Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan erjuk el a gyereknel,...

Hogyan erjuk el a gyereknel, hogy komolyan vegye a veszelyeket?

Figyelt kérdés
Meg csak kicsi babam van, de komolyan foglalkoztat a kerdes, hogyan fogom tudni megovni ot majd a veszelkyetol. Ez alatt ertek sok mindent, de legfokeppen a bunozoket? Az hogy ne menjen alljon szoba idegennel, meg hogy vannak gonosz emberek akik banthatjak, felek semmit sem mond majd nekik, nem tudjak atgondolni. Sajat kamasz korombol igy utolag atgondolva ezer veszelynek tettem ki magam , pedig nekem is mondtak mindenfelet, de nem erdekelt, nem ereztem ezek sulyat. Hogyan kell oket nevelni, hogy ne valjanak szorongova, de mindig eszben is tartsak a lehetseges veszelyeket?
2012. okt. 6. 17:59
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha azt mondod neki, hogy ne bízzon senkiben, azzal nem tud mit kezdeni. Amíg kicsi, az a jó, ha minél nyitottabb, barátságosabb másokkal, úgyis mindig vele van egy felnőtt, aki vigyáz rá, és körültekintő. Aztán, ahogy egyre nő, rá lehet nevelni az óvatosságra. Hogy nem mehet el senkivel az oviból, csak veled, apával, vagy a nagyival. Úgy játsszon, hogy az óvónéni mindig lássa. Később, ha egyedül közlekedik az utcán, iskolás, akkor lépjen távol, ha megáll mellette egy autó.., meg ne menjen el senkivel, rögtön haza menjen iskola után, ne engedjen be senkit. Így képzelem el.
2012. okt. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
2012. okt. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!