Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jó ötlet, h 2 testvér egy...

Jó ötlet, h 2 testvér egy csoportba járjon az oviba?

Figyelt kérdés
Vegyes érzések vannak bennem, mert a beszokást megkönnyíti, a nagyobbnak is jobb, mert ő már másfél éve jár, de még szorong néha a nagy "idegenben". Másrészt meg meg kell majd az életben állnia a helyét egyedül is, nem a családra támaszkodni mindig, de még kicsik...

2012. szept. 22. 11:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szeintem oviban még bőven belefér, hogy egész nap együtt legyenek. Mindkettőnek könnyebb lenne szerinem. Több érvet látok mellette, mint ellene. Vagyis pontosabban én nem is látok semmi ellenérvet.
2012. szept. 22. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Remélem az óvoda vezető is így látja majd, drukkolj!
2012. szept. 22. 11:13
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom, h kezdhet-e egy gyerek középsőbe vagy van erre vmi törvény?
2012. szept. 22. 11:15
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
óvónő is vagyok és két ovis anyukája is. Teljesen természetes, hogy a testvérek egy csoportba kerülnek (az enyémek is), semmilyen ellenérvet nem tudok felhozni. Otthon sem különíted el őket, hogy egyedül állják meg a helyüket! Csak előnyei vannak, hidd el!
2012. szept. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Mifelénk az oviban kérésre simán összeteszik testvéreket, rokonokat, szomszédokat, csak azért, hogy a gyerekeknek könnyebb legyen. Mi is azt kértük, hogy a szomszéd kislánnyal had kerüljön egy csoportba a kislányunk, merthogy ők mennyire ismerik és szeretik egymást. Összetették őket, és én örülök, mert így jobb a lányomnak.

Nem hiszem hogy a ti óvoda vezetőtök kifogásolná a dolgot. De azért drukkolok! :)

2012. szept. 22. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha az életkora miatt középső csoportba tartozik, akkor oda fogják venni. De ha kicsi 3 éves, akkor szerintem nem teszik középsőbe csak azért, mert a tesó ottvan.
2012. szept. 22. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálunk alapból csak két csoport van /kis-középső és nagy-középső/, kevés a gyerek és terem sincs több, úgyhogy esélytelen lenne a két gyereket külön tenni.

A nagyobbik egy picit "harciaskodik" a húgával időnként, de az otthon is előfordul, majd megszokja, hogy az oviban is együtt vannak. 13 hónap van a két lányom között.

2012. szept. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi Nektek! A kicsi 3 évesen, februárban mehet oviba, akkor a nagy még mindig középsős lesz..
2012. szept. 22. 12:23
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha tiszta csoportok vannak, szerintem nem fogják őket egybe tenni, nem kezdhet szerintem a gyerek középsőben. Ha vegyes csoportok vannak, semmi akadálya szerintem.

A mi ovinkban csak tiszta csoportok vannak. Most kiscsoportos a lányom, jövőre középsős lesz, akkor kezdik az ikeröccsei az ovit. Biztos hogy kerülhetnek az ikrek az ő csoportjába, mert ott nem is lesz beszoktatás. Kezdenek majd a másik csoportban, és mivel évvesztesek, át fognak kerülni a következő csoportba is, ahol aztán majd 3 évet lesznek, de nem fognak a nővérükkel egy csoportba járni.

Ha vegyes csoport lenne, én is úgy csinálnám, hogy egy helyre járatnám a 3 gyerekemet.

2012. szept. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!