza:
Én először autós nyaralásra vittük bő 1,5 évesünket, Olaszországba,Bibioneban voltunk. Közel van, rengeteg szálláslehetőség.
2011. jan. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Amikor keresgéltünk nem volt külön feltüntetve, hogy pl. bababaráta szállás, de az utazási irodában rá tudnak kérdezni, hogy van-e lehetőség babaágyra. Szerintem a mai világban ez már sehol nem gond.

Mi reggeli után egyből mentünk a partra, és általában 11-kor mentünk vissza a hotelba mert ugye nem ajánlatos olyankor napon lenni. 11-től délig fürcsiztünk a hotel medencéjében, vagy hűsöltünk a teraszon aztán ebéd után aludtunk kb. háromig. Aztán lementünk ismét a tengerpartra amíg meg nem untuk a fürdést, homokvár építést, gödör ásást. Egy hét alatt kb. 3 flakon 50-es faktorú napozókrém fogyott el hármunkra. A kisfiam kissapkában, pólóban és úszópelusban volt, este öt után pedig csupizhatott.

2011. jan. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. jan. 23. 15:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!