Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ezzel kárt okozok a kicsimnek,...

Ezzel kárt okozok a kicsimnek, hogy 3 éves elmúlt és folyton próbálom mondogatni, hogy neki már nem kellene pelus?

Figyelt kérdés

Ha lehet nem a dorgáló válaszokat küldjétek, így is eléggé magamba vagyok zuhanva, mert kudarcként élem meg, hogy a környezetünkben csak az én fiam hord még mindig pelust.

3 éves múlt és alváskor, illetve amikor megy oviba, továbbá ha bárhová megyünk pelusban van. Tulajdonképpen csak akkor nincs rajta pelus, mikor itthon vagyunk. De ilyenkor meg azt látni, hogy ameddig tudja visszatartja, ha pisilnie/kakilni kell.

Nem akarom erőszakkal csak úgy levenni róla a pelust, de már rongyosra beszélem a számat, hogy ő már nagy fiú nagyon ügyes és el tudná hagyni a pelust. Hisz itthon mikor nincs rajta, akkor ha már nem bírja szól és ügyesen elvégzi a dolgát általában a biliben.

Azt hajtogatja, hogy ő nem szereti a wc-t, bilit ő a pelust szereti. Alsónadrágot meg nem is hajlandó felvenni.

Mit tegyek?


Segítő válaszokat előre köszönöm!



2012. okt. 19. 13:04
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
45%

Nalunk szerencsesen alakult a dolog. Kulfoldon elunk es minden evben hazalatogatunk rovid idore. Mar masfel eves koratol kezdve probalkoztam, es ereztem, hogy 2 eves kora korul mar kozel allunk a celhoz. Nyaron, szulinapja elott nem sokkal mentunk haza, otthon kiderult, hogy ha nem adok ra abszolut semmit es a szobaban hagyom a bilit, egyszer csak raul es belepisil. Ne tudd meg hany fele keppen probalkoztam. Es rajottem arra, hogy minel jobban stresszelek a teman, minel jobban akarom, annal kevesbbe megy. Ugyhogy eldontottem, hogy nem izgatom magam rajta, ha bepisil, hat foltakaritom. Es csodak csodajara mukodott. Sajnos nem tokeletesen, mert csak ugy mukodott, ha meztelen volt es szem elott volt a bili. 1 hetig igy ment, aztan meg 2 hetunk volt otthon, ugy dontottem, 2 hetig pihentetem a temat, es majd ha hazamegyunk, ujra probalkozunk. Visszaertunk kulfoldre es az elso reggel kozoltem kislanyommal, hogy sajnos tatanal hagytam az osszes pelust, es igy most mar bugyiban kell lennie es szolnia kell, ha pisilni kell. Elfogadta. 1-2 hetig voltak balesetek, aztan tobbet nem. Estere viszont 60%-ban bepisilt, igy ki kellett talalni valamit. Vettem eldobhato bugyibelust es azt mondtam neki, hogy az az ejszakai bugyi, azert vastagabb, mert este hideg van. 1-2 hetig nehez volt raadni, aztan nehez volt levenni rola, de nem engedtem. Most mar termeszetesnek veszi.

Tanacsom: kovetkezetesseg, kitartas, hatarozottsag. Ez mindenkor igaz, csecsemo kortol kezdve felnott korig ezt kell alkalmazni a gyereken. Ha latja rajtad, hogy hatarozott vagy, a te kezedben van az iranyitas, egy ido utan megtorik. Nem kell bedolni a hisztinek. Ha reggelente hisztizik a lanyom, hogy nem akar bolcsibe menni, akkor mondom neki, hogy jo, akkor itthon marad egyedul, en megyek a bolcsibe, es ugy teszek, mintha tenyleg ott akarnam hagyni. Egybol jon velem. Ha pizsomaban akar menni a bolcsibe, elveszem a pizsit, beteszem az agyba, nincs kecmec. (Mostanaban, mikor levesszuk az ejszakai bugyit, gyorsan eldugom a pizsit:D) Ne hagyd, hogy o uralkodjon feletted.

Nem hiszek a regi elvben, hogy verni, buntetni kene a gyereket, mert bepisil, de nehogy mar 3 evesen o legyen a fonok.

Vedd le rola a pelust, csak estere add ra. Vigyel valtos ruhat, es ne stresszelj, mert eszreveszi. Menni fog az

2012. nov. 1. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!