Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ahol a gyerkőc sokkal később...

Ahol a gyerkőc sokkal később lett éjjelre szobatiszta mint nappalra, kihatott a déli alvásra is? Ovi? Illetve mi a végső siker titka?

Figyelt kérdés

Lassan 3,5 éves a fiam és nappalra már 3 éves kora előtt megbízhatóan szoba tiszta lett. Szól, egyedül pisil stb., de éjjelre még kell a pelus, és minden reggel tele is van pisivel. Lehet, hogy az én hibám, hisz annyi gyerkőcről olvasok, hallok, akiknél ez teljesen együtt sikerül, vagy csak kis késéssel. Az lehet a baj, hogy arra várok, hogy reggel legalább 1x, 2x száraz legyen a pelus? Lehet, hogy csak le kellene vennem róla, és ha bepisil éjjel, rájön hogy ez milyen kellemetlen? Az a baj attól félek, hogy megfázik, ha nem ébred fel (és én sem) arra, hogy pisis a pizsi meg az egész ágy.

Sajnos a déli alvásnál is történnek balesetek. Még nem alszik ott az oviban, de hamarosan egész napra szeretném, ha maradna, de így nem biztos, hogy menni fog. Azt gondolom addig nem lesz a déli alvás megbízhatóan balesetmentes, amíg az éjjeli alvás közben természetes számára a pisilés. Persze lehet, hogy tévedek. Ezért kérem, hogy írjátok le a tapasztalataitokat.

Ja és igazából nem szoktam se megszidni, se nagyon mondogatni, hogy ez mennyire nem nem helyénvaló ennyi idősen. Nem akarom hogy frusztrált legyen emiatt.

Mit lehetne tenni? Ti hogy értetek célt és főként mikor?


2012. okt. 9. 10:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia ! Nappalra 2 éves 3 hónaposan lett szobatiszta, de éjjelre csak idén augusztusban, tehát több mint 1 évvel lett. Meguntam. Fogtam, fürdés után nem adtam pelust. Jó párszor be is pisilt de csodák csodájára ez 2 hétig tartott. És azóta nem. 3 és fél éves volt szeptember végén a lányom. Alapjáraton semmit nem erőltetek, sem a bilizést, sem az evést, de ezt már meguntam tényleg, hogy nappali alváshoz nem kell pelus és úgy gondoltam nem pici ő már. Végül igazam is lett, hamar megszokta hogy nincs. Nem is bepisilős amúgy sem, szól éjjel, csak az első 2 hét volt olyan, hogy pár éjszakát öltöztettem át és huzatolhattam az ágyat :)
2012. okt. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nagylányom a 2. születésnapjára megbízhatóan szobatiszta lett. Mondhatom balesetmentesen. De éjszaka és a délutáni alvás egy rémálom volt. Ált. alvás közben kakilt be, fel sem ébredt rá. Mindenki csak legyintett rá, mondván ráér még. Aztán jött az óvoda. Természetesen ott az alvás alatt nem kakilt be (tudatosan vissza tartogatta, de erre csak később jöttem rá), de pisis balesetek voltak szinte minden alkalommal. A dadus végül úgy döntött, hogy alvás közben felébreszti és kiviszi pisilni. Így sikerült az alvást bepisilés nélkül kiküszöbölni. De éjszakára még kellett. Próbáltam, hogy nem adok rá, had érezze milyen ha bepisil, hátha akkor inkább megébred pisilni, de nem. Annyit értem el szegény (amúgy teljesítő kényszeres) gyerekemnél, hogy csalódott volt, hogy nem sikerült. Végül úgy döntöttem tojok rá, kap pelenkát és kész. Már el múlt 3,5 éves mire egy este közölte, hogy neki már nem kell pelenka, tud odafigyelni. Egyik napról a másikra sikerült. Most a fiamnál tartok ott, hogy délben már többet sikerül baleset nélkül aludni, mint nem. Éjszaka még mindig pisis a pelus. Ráhagyom. Senki sem ment iskolába pelenkával...

