Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Leírnátok nekem 2-3 év körüli...

Leírnátok nekem 2-3 év körüli gyemeketek egy-két heti átlagos étrendjét?

Figyelt kérdés
Névtelen, arctalan, kérlek ne szépítsétek optimálisra, csak amit egy normális, halandó, háztartást vezető anya naponta, hétköznap, általában enni ad otthon. A férjem szerint elégtelenül táplálom a gyerekem... Igen, nincs minden áldott nap leves a második elé... Ez tényleg katasztrófa? Kérlek tételesen egy-két hetet, reggeli, tízórai, st. stb. És tényleg kérem, ne csak az extrákat... az átlagos napokat is. Én is sütök kuglófot, pizzát, habrolót, és egyebek, de nem minden nap... Remélem értitek a lényeget. Köszönöm előre is!!!
2012. aug. 28. 20:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

jaj akkor most én is megleszek kövezve?!

bizony nálunk sincs mindennap főtt kaja.

kislányom 2,5 lesz az idén,

nem valami változatos az étrendje,de igyekszek neki megadni amit kell.

figyi úgy étrendet nem tudok írni de leírom azokat amiket eszik ha jó:

reggelire általában mostanában csokis gabonapelyhet eszik tejjel (imádja) vagy vajas kalácsot kakaóval, tejjel,felvágottal, kockasajttal, vagy rántottát,főtt tojást, tükörtojást reggelire, vagy tejbegríz, főtt virsli..


ebédre, azt eszi amit mi, ha nincs második akkor van leves..ha nincs leves van második, ha nincs egyik sem akkor összeütik valamit amit a reggelik közül felsoroltam, de ez ritkább . 2 naponta főzök húsos ételt, hétvégén mindig főtt kaja van mert anyukámékhoz megyünk vidékre így ott eszünk.

vacsira meg hát, sajnos tényleg annyi ami a reggeli szintén, ezeket kombinálom, vagy bundáskenyér teával,joghurt, ilyenek nem olyan megterhelőt adok neki amivel éjjelre elronthatja a gyomrát.


gyümölcsöt eszik emellett, joghurtot, kap túrórudit,

nasiként.


teljesen egészséges gyerek, ..nem éhezik, próbálok változatosan főzni ahogy a pénztárca engedi.


és mit jelent az a férjednél hogy elégtelenül táplálod?.

2012. aug. 28. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Én minden áldott nap főzök, de szerinte csak akkor megfelelő, ha "minden nap van leves, hús, köret, savanyúság". Ellenkező esetben, "nem adok neki enni". Főzelékek, tészta, sültcsireke, fasírt, palacsinta, tejbegríz, tojás, züldségleves, ritkábban pörkölt, ilyesmik. De MINDEN nAP! És erre azt mondja, nem adok neki "rendes kaját"
2012. aug. 28. 20:58
 3/12 anonim ***** válasza:

3 és 5 évesek a nagyok (van egy pici babám is, ő csak szopizik :o)

Annyiból nem "átlagos" nálunk az evés, hogy allergiák tarkítják, így sok mindent nem ehet meg a 3 éves, és ehhez némileg az egész család igazodik.


Napi 5x esznek, ez fix.

Reggeli valamilyen édesebb dolog, pehely tejjel, vagy palacsinta (amit aznap vagy előző este sütök), vagy lekváros/mézes kenyér, vagy kalács (saját), vagy gyümölcsös süti, ilyesmi.


10 órai, így nyári idényben gyümölcs.


Ebéd: nálunk bizony majdnem mindig van leves, de leginkább, mert szeretjük. Én is. Ha valamiért nincs, és mondjuk paprikás krumpli "az ebéd", akkor utána kérdezik, hogy , de "mi a második". :o)

Nem főzök extrákat, igyekszem kiegyenlítve, legyen hús is, zöldség, meg szénhidrát. Leggyakoribb a csirke husi, aztán a sertés, marhát, pulykát nagyon ritkán csinálok.


Uzsonna: gyümölcs


Vacsora: ebéd maradéka, és/vagy hideg. Kenyér+felvágott, sajt, tojás, mikor mi, és igyekszem nyers zöldséget vagy salátát mellé adni.


Azt hiszem mi nem vagyunk teljesen tipikusak, mert nekem a hobbim is a sütés, így minimum 2 naponta sütök valamit a kb. 10 féle favoritból.

