Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ha kimaradt 1 adag antibiotiku...

Ha kimaradt 1 adag antibiotikum ma az baj?

Figyelt kérdés
Sziasztok kislányomnak fülgyulladásra kell szednie,és kimaradt mert elaludt és nemtudtam felkelteni mert nyügös volt. Nagy baj? napi 3 x kell neki adni 1 hétig 8óránként és nemtudom ugy elosztani hogy ne keljen felkelteni valamikor a 3 adagból 2x kelteni kell mert délután is alszik egyszerûen felbomlik minden ettôl. És az evéssel is gondunk van... nem szivesen adom be neki egy napig volt lazas csak. Tippek válaszok jöhetnek köszi elôre is 25 èves anyuka.

2012. szept. 25. 08:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha elkezdte szedni, akkor mindenképp végig kell adni a kúrát, azzal sokat ártasz, ha félbehagyod.

Ha egy kimaradt, akkor kimaradt, vagy 1-2 órán belül add be neki.


Én sosem keltettem fel antibio miatt a lányom, reggel, délben, este kapta.


Adsz neki mellé probiotikumot?

2012. szept. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nem és ôszintén szólva a napokban olvastam róla... szégyen ide vagy oda nemtudom itt külföldön minden olyan más... életmód, szokások. itt semmit nem mondd az orvos nekem senki nem mondta ( elsô gyerek de már egy éve nem szedett antibioutikumot. de most az oviba összeszed mindent. az orvosnak kellett volna mondania ezt a számomra ismeretlen gyógyszert?
2012. szept. 25. 08:49
 3/8 A kérdező kommentje:
csak most az esti maradt ki az a bibi és bealudt
2012. szept. 25. 08:50
 4/8 anonim ***** válasza:
ha később kapja meg, akkor később, de add be neki. a napi 3 adag kell, hha elkezdted, szedjétek végig. nekem is kellett ab. miatt keltenem a gyerekem, volt, mikor hajnali 4-re jött ki az utsó napi adag, hát felkeltem, szóltam neki, csak, h annyira képben legyen, h ne nyelje félre, megemeltem picit a fejét, megitta, aludt tovább, mondjuk kb. ébren sem volt. hol laktok? mert probiotikumot tényleg kellene kapnia, ha nem az ab-mal együtt, akkor közvetlenül utána.
2012. szept. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Montrealban
2012. szept. 25. 19:34
 6/8 anonim ***** válasza:
na, ott tuti, hogy van :))) holnap vegyél, jót fog tenni a pocakjának és az immunrendszerének is. jobbulást!
2012. szept. 25. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi ! de itt ugyanaz a neve es recept nelkul is kaphato?
2012. szept. 26. 04:51
 8/8 anonim ***** válasza:
igen, a probiotikum átfogó név, olyan mint pl. a lázcsillapító. több cég gyártja, szóval úgy kérd szerintem, h megmondod mennyi idős a picúr, a patikában fogják tudni, h mennyit kell kapnia belőle. itt olvashatsz róla: [link]
2012. szept. 26. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!