Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Már túl vagyunk egy 1 hetes...

Már túl vagyunk egy 1 hetes antibiotikum kúrán és még mindig taknyos?

Figyelt kérdés
Járt már így valaki? Mit csináltatok ezután? Az orvos csak annyit mondott mosolyogva, hogy akkor még szedje tovább a Fenistil cseppet! De hát meddig szedjük még? Ha az antibiotikum nem segített, ez majd fog? Mert szerintem ez a Fenistil csepp semmit nem ér.
2012. szept. 18. 14:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi is itt tartunk, még mindig hörög a gyerek. Nekünk csütörtökig kell várnunk, addig fenistil, calcium, fluimucil, orrcsepp. Eddig mondjuk ezeket is kapta az antibiotikum mellett, és még mindig beteg.
2012. szept. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azert mert tobb mint valoszinu virusos a fertozese es ilyen esetben az antibiotikum nem is hasznal. A virusos fertozest az immunrendszernek kell legyoznie mert azt semmivel nem lehet segiteni. Sajnalom ha a doki virusos fertozesre antibiotikumot add mert az nagyon nem oda valo. :(

Volt magass ingadozo laza, vagy valami gyuladasa ami bakterialis fertozesre utalt? Jobbulast nektek.

2012. szept. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Taknyos volt és elkezdett köhögni, illetve hőemelkedése lett. Ezért vittem orvoshoz, aki azt mondta, hogy nagyon meg van duzzadva a mandulája ezért ír neki antibiotikumot. 4 nap múlva vissza kellett vinnem, hogy újra megnézze és én akkor is mondtam neki, hogy a taknyosság ugyanúgy fennáll, mint az elején és hőemelkedése is csak akkor volt egyszer, többet nem. Azt mondta, hogy még 2 napig szedjük az antibiotikumot és elég lesz. Ma újra visszavittem, mért még mindig nagyon sok váladékot szívok ki az orrából, de azt mondta, amit már leírtam. Akkor most várjak, hogy hátha elmúlik magától?
2012. szept. 18. 15:28
 4/4 anonim ***** válasza:

Masodik valaszado vagyok. En arra tudok gyanakodni, hogy virusos a fertozese es gondolom az immunredszerenek kicsit nehez legyozni. A mez jo gyuladascsokkento porbaljatok ki ha mar eszik mezet.

En ugy tudom, hogy az antibiotikum csak csunya gyuladasoknal hasznal mert ez lehet bakterialis: pl fulgyuladas, torokgyuladas, tudogyuladas es persze vannak meg masfajta gyuladasok de ezek mind egytol egyig magas lazzal jarnak ami ingadozik. Tehat az immunrendszer kinlodik mert felheviti a testet de nem tudja elpusztitani a betolakodot. Altalban ez jellemzo a bakterialis fertozesre. A virusos fertozesnel van egyszeri vagy mondjuk ketszeri laz amivel a test le is gyozi a virust de meg par napba beletelik, hogy folyik az orra vagy kohog de az ellentest mar megvan. En ezert is furcsaltam, hogy ha nincs magas ingadozo laza a gyereknek antibiotikumot kapott. Persze nem itelkezem csak leirtam a velemenyem. Talan arra tudok gondolni, hogy a mandulaja vagy a torka miatt kapta, hogy megelozze a doki a megcsunyabb gyuladast vele, ez is lehet de ha nincs magass laz akkor az immunrendszere tudja kezelni, szerintem nem kellett volna neki antibiotikum. De ez csak az en sajat velemenyem. Esetleg meg egy kis C vitamint is adhatsz neki vagy citromot csepegtess a mezre mert ez immunredszer erosito.

2012. szept. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!