A főzés viszont mindig 2 napra megy, így néha én is megpihenek. :o)

2012. aug. 28. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
ja, igen, és majdnem minden nap főtt kaja a vacsi is, ami az ebéd volt...
2012. aug. 28. 21:00
 5/12 anonim ***** válasza:

és hány kiló ez a gyerkőc?

az én kislányom 14 kiló. nem kövér nem sovány teljesen jó súlyban van, átlagos alkatú..


férjed nincs tisztában a táplálással szerintem..

2012. aug. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
13,5 kg De nagyon-nagyon magas:) Egy fejjel magasabbb a kortársainál:)
2012. aug. 28. 21:27
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia!Két és fél éves a fiam,94 cm és 16 kiló.

Minden reggel 2 és fél deci kakaóval kezdünk,fél7,7 körül.

fél 9,9 körül reggeli,ez fél szelet kenyér,felvágottal(párizsi)kevés trappista,tea

Délben:90%-ban van leves,mondjuk hétfőn maradék vasárnapi húsleves zöldséggel,leveshusival.

Második féle grillezett csirkemell,tepsibe sütött negyedelt burgonya fűszerezve,répasali

délután 4-kor uzsonna süti(maradék hétvégéről)

gyümilé,szörp valami

vacsora fél 7-kor bundás tojás,2dl kakaó(kevés kakaóporral)

Ez így megy minden nap,igyekszem változatosan főzni,levesben a krémlevesek is bejönnek,mert a fiam nem nagyon eszi a főzelékeket,így próbálom belediktálni a zöldségeket.Ezeket 2 napra főzöm.

Szóval kedd:A kakaó adott

reggeli 2db virsli,kechuppal kenyér nélkül:(

ebéd:Zellerkrém leves,levesgyöngy,rakott krumpli,cékla

uzsi:Joghurt,keksz

vacsi:Kenyér,felvágott,kakaó

Szerda:kakaó

Kalács margarin,lekvár

ebéd:A tegnapi leves,a tegnapi rakott krumpli,cékla

uzsi:Krémtúró,alma(az egyetlen amit megeszik a gyümik közül)

vacsi:háromszög sajt,kifli

csütörtök:Kakaó,nutellás kenyér

ebéd:gulyás leves(sok husival),palacsinta

uzsi:még egy kis palacsinta:)))

vacsi:májkrémes kenyér,kakaó

Péntek:kakaó,bundás kenyér,tea

ebéd:Gulyás leves,Milánói,túró rudi

uzsi:puding,alma

vacsi:tejbegríz

Szombat:Kakaó,meleg szendvics,tea

ebéd:gyümi leves,milánói,csoki

uzsi:joghurt,keksz

vacsi:Kifli,felvágott,kakaó

Vasárnap:kakaó,pirítós tea

ebéd:Frankfurti leves,rántott husi,krumplipüré,befőtt

uzsi:ferdinánd kalács

vacsi:ugyanaz mint az uzsi,és kakaó

Hétfő:Ebéd ugyanaz mint vasárnap csak rizzsel

reggeli:vajas-mézes kenyér

uzsonna joghurt,keksz

vacsora:felvágott kenyér,sajt

kedd:kakaó,gabonapehely

ebéd:tojásleves levesgolyó,gombás tokány,nokedli,csoki

uzsi: puding

vacsi: virsli,kechup,kakaó

Szerda:kakaó,felvágott,főtt tojás

ebéd a tegnapi

uzsi:dörmi szelet

vacsi:tejberizs megsütve

csütörtök:kakaó,kakaós csiga(bolti)tea

ebéd:borsóleves,a tegnapi sült tejberizs

uzsi:rántott patisszon

vacsi:sonka,sajt,kenyér(csak teljes kiőrlésűt eszünk)

Péntek:kakaó,gabonapehely,ebéd:leves nincs,paradicsom mártás húsgombóccal,kinder tej szelet

uzsi:tócsni

vacsi:kakaó,francia pirítós.

Na azt hiszem itt abba is hagyom.Nem katasztrófa ha nincsen leves,ez is egyénfüggő,családfüggő.Ha a férjem élne-halna érte,vagy a gyerek nem tudná elképzelni nélküle az ebédet akkor én főznék nekik minden nap.Így is sok levest főzök a zöldségféle miatt,illetve próbálom változatosan csinálni.Nálunk nagyon szeretik a tésztát(3 gyerek van)illetve a húst is.Én gyakran sütök buktát,illetve a régi magyar ételeket mint a cukorrépás,káposztás,almás lepények,a ganca, a tócsni.A gyerekek imádják.De szoktunk kint grillezni is.Mondjuk én itthon vagyok nem dolgozom,de amikor dolgoztam is megfőztem ezeket,most talán könnyebb.Nem írtad le hogy mi zavarja a férjedet a levesen kívül?

