Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek jó ötlet, hogy...

Szerintetek jó ötlet, hogy jutalomkártyával jutalmazzák az óvónénik azt a gyereket, aki mindent megeszik ebédnél?

Figyelt kérdés
2012. szept. 12. 14:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem nem, mert akkor az aki rossz evő úgy érzi, hogy rossz is. Hülyeség az evést jutalmazni vagy büntetni. Max annyi, hogy aki nem evett az ne kapjon édességet (de az oviban elviekben nem is osztogatnak édességet)
2012. szept. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
76%
Remek ötlet, már amennyiben komplexusos gyerekek nevelése a cél...
2012. szept. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem jó ötlet. Nem adnak az oviban semmi olyat, amit ne lehetne megenni. A versenyhelyzet mindig előnyére válik a gyereknek.
2012. szept. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%
0 pedagógiai érzékre vall.
2012. szept. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
67%
Rossz dolog:(. Remekül lehet vele komplexustokat megalapozni, helytelen étkezési szokásokat...
2012. szept. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk most azt vezetik be a középsősőknél, hogy ha köszönnek, akkor mosolyfejű szmájlit raknak a jele mellé, ha nem köszönnek akkor lebigyesztett szájú szmájlit raknak.

Kajánál meg még inkább nem nem helyeslem az ilyen jutalmazási dolgokat, ha valaki nem tud enni, akkor érezze még inkább rosszabbul magát.

Az én Nagylányom és a Kisfiam is nagyon halk beszédű, és inkább visszahúzódóak az óvodában és a bölcsődében is. Ez még inkább akkora hátrányát fog nekik okozni!

Érdekes, nyáron kevesebb gyermek volt az óvodában állandóan dicsérték a másik csoportban lévő Óvónénik, milyen szépen beszél, és milyen ügyes, most, hogy megint a saját csoportjába jár és nem hallják mit mond.

Érdekes, ha megyek értük akkor már szépen érthetően beszélnek és kérdezik is tőlük, hogy amikor nem vagyok itt akkor mért nem beszélnek ilyen szépen. Nem tudom, lehet, hogy nem jó helyre járunk, vagy ennyire begörcsölnek, gőzöm sincs.

Bármit csinálok velük nem tudnak hangosabban beszélni, amúgy én és a Párom is ilyenek vagyunk/voltunk suliba is.


Üdv két gyermekes Anyuka.

2012. szept. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
66%
Ilyen alapon akkor iskolában se legyenek jegyek.
2012. szept. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
53%
Kiváló ötlet. Tanuljon a gyerek nem válogatni. Nem csak anyuci főztje a király. És azt kell szeretni, ami van. Bizonyosan nem csak ezt jutalmazza az óvónő, így nem aggályos egyáltalán, és semmilyen komplexusa nem lesz.
2012. szept. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
73%

Szerintem nem jo otlet. Mi van ha az a szerencsetlen gyerek nem szereti az eppen aktualis kajat. Nagyon rosszul eshet neki, hogy csak azert mert nem szereti, nem tudja megenni gyengebbnek szamit mint a tobbiek es nem jar neki jutalom.

A kaja maradjon kaja es nem jatek vagy jutalmazasra alkalmas eszkoz. Max ha valaki szepen es tisztan eszik, nem szemetel akkor kapjon egy kis matricat mert ezzel lehet osztonozni azt, hogy ugyesen es tisztan is lehet enni es ezt barki megtudja csinalni ha akarja. De egy szerencsetlen csak azert zabaljon be egy tal kaposztat amit utal, hogy o is kapjon matricat mint a tarsai en baromsagnak tartom. Vannak kicsit felenkebb gyerekek is akik mashol nem tudnak olyan sokat es joizuen enni mint otthon. Nem rosszak ok es nem ernek kevesebbet mint a tarsaik csak egyszeruen van ilyen. Ezeket buntetni???? Nekem egyaltalan nem tetszik ez az otlet.

Koszonesert, jo magaviseletert, tisztasagert stb. lehet jutalmazni es osztonozni a de NEM kell megenni mindent ha nem esik jol!!

2012. szept. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Jegyek amik megszerzett tudásra adnak szerintem nagyon-nagyon más, mint jutalom az evésért. Az, hogy valaki milyen evő válogatós avagy nem nem összehasonlítható azzal, hogy hajlandó volt-e otthon megtanulni a matekot.

Az evést jutalmazni nagyon rossz mind a jó, mind a rossz evő gyerek szemszögéből több káros hatást fel tudnék sorolni.

2012. szept. 12. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!