Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Leírnátok nekem 2-3 év körüli...

Leírnátok nekem 2-3 év körüli gyemeketek egy-két heti átlagos étrendjét?

Figyelt kérdés
Névtelen, arctalan, kérlek ne szépítsétek optimálisra, csak amit egy normális, halandó, háztartást vezető anya naponta, hétköznap, általában enni ad otthon. A férjem szerint elégtelenül táplálom a gyerekem... Igen, nincs minden áldott nap leves a második elé... Ez tényleg katasztrófa? Kérlek tételesen egy-két hetet, reggeli, tízórai, st. stb. És tényleg kérem, ne csak az extrákat... az átlagos napokat is. Én is sütök kuglófot, pizzát, habrolót, és egyebek, de nem minden nap... Remélem értitek a lényeget. Köszönöm előre is!!!
2012. aug. 28. 20:33
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Annyira aranyosak vagytok, hogy ilyen részletes leírással fáradoztatok!!!! Köszönöm nagyon!!! Szerintem nincs gond nálunk, csak tejet, tejterméket nem ehet:(, így nagyon nehéz mindig kitalálni valamit, helyettük, talán emiatt van hiányérzete a férjemnek...:(
2012. aug. 29. 02:52
 12/12 anonim ***** válasza:

3 éves a fiam

bölcsiben reggelizik,ebédel,uzsonnázik,de leírom,hogy szünetben hogy eszik itthon

két naponta főzök,hús mindig van,vagy a leves,vagy a második húsos

reggeli:2 deci tejjel indul a nap ébredés után,ez fél 7-7 között van.nyolckor reggeli:

bundás kenyér,szendvics kígyóubival,joghurt gabonagolyóval ezek kombinálva.néha amikor felkel,nekiállok gyorsan muffint sütni,ilyenkor az a reggeli,nyolcra mesül

tízórai nincs,mert fél 12-kor ebédel,déltől alszik

uzsonna:kismackó,tejszelet,túró rudi,danette,krémtúró ha van muffin(imádja a gyümölcsös,csokisat)

ezután eszik gyümit,dinnye,barack,ami a kedvenc a szőlő,azt télen is veszek neki,mert nagyon szereti

vacsora vajas kenyér+joghurt,vagy meleg szendvics,sima szendvics,tejbegríz

az ebédre visszatérek.Én minden hónapban előre megtervezem a havi menüt,és ahhoz vásárolom be a húsokat,tartós dolgokat.a húsokat kiadagolom,minden kajához megvan,hogy mennyiből szoktam főzni.amiket szoktam csinálni,csak úgy ömlesztve írom:

savanyú krumplileves,palacsinta

gyümileves,resztelt máj

tarhonya leves,kelkáposzta főzelék,fasírt

almaleves,lasagne vagy bolognai

májgombóc leves,sült oldalas,krumpli

húsleves,meggymástás,pirított gríz

füstölt csülkös bableves,mákos tészta

gulyásleves,szintén valami tészta

köménymag leves,stroganoff csirke

kínai kaja(csirkemell megpirítva hagymán,rá édes savanyú extra ananászos mártás,pirított tésztával.Megfőzöm a spagettit,ami összetördelek,olajon megpirítok hagymát,káposztát,répát,hozzáteszem a megfőtt tésztához,meglocsolom szójaszósszal,paradicsompürével,ősszepirítom)

natúr szelet rizzsel(tarját befűszerezem,belisztezem,hirtelen olajban megsütöm a szeleteket,megy be a kuktába.csinálok egy rántást,amit nagyon jól megpirítok,szép barna legyen,de ne égett,ez adja az ízt.a főtt tarja levével felengedem a rántást,abban még összerottyantom a husival,rizzsal tálalom.isteni finom.

bakonyi sertés

tökfőzelék,krumplifőzelék,paradicsomos káposzta ezek mind fasírttal

halrudacska (100 százalék halas)

pizza (néha)

tárkonyos sertésragu leves,nagy kedvenc(hagymát megdinsztelem,rá a husi+fűszer,összepárolom,mehet rá a tárkony,és lezárom a kuktát.ha majdnem megfőtt,leveszem a kukta fedelét,mehet bele a zöldség,répa,petrezselyem,a végén meg egy tejfölös,lisztes habarás.isteni finom,hamar megvan.utána megint valami könnyű van

rizses ,tarhonyás hús

tojásleves,rizsfelfújt húsos leves után

vagy veszek fánkot a pékségben húsos leves után

most ennyi jut eszembe

2012. aug. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!