Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hörghurutra mikor kell már...

Hörghurutra mikor kell már antibiotikum?

Figyelt kérdés
4 éves kislányomnak hörghurutja van. Vasárnap kezdődött, akkor még csak orrfolyással. Hétfőn levittem a dokihoz, valószínű még nagyon enyhe lehetett, mert akkor még nem is mondta a hörghurutot, ráadásul tisztának hallotta a tüdejét. Aztán belementünk rendesen, keddtől már lázas, most is 38,6 volt a hője fél órája. Ma kérdeztem a dokit, nem kellene-e antibiotikum neki, mert már aggódom, hogy 3 napja lázas, nem igazán tudja leküzdeni a szervezete, de azt mondta, várjunk holnapig, holnap le kell vinnem délután és ha rosszabbodik az állapota, akkor felír antibiotikumot. Nem vagyok egy mindenre antibiotikumot felírató ember, de aggódom. Én már legszívesebben ma elkezdtem volna adni neki. Fújjuk a ventolint, szívjuk az orrát sűrűn, inhalálunk. Mit lehet még tenni?
2012. ápr. 26. 13:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Amikor az én kislányomnak volt hörghurutja, akkor Ő kapott antibiotikumot, sőt 5 napig kórházba is került. Szteroiddal inhalálták, köptetőt és Ventolint kapott.

Neki annyira sípolt a mellkasa, hogy "messziről" lehetett hallani.

2012. ápr. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A legfontosabb lemaradt: Jobbulást a gyerkőcnek!
2012. ápr. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi, ő nem sípol szerencsére, vagyis hallható már a hurutosság, csak még nem sikerült felszakadnia. Most sikerült levinni a lázát. Egyébként érdekes is, mert utánaolvasva ritkán írnak fel antibiotikumot, mert a hörghurut vírusos megbetegedés. No mindegy, nem értek én hozzá, azt mondta a doktornő, hogy ha nem javul, holnap vigyük vissza és ír antibiotikumot.
2012. ápr. 26. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!