3 gyerekes

2012. okt. 9. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia! Én itt a „másik oldalt” fogom képviselni, mert nálunk elég lassan ment a szoba- és ágytisztaságra átállás. De mivel végül is sikerült, talán erőt meríthetsz abból, hogy nem kell erre a témára ráparázni, igen, vannak, akik kétévesen már érettek rá, de vannak lassabban érő típusok.

Nálunk 3 éves korára, pont ovikezdésre lett szobatiszta a kissrác, bár az oviban a gyenge lábakon álló szobatisztasága visszaesett, és többször bepisilt.

A délutáni alvásnál még majdnem egy évig pelenkát kapott, szerencsére meg tudtam oldani, és ebéd után hazahoztam az első ovis évben ezért. Ez úgy rendeződött, hogy simán nem pisilt be egy idő után, így nem adtam rá többet pelenkát, így a következő évben az oviban sem volt gond.


Az éjszakai ágytisztaság viszont nagyon nem akart megoldódni, de a gyerekorvosunk megnyugtatott, hogy ne parázzunk rá az ügyre, ebből a kérdésből csak kis hazánkban csinálnak ekkora problémát és „versengést” (azt mondta, pl. Ausztriában simán járhat oviba nem szobatiszta gyerek is).

Egyébként is, 5 éves korig semmi ok az aggodalomra.

Viszont a mi gyerekünk már elmúlt 5 éves, már nem volt olyan pelenka, amiből ne pisilt volna ki, de még mindig nem akart ágytiszta lenni. Mivel azt nem akartuk, hogy egyszer csak nem adunk rá pelót, de bepisil, és ettől rosszul/sikertelennek érzi magát, addigi elveinket feladva azt csináltuk, hogy felkeltettük éjjel pisilni.

Ez remek csapdahelyzethez vezetett, egy hét után azon morfondíroztunk, hogy jövünk ki ebből, hiszen most már pelenkát nem adhatunk rá, de akkor vajon meddig kell keltegetni éjjel? Végül az élet minket igazolt, és a második héten egyszer csak megejelent a gyerek magától éjjel az ajtóban, kiment, pisilt – és attól kezdve így tett. Ma már nem jár ki minden éjjel, de ha kell neki, akkor felébred az ingerre, és kimegy magától.


Szóval nálunk az volt a tapasztalat, hogy nem függ össze a déli és az éjjeli szobatisztaság. Persze, ha logikusan gondolkodunk, és mondjuk azt sejtjük, azért pisil be egy gyerek alvás közben, mert túl mélyen alszik, akkor azért gyanús, hogy mégis össze kéne függnie a kettőnek. Tuti választ nem tudok adni sajnos, mindenesetre azzal biztatlak, hogy az éjjeli bepisilés nem a világ vége, a fiúknál sokkal gyakoribb, mint gondolnánk, de minden egészséges gyerek ágytiszta lesz előbb-utóbb.

2012. okt. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tulajdonképpen az éjjeli pelusban alvás annyira nem zavar, én is olvastam, hogy elvileg 5 éves korig nem kell vele foglalkozni (de azért jó lenne, ha nem váratna ez olyan sokáig magára), viszont a délialvás közbeni balesetek már inkább aggasztanak.
2012. okt. 9. 19:39
 5/5 anonim ***** válasza:

Második vagyok. A lányomnál nagyjából egy időben következett be mind a két alvásnál a teljes siker. A fiam szeptember végén töltötte a 3-at. Nála még vannak balesetek délben. Mondjuk érdekes, hogy az oviban 2 hét alatt csak egyszer volt. Itthon többször van. Az éjszakai pelusában minden alkalommal van pisi, de elég kevés. Nálunk az óvodában ebből nem csinálnak gondot. Fogják, lehúzzák az ágyneműt és a pisis ruhát a gyerekről és kész. Szóvá sem teszik. Nekem nagyobb lelki trauma mint nekik. A gyereknek meg próbálok nem kimutatni ebből semmit. Tudom, hogy akar ő, csak még nem érett rá.

3 gyerekes anyuka

2012. okt. 10. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!