Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nevelési tanácsadó iskolaérett...

Nevelési tanácsadó iskolaérettség vizsgálat, hogy működik?

Figyelt kérdés
A lányom aug. 26-án született. Következő nyáron lesz 6 éves, utána még nem szeretném, hogy iskolába menjen. Hogyan működik most, az óvónők véleménye számít, vagy már csak a nevelési tanácsadó dönt. Ha a nev.tanácsadó, akkor oda mikor kell elvinni, és ott milyen vizsgálatok vannak, és ha kérem, akkor visszatartják még egy évet?

2012. aug. 31. 19:58
 1/3 anonim ***** válasza:
Az én lányom aug 24.-én lesz 6 éves.Nekem a védőnő azt mondta hogy kizárólag az óvoda dönt.A szülő már nem tarthatja vissza a gyermeket.
2012. aug. 31. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Megnézik, hogy mennyire fejlett a gondolkodása, ilyen logikai feladatokat kell megoldania, és úgy döntenek. Van tapasztalatom, nekem nem igazán tetszett, mert a nő aki engem vizsgált annyira bunkó volt, hogy nem írom le.. Először egy papírt kell kitölteni, és azt elküldeni a tanácsadónak, hogy egyáltalán mit is kell vizsgálni.
2012. szept. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Közben ma beszéltem a lányom óvónőjével, és azt mondta, hogy nincs semmi gond, ha eldöntöttük, hogy marad még egy évet,akkor marad, vegyes csoportba jár, most nagycsoportosnak tekintik, és ismétli a nagycsoportot, mivel vegyes csoportba jár, mindegy hogy a középsőt ismétli vagy a nagycsoportot, de mivel már 5 éves elmúlt ezért azokat a feladatokat csináltatják vele mint az iskolába menőkkel, és nem azt amit a kisebbekkel.

2012. szept. 3. 17:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!