2012. aug. 28. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok látom közben írtál.Teljesen jó ahogy táplálod semmi gond nincs vele szerintem.
2012. aug. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Hétfő

Reggeli: vajas kenyér felvágottal, paprika.

Ebéd: borsó leves, tepsiben sült burgonya csirke combbal

Vacsi: kakaós csiga

Kedd

Reggeli: kenyér felvágottal paprika

Ebéd: előző napi leves és második

Vacsi:cukkini tócsni

Szerda

Reggeli: rántotta paprika( csak ezt a zöldséget eszi meg nyersen a gyerek)

Ebéd: gyümölcs leves, sült oldalas zöldbab főzelék kel

Vacsi: hasáb burgonya sült virslivel

Csütörtök

Reggeli: melegszendvics

Ebéd: előző napi leves második

Vacsi: vajas kenyér sajt paprika

Péntek

Reggeli: szendvics

Ebéd: töltött paprika

Vacsi: palacsinta

Szombat

Reggeli: vajas fonott kalács

Ebéd: előző napi töltött paprika

Vacsi: szendvics

Vasárnap

Reggeli:leveles tésztába tekert virsli

Ebéd: són sült csirke, burgonyapürével,

Vacsi: sült kolbász kenyérrel mustárral


Minden másnap főzök. Nincs mindig leves, savanyúság is mikor hogy, nekem nem mindig kell, ha a férjem kéri, adok neki, vagy kiveszi ő maga.

A gyerek semmilyen gyümölcsöt nem eszik meg.

Napi szinten kap csokit, vagy cukorkát, vagy sütit.

Reggel 2dl kakaót megiszik mikor felkel.

Férjem azt eszi vacsira, ami az enélkül volt, mert melóban hideget eszik délben. Sosem reklamál az étel végett, az van amit kiteszek elé!

Levest sem követeli.


Apu ilyen nálunk, ha nincs leves megáll a világ, az neki nem ebéd, savanyú is kell a második mellé:) de 3-4 napig is jó neki ugyan az a leves, csak legyen:))

2012. aug. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

2 éves, 13 kg, 90 cm lány

reggeli:

H: negyed szelet vajas kenyér, 1 főtt tojás, kb. 6 db koktélparadicsom, 2,5 dl tej

K: negyed szelet kenyér körözöttel, uborkaszeletek, sajtfalatok, 2,5 dl tej

Sz: negyed szelet kenyér, egy szelet sonka, sajtfalatok, kb. 6 db koktélparadicsom, 2,5 dl tej

Cs: negyed szelet kenyér, egy kockasajt,egy szelet sonka, kb. 6 db koktélparadicsom, 2,5 dl tej

P: negyed szelet kenyér padlizsánkrémmel, sajtfalatok, kb. 6 db koktélparadicsom, 2,5 dl tej

Sz: negyed szelet vajas kenyér, egy szelet parizer, kb. 6 db koktélparadicsom, 2,5 dl tej

V: negyed szelet kenyér, egy tojásból rántotta, kb. 6 db koktélparadicsom, 2,5 dl tej


tízórai:

H: egy marék meggy

K: 2 barack

Sz: 1 kis pohár natúr joghurt

Cs: 2 barack

P: görögdinnye

Sz: 1 kis pohár natúr joghurt

V: fél fürt szőlő

ebéd:

H: húsleves, paradicsommártás hús, krumpli

K: túrós tészta sok tejföllel, sósan

Sz: gulyásleves sok husival

Cs: tökfőzelék tojással

P: rakott krumpli

Sz: borsóleves, rizseshús

V: húsleves, pörkölt, tarhonya, uborkasali

uzsi:

H: másfél alma

K: kis natúr joghurt

Sz: fél fürt szőlő

Cs: dinnyefalatok

P: 6 db nagy szilva

Sz: 1 banán

V: házi túrókrém

vacsi:

ugyanaz mint a reggelik, de néha főzök virslit vagy tojásos lecsót, kefírt is ilyenkor kap néha

fürdés után minden nap kap még 2 dl tejet

napközben 2dl tea, 4dl víz

tőlem soha nem kap csokit, fagyit, cukros joghurtot és bolti süteményt, de nem is szereti ezeket, a natúr joghurtot nagyon szereti.

3 hetente anyósnál kap pogácsát vagy házi süteményt, de inkább a szőlőt választja:-)

2012. aug. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!