Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Testvér féltékenység! Van...

Testvér féltékenység! Van valakinek valami ötlete, hogyan tudnánk csökkenteni/megszüntetni?

Figyelt kérdés

Kislányom 2 éves lesz a hó végén. Október elején született meg a Kistesó és azóta nagyon nagyon küzdünk a Lánnyal. A Tesót imádja, ahol éri öleli, puszilja, de egyébként szinte egész nap kibírhatatlan, hisztis, semmi nem felel meg neki, csak olyan dolgokat szeretne csinálni, ami veszélyes rá nézve. Ha nem engedjük rettenetes ordítás van. Pedig minden tanácsot megfogadtunk és sejtettük, hogy nem lesz könnyű, de hogy ennyire nehéz lesz, azt nem gondoltuk. Nem volt bölcsiben másfél hétig, a Kistesó hozott neki nagy ajándékot (amit egyébként imád), rengeteget foglalkozunk vele, külön programokat csinálunk. Maradtunk a kialakult napirendnél. Délelőtt Apával vagy Mamával mennek le kettesben motorozni vagy a játszóra, délután én megyek vele kettesben.

Az esti elalvás a legrémesebb. Már hulla fáradt, de még mindig rendezkedik, parancsolgat és hisztizik, ha nem engedünk. Már ott tartunk, hogy 11 előtt nem tud elaludni és azt is csak őrült hisztik után (eddig legkésőbb fél 10-kor elaludt).

Van valakinek valami ötlete, hogy mit tehetnénk még ebben a helyzetben? Persze türelmesek vagyunk, sohasem bántjuk, mindent elmagyarázunk neki, ahelyett, hogy ordibálnánk vele. Csak sajnos iszonyú fárasztó vele, estére Apával együtt totálisan kidőlünk.


2012. okt. 15. 10:31
 1/3 anonim ***** válasza:
Látom sok mindent megtesztek.Ezeket írtam volna én is.Sajnos a 2 éves kor amúgy sem könnyű.Nincs mit tenni csak kivárni hogy elmúljon.Csak vigyázzatok nehogy túl kompenzáljatok.Mi így jártunk hogy annyit törődtünk vele nehogy a kistesó miatt hátrányt szenvedjen vmiben,hogy majdnem az öcsi lett mellőzve túlságosan.A kislány meg mai napig kitüntetett figyelmet igényel mindig.
2012. okt. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Majd írok,csak most sietek, de egyébként az idő a megoldás, nálunk 3 hét alatt lecsengett a féltékenység:):)
2012. okt. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdezö!Hát nállunk a szituáció detto ugyanilyen!Kisasszony január végén lesz 3 éves,hugi oktober 5én született!Amég korházban voltam apát kiidegelte teljesen amikor haza jttünk hugival,ö is ajandekot kapott a hugitol!Elöször közölte,h vigyem vissza!Kezdetektöl tudta,h hugi növekszik a pocakomban mindent megbeszelünk vele!Mostmár hugit imádja de velünk szemtelen,hisztis,üvölt,földhöz veri magát ami eddig egyáltalán nem volt jellemzö!Eddig legkésöbb 8kor elment aludni és aludt 5 perc mulva most majdhogynem hányásig üvölt és jo ha 11kor elalszik!Ejszaka ébred ismét pedig eddig végig aludta az éjszakákat!En is mindent kiprobáltam de valoban ugy látom,h csak az idö segít!Dackorszak és féltékenyseg!Ennél a párositásnál nincs rosszabb!:-( Tarts ki,idövel jobb lesz!Ezzel biztatom magam is!:-)De ha valami hatásos modszerre bukkansz kérlek szolj nekem is,mert soha nem gondoltam volna,h egy angyal szofogado kislanybol ilyen haramia tud lenni ilyen hirtelen!
2012. okt. 17. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!