Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 és fél éves kislányomnak a...

2 és fél éves kislányomnak a hátso foga lukas. :- (Menjünk dokihoz?

Figyelt kérdés
Foggalmam nincs mitől reggel este mossuk és kilukadt...mit lehet tenni?Doki bácsi mit csinál?

2012. szept. 22. 12:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
lehet valamivel lekezeli hogy ne lyukadjon tovább
2012. szept. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mindenképpen vidd fogorvoshoz. Ha a tejfog elkezd szuvasodni, az károsíthatja a maradandó fogak kezdeményeit is, arról nem is beszélve, hogy fájdalmas. Nem tudom mit csinál az orvos, betömi-e vagy csak ecseteli, de ha fogmosás közben kilyukadt, jó, ha látja orvos, a későbbi bajok megelőzése miatt.
2012. szept. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen vidd fogorvoshoz. Be is lehet tömni, és akkor tuti nem lyukad tovább. Mindenesetre nem tudom milyen fogkrémet használtok, de én az Elmex gyerekfogkrémet ajánlom, a legjobb fogkrém, önmagában megállíthatja lyukasodást. Mi is fogorvos tanácsára kezdtük használni, mert az én fiamnak 1 évesen kezdett színeződni és romlani a foga sajnos. :( Most 4 éves és nem romlott. Az ecsetelőt nekünk nem ajánlotta a doki, igaz, nálunk a legnagyobb probléma az volt, hogy elől a metszőfogai színeződtek el, és az ecsetelő meg alapból elszínezi a fogat, tehát a problémát nem oldja meg. Viszont az Elmextől halványodott a folt. Van egy lyukas foga még hátul, sajna mi kifogtunk egyszer egy brutális fogorvost, azóta nem sikerült visszavinni a fiam, mostanában készülünk menni megint ellenőrzésre.
2012. szept. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Fogorvos. Nekem a kicsinek tömtek két fogat, a nagy csak ecsetelésre járt. Mindenképp vidd el.
2012. szept. 22. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Vidd el a fogorvoshoz és sztem ragaszkodj a töméshez, mert az ecsetelés semmire se jó! Egy időre kinyírja a bacikat, de utána úgyis lyukad tovább az a fogacska :(

Persze hogy szokja a fogorvost, elsőre lehet, hogy jó az ecsetelés, de kis idő múlva tömesd be.


Egy 4 éves - vacak fogú - kisfiú anyukája.

2012. szept. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

ugy vigyázok a fogaira pedig....

gabi fogkrémet használunk meg signal fogkefét...

elviszem mindenképp...

2012. szept. 22. 15:49
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is vidd el fogorvoshoz, és ragaszkodj a töméshez. Mi is ecsetelésre jártunk, de nem ért semmit, tovább lyukadt a fog. Aztán fogorvost váltottunk, aki betömte, kb 5 perc volt az egész.

A fogszuvasodást azért nagyban befolyásolja a genetika, az én lányom is kevés édességet eszik, rendszeresen mos fogast, mégis van lyukas foga. Már van 6 csontfoga is (6 éves lesz), a rágófogakra megcsináltattuk a barázdazárást is, hátha neki így jobb fogai lesznek, mint nekem, meg az apjának.

2012. szept. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Van amikor hiába vigyázol a fogaira.


Nekem nagyon kis korkülönbséggel vannak a gyerekek, egyszerre mennek fogat mosni reggel és este, szinte ugyanazt eszik, egyik sem kap sok nyalókát vagy cukorkát, ha néha-néha kapnak, azt is egyszerre eszik.


A nagynak egy tömése sincs, szépek, egészségesek a fogai. A kicsinek 4!!! tejfoga van már betömve, olyan durván lyukadtak, hogy kevés volt az ecsetelés.

Amúgy az apjuknak egy tömött foga van, mind tökéletesen egészséges, nekem meg az összes rágófogamban és 3 metszőfogamban van tömés, szóval szerintem inkább genetika miatt rosszak a kisebbik gyerekemnek a fogai.

2012. szept. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!