Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Majdnem 3 éves gyerkőcnek...

Majdnem 3 éves gyerkőcnek (fiú) milyen mesefilmeket ajánlanátok? (már valami hosszabbra gondoltam)

Figyelt kérdés
A verdák 1 van egyedül még ilyen hosszabb filmünk, azt kb. félig nézi meg. Van még egy karácsonyos elmónk, az tele van zenével, végignézi. Kb. egy órás. Van rengeteg Tűzoltó Sam, Chuggington, ilyesmi, de gondoltam vennék neki már valami tartalmasabbat is! :) A ti gyerkőcötök mit szeret???

2012. szept. 21. 21:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Akkor te szerencsés vagy. Nem ez az általános.
2012. szept. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Kedves 11.23-as válaszoló.A tv nézésben is,mint mindenben meg kell találni az arany középutat.Szerintem semmi baja nem lesz,ha megnéz néha egy hosszabb mesefilmet.Ezen a lassú bábfilmen meg jót nevettem,az én három éves fiam körberöhögne,ha egy bugyuta bábfilmet akarnék nézetni vele.

Ha elegendő hasznos időt tölt az ember a gyerekkel,akkor megengedett szerintem egy hosszabb mese.Az én fiam reggel szokott mesét nézni,mielőtt viszem az oviba.

Az egész délutánt együtt töltjük úgy,hogy nincs a tv bekapcsolva.Gyurmázunk,rajzolunk,építünk,és rengeteget mesélek neki.Imádja a Trixi könyveket,van jó néhány belőle.Azokat szoktam neki olvasni.Egy kis kosárban van,ő választja ki mindig,hogy mi legyen a következő.Mindegyiknek tudja a címét,és tudja,hogy miről szól.

Ezzel arra akartam kilyukadni,hogy semmi baja nem lesz,ha néz tv-t,ha egyensúlyban van a dolog,tehát elegendő időt foglalkozik vele az ember mellette

2012. szept. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Én a Micimackókra esküszöm!! Elég "bugyuta" és lassú ahhoz, hogy egy 3 éves élvezze. Nekem pl a 4 éves fiam 5 percig bírta a Toy Storyt, a Madagaszkárt 15 percig. Azok túl pörgősek, nem fogják még fel a párbeszédeket.

Viszont kivettem a kölcsönzőből a Micimackó és a Zelefántot és a fiam végignézte! Aztán aznap még 2x!! Tudom ez elég extrém, de hagytam, mert hát kölcsönzős volt és vissza kellett vinni. Azóta persze megvettem, meg a youtube-on fent van még két micimackó. A klasszikusban sokat énekelnek, az is szuper!!


Az én 4 és 2 évesem nagy rajongók!

És olyan jó, ha ki akarok rendesen (egyedül) takarítani, akkor van mivel lekötnöm őket. Most persze lehet engem lehurrogni, hogy bébiszitternek használom a tévét...

2012. szept. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!!!

9-es! veled is egyetértek annyiban, hogy ne szoktassuk rá őket szándékosan a tv nézésre! Az én fiam sem egy nagy tv-bolond, egész nyáron be sem volt kapcsolva egyszer sem!!!! És ez szó szerint értendő! Mostanában újra nézi néha. Eddig egyébként nálunk is a rövid mesék mentek, mint a Kisvakond, Chuggington, Mirr-Murr, Bob a mester. A túl pörgőseket szerintem az én fiam sem szeretné, de adtatok pár nagyon jó ötletet, utána is járok!

Egyébként én magam sosem ültetem a tévé elé, csak ha ő kéri. Háttérzajnak sem megy soha! Rengeteget olvasunk, nagy örömömre imádja a könyveket és azt is, ha csak "fejből" mesélünk! Sokat játszunk is együtt.

Nagyon agyas gyerkőc, már valami tartalmasabb mese kell neki, ezért is kérdeztelek titeket. Mert hihetetlen, hogy mennyire nem vagyok kreatív, még abban sem, hogy milyen mesét válasszak neki....

Köszi a letöltős linket is, megnézem!!! :)

2012. szept. 22. 21:23
 15/17 A kérdező kommentje:
A Micimackó a két éves unokatesónál nagy kedvenc most, már intézkedtem, hogy szerezzék be nekünk is! :)
2012. szept. 22. 21:27
 16/17 anonim ***** válasza:
46%
osztom a velemenyem a 9.-el nem igazan jo hosszu filmek ele ultetni...szornyes bogaras..filmeket nez nagyobb gyerekek is sokszor felebrednek felnek..nem tudnak aludnu...az olvasas hasznosasbb...persze az enyemek is neznek rovid filmeket...es ha sokat tv-ik vagy compjuter elott ul...bizony nagy a valoszinuseg...hogy rakapnak arrol nem beszelve... nem egeszseges...es a szemuknek sem tesz jot...koszi
2012. szept. 23. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Bogyó és Babóca egyhuzamban a 13részt! Több mint egy óra...
2012. szept. 25. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!