Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Volt már olyan személy az...

Volt már olyan személy az életetekben, akinek a puszta jelenléte is irritált?

Figyelt kérdés

Anyóssal nagyon nem jó a kapcsolat. Ő az a tipikus, ha nincs probléma, akkor csinálok magamnak típusú ember.

Állandóan ideges vagyok, s eddig nem tudtam miért. Most eltöltöttünk három hetet úgy, hogy tudtuk, nem találkozunk vele. Boldogok voltunk, egyszer nem emeltük fel a hangunkat, semmi. Most, hogy hazajött, már a hazajövetel napján egy ideg volt mindegyikünk, aztán persze hirtelen meg is csinálta a fesztivált ...

Ezek már kezdenek a kisfiamra is kihatni. Nem tudom, hogy kezeljem, mert nem tudok nem foglalkozni a viselkedésével. Beszélni meg persze nem lehet vele.

Volt már ilyen ismerősötök, hogyan kezeltétek?

Köszönöm.


2012. szept. 14. 15:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

:-) anyósom.

Kb. két éve nem tartom sem vele/velük, sem a sógornőmmel a kapcsolatot. A férjem a fiunkkal látogatja őket, de szabályok így is vannak (pl. csak akkor lehet náluk a fiunk, ha a férjem is ott van; egyedül nem viheti ki az utcára, apának is mennie kell).

Most várjuk a kistesót, de már jó előre tisztáztam a férjemmel, hogy mit engedek és mit nem. A párom persze szeretne enyhíteni a helyzeten, de nem megy. Nálunk is ez volt. Mindig mama volt terítéken. Végül már orvoshoz jártam, mert állandó feszültség voltam, aludni sem tudtam. Nekem így jobb. S ha ez önzőség, akkor önző vagyok, de nem hiszem, hogy a gyerekeinknek állandó feszültségben kellene felnőniük.

2012. szept. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Én is gondolkodtam már ilyenen ... Csak tudom, hogy Apa mennyire befolyásolható - főleg az anyja által - így én amíg nem tudja elmondani a Fiam, hogy mit csináltak, addig ezt sajnos nem tudom kivitelezni. De nagyon köszönöm a választ.

További szép napot.

2012. szept. 14. 15:55
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Anyós...

Eleinte nagyon jóban voltunk, kb. 5 hónapig, aztán amikor rájött, hogy nem csak "unaloműzésből" vagyok a fiával, akkor mindent elkövetett, hogy szétszedjen minket. A mindent alatt azt is érteni kell, hogy kórházba juttatott...a főztjével, meg azzal, hogy nem hívta ki az ügyeletet, amikor már lábra állni sem tudtam, a fia meg nem volt otthon.

10,5 éve vagyunk együtt, az anyósomat évente egyszer látom, de a gondolatától is rosszul vagyok.

2012. szept. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
anyám.nagyon nem jó a kapcsolatunk,vagyis csak akkor jó ha én jó politikusként rá hagyok mindent,szeretem mint anyám,de nagyon várom mikor évente 1*elutazunk és nincs a közelbe anyám,iszonyat negatív,rosszindulatú,irigy,és figyelmetlen,viszont imádja az unokáját igaz ellátni nem nagyon tudja,de szereti,sosem választanám el tőle,ennyire nem vagyok önző,felnőtt vagyok és meg kell tanulni kezelni az ilyen helyzeteket.azt meg pláne nem tenném meg,hogy szétválasszam a családot,pedig anyám tud ám művelni dolgokat.
2012. szept. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem is anyós!!!!rosszul vagyok még a hangjától is!!!!
2012. szept. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kedves 4. válaszoló! Én is így kezdtem. Jó politikusként ráhagytam a hülyeségeit, amiben tudtam, segítettem nekik. Aztán eljött az a pont, amikor már nem tudtam uralkodni magamon, s helyretettem a kedves mamát, mikor nekem támadt. Na aztán elszabadult a pokol. Én meg az orvosnál kötöttem ki. Nálunk nem olyan kérdéseken ment a vita, hogy lehet e már anyatejen kívül mást is adni a 3 hónapos csecsemőnek, vagy a miért nem adsz neki cumit és társai. Ennél sokkal durvább volt a helyzet. Ha nem lépem meg, amit megléptem, már nem lennénk együtt a párommal, nem várnám a második babámat, s valószínűleg nem egyszer megjártam volna már a kórházat. Lépni kellett. Akár szétszakítom ezzel a családot, akár nem.

1. válaszoló voltam.

2012. szept. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Anyós nálunk is. Nekem is sok álmatlan éjszakát okozott sajnos. De messzebb költöztünk és le se tojik minket és az unokáját, se ő se a sógornőm, hála istennek
2012. szept. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
4 es vagyok,mint írtam az én anyám se pite,annó még fel is jelentett hogy nem láthatja az unokáját pedig együtt lakunk és naponta kint játszottunk együtt,a legkisebb dolgon képes kiakadni és ügyet csinálni bármiből.és igen,én is helyrerakom,nem szól hozzám olyankor 2 hétig,de azért mindennek van határa.nekünk kell okosabbnak lenni,nekünk kell alkalmazkadóbnak lenni,elfogadni,legyinteni dolgokra,ők nem változnak már ezt el kell fogadni,más generáció,más életforma volt az övek,nem feltétlen rossz csak más.ők is nehezen fogadják el a mi életünket,mentalításunkat,de mégis mi vagyunk a fiatalabbak,nem rá hagyni kell mindent de sose tudnám elválasztani a családot mert én utálok valakit és nem jövök ki vele,az nem megoldás,csak mélyebb szakadékot csinál,és még a házasságotok is rá mehet hisz a párotok anyukájáról van szó,és nektek bármennyire is rossz,nekik csak az anyjuk.
2012. szept. 15. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Igen, de akkor mit kéne csinálni szerinted?

a sógornőm az én generációm, erőszakoskodik az anyján keresztül h lehessen a gyerek keresztanyja, de mióta a lányom megszületett másfél év alatt 1szer jött el hozzá, fel se hív.

Az anyós meg már most sulykolni akarja a gyerekbe h diploma és 5 nyelvvizsga kell. Én nem akarom hogy a gyerekem ezért legyen önbizalom hiányos, mert az anyósom a saját eltolt életét akarja rajta kijavítani. ennyi idősen olyan fölöslegesen ilyenekről beszélni nem?

2012. szept. 15. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
anyós de ő megdolgozott érte
2012. szept. 17. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!