Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Te hogy kezelnéd azt, hogy az...

Te hogy kezelnéd azt, hogy az oviban eltűnne a Gyermeked ruhája, cipője?

Figyelt kérdés
2012. szept. 5. 10:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem könnyű kérdés, nekünk csak pár melegítőnadrág tűnt el, erről nem feltételeztem, hogy valaki szándékosan ellopta volna. Olyan volt, hogy máshová tették véletlenül a ruhát, de hamar előkerült.

Viszont ismerős mesélte, hogy náluk konkrétan a vadiúj cipője tűnt el a gyereknek – örökre.


Először azt feltételezném, hogy véletlenül hazavitte valaki, szólnék az óvónőnek, hogy keresem a cuccot, és várnám, hátha előkerül. Ha nem kerülne, akkor sajnos ez van, nem lehet házkutatást tartani a szülőtársaknál, hogy ki vitte el.


Én sokáig nem feltételeztem semmi rosszat a szülőtársakról, de miután kiderült, hogy van olyan, aki nem hajlandó gyümölcsöt vinni (pedig mindenki visz, és az ő gyereke is nyilván eszi azt), mert „ezért nem fog naponta boltba járni”, akkor azért erősen elgondolkodtam, hogy milyen retardált emberek vannak, szóval bármi előfordulhat…

2012. szept. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Én azt tudom mondani, hogy előfordul, hogy a gyerek nem szól, hogy az a nadrág vagy póló nem az övé (kiscsoportban), illetve az is előfordul, hogy a dadus teszi be másnak a zsákjába. Nálunk legalábbis előfordult. Nekünk nem tűnt még el semmi, de első körben megnézetném mindenki zsákját, hátha arról van szó, hogy tévedésből másik zsákba került. Nálunk egyébként nem nagyon jeleztük be a ruhákat, így előfordul. Ha ez sem vezet eredményre, akkor írnék minden gyerek szüleinek, hogy egy ilyen és ilyen ruhát keresek, ha valaki látta, szóljon. Végső esetben marad a hazahordás, mert nem nagyon hiszem, hogy sok minden mást lehetne csinálni. Nálunk volt már olyan, hogy a lányom cuccai közé került egy cipőcske, itthon vettem észre, de mivel tudtam, hogy nem a miénk, másnap visszavittem. 4,5 éves kislány anyukája.
2012. szept. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nálunk is szóltak az ovónénik, hogy mindenre rajzoljunk jelet, mert nekik nincs arra kapacitás, hogy 30 gyerek cókmókját figyeljék, melyik kié és a gyerekektől sem várható el, hogy biztosan megismerjék (3 évesek). Velünk is előfordult, hogy mikor mentünk a gyerekért, véletlenül láttam meg, hogy egy másik gyereket visznek a szülők az én fiam kabátjában, az én fiamon meg egy másik kabát volt. Utánuk szaladtunk, kiderült, hogy keresztszülők és nem tudták, hogy milyen kabátban ment reggel a gyerek, bár furcsállották, hogy kicsi. De az én fiam még nekem is azt mondta, hogy anya, ez az én kabátom (és mutatott arra ami rajta volt). :) Volt, hogy eltűnt sapkája, pólója, nadrágja, de 1-2 napon belül meglett, mert más zsákba, más szekrénybe került. Mint ahogy mi is találtunk már idegen cuccot a mieink között, azt én is felrakom a szekrényre, hogyha keresi a gazdája, megtalálja. Szóval én nem csinálok belőle gondot, nyilván nem direkt tűnt el. Szétnézek a többi szekrényben, a zsákokban és ha ott sem találom, szólok az ovónéninek, dadusnak, hogy hiányzik és ők is figyeljék.
2012. szept. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm a sok-sok választ! Meglett a keresett ruhadarabok, de érdekes volt a történet hozzá: "Tegnap kipakoltam a zsákból mindent, nem volt benne semmi, csak a babzsák, köntös kötője, és egy atléta. De ma újra megnéztem, és benne volt". Ezt az óvónéni mesélte. Érdekes...mondtam. Mindenki "riasztva" lett, még az óvoda vezető is, és vhogy mégis előkerült. Bevallom, hogy én "allergiás" vagyok ilyen esetekre, főleg, ha a Gyermekem dolgairól van szó, hogy eltűnik. Holnaptól csakis olyan ruhákat viszek, amiket használ, és én is haza fogom mindig hozni. Ráadásul ami eltűnt, végül meglett titokzatos módon, egyszer sem volt használva. Ez egy nyári együttes. Majd akkor itthon aludni jó lesz benne, mert már nem sokat fogja tudni használni, kinövi. Az atléta már kicsi. Én egyébként minden ruhába, cipőbe belerajzolom a jelét, még a zokniba, bugyiba is. Nem drága, nem márkás ruhákról van szó, na de az is pénz, amikor meg kell venni...Ezentúl nagyon résen leszek. Köszönöm a válaszokat! Vigyázzatok Ti is nagyon!
2012. szept. 5. 22:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!