Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ezzel kárt okozok a kicsimnek,...

Ezzel kárt okozok a kicsimnek, hogy 3 éves elmúlt és folyton próbálom mondogatni, hogy neki már nem kellene pelus?

Figyelt kérdés

Ha lehet nem a dorgáló válaszokat küldjétek, így is eléggé magamba vagyok zuhanva, mert kudarcként élem meg, hogy a környezetünkben csak az én fiam hord még mindig pelust.

3 éves múlt és alváskor, illetve amikor megy oviba, továbbá ha bárhová megyünk pelusban van. Tulajdonképpen csak akkor nincs rajta pelus, mikor itthon vagyunk. De ilyenkor meg azt látni, hogy ameddig tudja visszatartja, ha pisilnie/kakilni kell.

Nem akarom erőszakkal csak úgy levenni róla a pelust, de már rongyosra beszélem a számat, hogy ő már nagy fiú nagyon ügyes és el tudná hagyni a pelust. Hisz itthon mikor nincs rajta, akkor ha már nem bírja szól és ügyesen elvégzi a dolgát általában a biliben.

Azt hajtogatja, hogy ő nem szereti a wc-t, bilit ő a pelust szereti. Alsónadrágot meg nem is hajlandó felvenni.

Mit tegyek?


Segítő válaszokat előre köszönöm!



2012. okt. 19. 13:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
42%

Szerintem itt nem a gyerekkel van a baj, hanem veled. A szavaidból úgy érzem hogy te állsz a gyerek elött. Mintha neked lenne terhes az egész és a gyerek ezt érzi és esze ágában sincs letenni a pelust.


Egyszerüen mindenhova vigyél váltás ruhát és ha napi 10x csinál be akkor napi 10x cseréled neki. Ennyi. kb 1 hét és teljesen szoba tiszta lesz.


Csak akkor adj rá pelust, ha pl órákra mentek el, vagy éjszakára. ha csak oviba, játszóra mentek akkor ott gyorsan kicseréled a nadrágot és késsz.

2012. okt. 19. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem hajlandó oviba elindulni sem pelus nélkül. (Egyébként nem én viszem oviba)

Egyébként is nagyon hisztis időszakában van, próbáltuk korábban, hogy egyáltalán ne legyen rajta pelus, de oltári hiszti volt belőle, úgy éreztem ezzel lelki sebet ejtek rajta.

2012. okt. 19. 13:10
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, hogy oviba engedték úgy, hogy nem szobatiszta :O Nálunk még azt sem vették fel, aki alvásnál néha bepisil, de nappalra nem hord pelust.

Próbáljátok meg, hogy a kedvenc mesehősével díszített alsónadrágot vesztek neki, és ha tetszik, akkor nyugodtan mondhatod, hogy ezt csak pelus nélkül lehet felvenni. Esetleg kilátásba helyezhettek olyan valamit, amit már régóta szeretne (lehet ez egy tárgy, szórakozás, bármi), ha nem lesz rajta pelus és ügyesen a wc-be pisil/kakil, akkor megkapja, hátha így a célért hajlandó lenne. Ha nagyon nem segít semmi, kérhetitek az óvónő segítségét, hogy ajánljon egy pszichológust, aki kideríti, mi is az oka a pelushoz ragaszkodásának.

2012. okt. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
87%

Fiad elég okos ahhoz, hogy kihasználjon téged. Úgyhogy hidd el elég okos ahhoz is, hogy leszokjon a pelusról. Csak mivel tudja, hogy hisztivel úgyis vissza adod rá a pelust, ezért ezt ki is használja.

Most úgy tűnik ő áll feletted, nem te felette. Kicsit szedd össze magad és hagyd pelus nélkül.

Mi az hogy nem indul el pelus nélkül? Hát majd elfog, ha határozott vagy vele szemben.

A kicsi lelkének meg ne hidd hogy az tesz jót, ha az ég világon mindenben engedsz, és folyton félsz a kudarcoktól. Egy határozott (de persze szerető) anya sokkal jobb hatással lesz a lelkének, mint hinnéd.


Én a lányomat pelus nélkül hagytam. Voltak balesetek, amiből nem csináltunk nagy ügyet, és két hét alatt tök szobatiszta lett.

Fiad lehet nem ilyen egyszerű eset, de szerintem te magad sem vagy az. Neked kell irányítanod (jó értelemben mondom), és nem neki.

2012. okt. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Rosszul írtam, egészen pontosan családi napközibe jár, vagyis vannak nála kisebbek is, és hát azt látja, hogy azok pelusba vannak.

És az ovónénik inkább ráadják a pelust, mintsem hogy takarítgassanak a gyerek után. Na hát ez sem tesz jót a fejlődésének.

Egyébként már minden módszert kipróbáltam, amiket itt olvasta, a jutalmazástól kezdve, a leveszem a pelust, nincs többé módszert is. Annak az lett a következménye, hogy a fiúnk szó szerint egész nap nem pisilt/kakilt és sírva jött oda, hogy nem kell kakilnia, közbe meg már kezdett bekakilni. Na akkor éreztem úgy, hogy még nem érett rá, visszaadtam a pelust, de azóta sem tudjuk végleg elhagyni.

