Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek jó ötlet, hogy...

Szerintetek jó ötlet, hogy jutalomkártyával jutalmazzák az óvónénik azt a gyereket, aki mindent megeszik ebédnél?

Figyelt kérdés
2012. szept. 12. 14:24
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a gondolat jó, de nem azt kéne jutalmazni, aki MINDENT megevett, hanem aki MEGKÓSTOLTA! Még akkor is, ha neki nem is tetszett... A fiam iszonyú válogatós, és semmit nem hajlandó megkóstolni, lehet, hogy egy ilyen rendszer előbbre lendítené. Azt meg senki ne várja, hogy egy gyerek azt is megeszi mind, ami nem ízlik.
2012. szept. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 7- es, bizonyára elkerülte a figyelmedet, hogy alsóban nincsen érdemjegyes értékelés:).

Nem mellesleg a tanulás, a szorgalom megkövetelhető dolog, míg az étvágy, egyes ételek szeretése/ nem szeretése nem.

Nem egészséges dolog, és itt a fizikai egészségrő(is) beszélek, hogy többet etetik a gyereket, mint amennyire szüksége van. Így lehet túlsúlyos, evészavaros gyerekeket, fiatalokat varázsolni:(.

2012. szept. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Napközis tanító voltam, és bár nincs osztályzás alsóban a gyerekek remekül átváltják a százalékos értékelést jeggyé, és jegyben értékelik a dolgokat. Szóval butaság volt ez a jegy nélküliség, mert a gyerekek ezt az 5 fokú rendszert még mindig alkalmazzák. Egyébként meg ez a ovódapedagógus nem bünteti, aki nem ette meg, hanem jutalmazza, aki igen. Példát gyárt, de ezzel igazán nem látom mi a probléma. Gyermekem ha attól lenne komplexusos, hogy nem ette meg a babfőzeléket, és ezért nem kap béka lenyomatot, vagy egyebet az valóban elég nagy pszichés gondra utalna. Nem látok én ebben semmi aggályosat. Ez könyörgöm nem büntetés, hanem jutalmazás. Nem hiszem el, hogy nincs olyan kaja, amiben bármelyik gyerek ne jeleskedne. Ha meg semmit nem eszik meg soha, akkor ott a neveléssel van a gond. De túl van ez a dolog lihegve. Akkor az akadály versenyért se kapjon senki semmit, mert milyen komplexusosok lesznek a vesztesek. És nevelésileg igenis hasonlít a kettő...
2012. szept. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Aki előbb megeszi az ebédet az lesz az angyal!! Nálunk ez volt a jutalom gyerekkoromban, nem lettem komplexusos, csak egy kicsit, de az nem e miatt van. A spenótot sem ettem meg csak azért, hogy nehogy má ne én legyek az angyal, de ha sikerült akkor örültem. Mindenki úgy neveli a gyerekét ahogy akarja, óvodát is lehet másikat választani ha nem tetszik a rendszer, de a megszokott pedagógiai módszert egy intézményben egy gyerek kedvéért úgysem fogják megváltoztatni. A változás komplexusokat alakíthat ki, különösen az óvónéniben;-)
2012. szept. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Azért ovit nem olyan könnyű ám változtatni, mondjuk csak ezért nem venném ki a gyereket, de nem örülnék, ha ilyen lenne. Mondom ezt úgy, hogy jó evő a gyerekem, de utálnám, ha ezért jutalmaznák. Jutalmazzák azért, ha valamit ügyesen megcsinált vagy jól viselkedik vagy ilyesmi.
2012. szept. 13. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Lacika ügyesen megetted az ebédet! Pistike te voltál a leggyorsabban futó! Kati, neked sikerült legjobban a rajzod! Szerintem ezeket egybe kell nézni, és nem kiemelni egyet belőlük, úgy tényleg semmi-de semmi értelme nincs, és tényleg komplexusokat szül. Én bízok a pedagógusokban, szakember legyen mindenki a maga területén.
2012. szept. 13. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ez nagyon nem jó ötlet. Most miért lenne az teljesítmény, ha a gyereknek a torkán lenyomnak olyasmit, amit utál? Vagy ha éreztetik vele, hogy igaz, Petike, hogy annyira utálod a spenót ízét, hogy hánysz tőle, de mennyivel jobb nálad Kareszka, aki mindent megevett? Ez undorító és sértő. Arról nem is beszélve, hogy egy kisebb étkű gyerekbe beletukmálni a kaját egészségre nézve is teljesen káros.
2013. máj. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!