Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 16 hónapos gyermeked miket...

16 hónapos gyermeked miket tud? Elkezdett már beszélni? Csinál valamit egyedül? .

Figyelt kérdés
Minden érdekel! :)))
2012. szept. 1. 10:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Igaz, csak 15 hónapos, kislány:

Egyedül megy, kismotorozik óvatosan, kanállal szilárdat eszik,pohárból, magától iszik, táncol a maga módján a zenére, létrára mászik :), labdát dobja a kutyának. Focizni próbál, babáit jártatja, babakonyhánál műanyag zöldséget tesz a kis edénybe és hozza nekem kóstolásra. Szabályos puszit ad.

Szavak: apa, baba, lepte(lepke), szapta (sapka), házs (ház), fa, labta (labda), ennnnyeeeeee (anya :D ) titi (cici)

A képeskönyvben az összes háziállatot felismeri, megmutatja, és most kezdjük a vadállatokat. :)


Amúgy 2 hete ennek még a felét sem tudtam volna leírni, holnap meg már lehet, hogy mégtöbbet tudnék. Iszonytosan gyorsan fejlődnek ilyenkor. :)

2012. szept. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Apuka vagyok, ezért ne várj sokat! :o)


A középső lányom kb 16 hónaposan elkezdett egész, rövid mondatokat mondani. pl: Köszönöm, Anya!, Kérek szőlőt! stb. 18 hónapos volt, amikor el tudta mondani a "Badacsonyi szőlőhegyen ..." kezdetű dalt. Egy-két héten belül tudta az EGÉSZ "öreg néne őzikéje verset! ... Most 6 éves, elkezdte az iskolát. Már egy éve olvas.


Iszonyat gyorsan nőnek és tanulnak, napról-napra!


42/F, 3 gyerekes

2012. szept. 5. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Azt el is felejtettem mondani, hogy ahány gyerek, annyi féle öröm. Mindegyik mást tud, mindegyiket más érdekli. Rossz dolog összehasonlítást tenni a saját gyermekeid közt, de az egyik ezt tudja és ez érdekli, a másik nyilván a másikat tudja, mert őt meg az érdekli. Az egyik ügyes, hisztis, de jól eszik, a másik csendes, türelmes, okos és semmit nem eszik meg. A legrémisztőbb, amikor az ember saját magát látja kibontakozni a személyiségükben és az, hogy néha egyáltalán nem tudod, hogy ezt vajon kitől örökölte a családban!


Az első lányunknak 3 évesen sem lehetett érteni a szavát, a másodiknak 18 hónaposan már igen, a harmadik fiunknak pedig teljesen átlagos beszédfejlődése volt. Ma 9, 6 és 4 évesek és gyönyörűek! :o)) Imádom mind a 3-at!

2012. szept. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!