Nem elég neki, hogy elkezdődött az ovi (azaz családi napközi) még kistesó is megérkezett a családba. És azóta szinte kezelhetetlenné vált a tündéri kisfiúnk.

2012. okt. 19. 13:43
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha ovikezdés és kistesó is bekerült a képbe, én most azonnal abbahagynám a pelus/nem pelus emlegetését. Görcsös vagy, amit teljesen megértek, de vegyél egy nagy levegőt, és hagyd rá most az egészet. Legyen pelusban, nem érett még a lakáson kívüli szobatisztaságra, ez látszik abból, amit leírsz, de eljön az ő ideje is. Ha a környezet nem sürget (pl. állami ovi), én hagynám. Nagyon el lehet rontani feszültséggel ezt az egyébként természetes leválási folyamatot.
2012. okt. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%

Olyan érdekes ez az egész. Régen rákötözték a gyerekeket a bilire, és megverték őket, ha bekakiltak, most meg úgy átestünk a ló túloldalára, hogy nem egy anyuka attól fél, lelki sebet okoz a gyereknek, ha 3 évesen végre le szeretné szoktatni a pelusról.

A tanítgatás, magyarázás még nem erőltetés! Vedd nyugodtan a kezedbe az irányítást, nem lesz lelki sérült tőle! Azt meg különösen szomorúnak tartom, hogy még egy fizetős helyen is inkább kényelemből pelenkázzák a gyereket, csak ne legyen vele probléma.

2012. okt. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%
Fiam 27 hós,már régóta csak alváshoz használunk pelust,még nem volt 2 éves már akkor bilibe kakilt,pisilt.Simán felveszi a kis bugyit,és örül,ha ez egyedül megy:)Most szeretném ,ha alváshoz sem kellene pelus.Egy ismerősöm ajánlotta,hogy delelésnél ne adjak rá pelust,tegyek gumislepedőt alá,és hagyjam bepisilni,és pár alkalom után megszokja.Ezt fogjuk kipróbálni,remélem beválik,de minden gyerek más..Azért ne hagyj rá mindent,mert a fejedre nő a gyerek gyorsan ha mindenbe engedsz neki..
2012. okt. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az én fiam tipikusan "csak azért se" gyerek.Szóval ha valamit nagyon szeretnék, könyörgök, ígérek esetleg büntetek azért sem csinál úgy.

2 éves korától hozakodtam neki elő a bili témával.Volt hogy egyszer-egyszer pisilt bilibe, akár wc-be is de ennyi, legközelebb már nem volt hajlandó, pedig dicsértük.2 évig szinte folyamatosan könyörögtem hogy bilizzen, de nem akarat teljesen elzárkózott előle.Ígértem neki fűt-fát, tiltottam is aztán dolgokat (pl számítógépezés, csoki).Csak simán felöltöztettem pelus nélkül hogy majd zavarja ha bepisil, bekakil, de a frászt semmi nem érdekelte.Végül belefáradtam.Nem érdekelt hogy bepisilt, szó nélkül átöltöztettem, meg sem említettem hogy a bilibe kellet volna.Egyáltalán nem hoztuk szóba neki hogy már nem kéne bepisilni, meg a pelus.Úgy voltam vele, majd lesz valahogy valamikor, elvégre senki nem maradt még pelusos.

Lás csodát 2 hét után magától kérte a bilit, és onnantól kezdve soha nem pisilt be se éjjel, se nappal.


Úgy gondolom ha egyáltalán nem "erőltettem" volna soha, előbb értünk volna célt.


Próbáld meg hogy nem emlegeted neki, hátha.Veszteni nem vesztesz vele.

2012. okt. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Azért ez a családi napközi nem semmi!

Fizetsz is azért hogy lusták mint a ...?

Főleg hogy vegyes a csoport, nem kéne ilyen lustának lenniük, hogy inkább ráadják a pelust!

Én nem egy sima oviról hallottam, ahol sokkal többet segítettek az anyukáknak az óvónők, mert a szobatisztaság bizony sok helyen csúszik ill visszaesés van benne, főleg ha az ovival járó változás is bezavar.

Nálunk a fiam 3 év 4 hósan lett szobatiszta és a nagyi említette Neki néha a dolgot, mert a gyerekek általában az anya ,,rabszolgára" másképp tekintenek, mivel úgyis tudják hogy Te mindenképpen ellátod őt, bármi is történjék. Amúgy Én is féltem pelus nélkül elvinni itthonról, de mivel láttam hogy itthon tartja, ezért indulás előtt már nem adtam Neki inni és megpisiltettem.

Aztán volt egy átmenet, amikor itthon eljátszotta az idő és bepisilt, bekakilt. Volt olyan is, de ez már fél évre rá, hogy lakáson kívül nem szólt és ott is bepisilt, de ez már neki is kényelmetlen volt és most már nem csinál ilyet. Egyébként azért sem megy be szívesen a nyilv. wc-be, mert fél a kézszárító hangjától. Ha most nem megy, próbálkozz majd jobb időben, mert a bepisiléshez nemsokára hideg lesz.

2012. okt. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!