Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ti adtatok már Ricinus olajat,...

Ti adtatok már Ricinus olajat, kisgyereketeknek?

Figyelt kérdés
A kislányom 2,5 éves és nagyon szorulásos.Pár napja nem tud kakilni,mondja hogy fáj és inkább visszatartja.Igazán nem használ semmi(Laevolac,Duphalac,glicerines kúp).Gyümölcsöket nem eszi meg.Ma elmentem a gyógyszertárba és a 3-ból 1-ben adtak nagy nehezen,mondván hogy ez egy nagyon drasztikus hashajtó.Nyilván nem egy kanállal akarok neki adni csak egy nagyon picit.Mert szegény kínlódik.Ti adtatok már,ha igen mennyit?
2012. szept. 15. 11:29
 1/5 anonim ***** válasza:

egy kiskanállal.. Rettenetes az íze,fúj:S

Vagy esetleg adhatsz neki egy fél szem dulcolaxot. Ha nem használ ez sem irány az orvos

2012. szept. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Valójában, pár szem szilva megtenné a hatását. Ha továbbra sem eszi meg a gyümölcsöket, sok gondja lehet. Nem szeretnék bunkó lenni, de ez táplálkozási probléma. Több rost tartalmú ételt kellene ennie. Gyümölcsöt, zöldséget. Az ilyen szereket, ekkora gyereknek nem szabadna adni.
2012. szept. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lányom sem eszik meg semmi gyümölcsöt!

Minden nap olyat főzök, amiben van zöldség!

Így is 2-3 naponta van kaki, az is úgy hogy megiszik egy kis szívószálas Rostos baracklét, na miután megitta, rá 1-2 órára van kaki!

Próbáld ki a baracklét!

2012. szept. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

2.-nek!

Nem akarsz bunkó lenni?De az vagy!Milyen táplálkozási zavar?Mégis mit csináljak?Tömjem meg a gyereket?Ő mindig is rossz evő volt,van hogy egész nap alig eszik valamit.Erről az orvos is tud.Örülj neki hogy a te gyereked nem ilyen és fogalmad sincs róla milyen az.

Én se szívesen adok neki hashajtókat,és nem mindennap adom neki!Mert van hogy 1 hétig minden nap van kaki és van hogy párnapig alig tud.Akkor meg kénytelen vagyok adni neki valamit mikor sírdogál hogy fáj a feneke.

3.-nak

Hidd el próbáltam a rostos üdítőt,de abból is max 2 korty.Csak a vizet issza meg.Próbáltam azt is hogy őszibarackot meg szilvát összeturmixoltam neki,de bele se kóstolt.Ma vettem neki üveges gyümölcsöt,ami piciknek való.Abból is 2 kanál.Nekem a legrosszabb hogy ilyen rosszul eszik,de mit tudok csinálni.

2012. szept. 15. 13:24
 5/5 anonim ***** válasza:
Hát, én csak annyit tudok, hogy én magam kipróbáltam a riciniust erre a problémára, de a hatásától megóvnám a kicsit. Tudom, a mennyiség nem annyi lenne (én 1 kiskanálnyit vettem be), de ki tudja, 1-2csepp is mit produkál nála. Iszonyú hasgörcseim voltak, de tényleg brutálisak. Aztán jött a végeredmény. Kb. 6-7-szer wc-re rohanás, ami teljesen kikészített belül is, alul is. Szóval, érted..
2012. szept. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!