Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Honnan tudom hogy kanállal...

Honnan tudom hogy kanállal akar enni az 1 éves manó?

Figyelt kérdés

mert elvenni ugyan szeretné de még csak nem is jó felét teszi a kanálnak a szájába, meg hadonászik vele mire a pofihoz ér a kanál már semmi nincs benne

Hogyan kell ezt tanítani?


2009. júl. 23. 15:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Fogod a kezét és irányítod. Ne lepődj meg, ilyenkor még nagyon ügyetlenek.
2009. júl. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
90%
Ezt nem értem. Hogy honnan tudod? Hát onnan, hogy elveszi /kéri a kanalat. Gondolom kanállal eteted, mert már elég nagy. Adj az ő kezébe is egy kanalat, hagy próbálkozzon. Ezt már rég megtehetted volna. Előbb utóbb rá fog jönni. Úgy is segíthetsz, hogy az ő kanalát is megmeríted, csak bennehagyod a tálban. És egyedül kell a szájához emelnie. Persze, hogy eleinte semmi nem marad benne, de egyre ügyesebb lesz. Nagyon jók a "ragadós ételek" pl: krumplipüré, sűrű puding, ezekből több marad a kanálon. És szükséges egy zsebes előke is.
2009. júl. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Pont úgy ahogy leírtad.

Az én kislányom is először jól megvizsgálja a kanál mindkét végét, majd ha ráteszem a kaját azt is és akkor szoktam leginkább segíteni neki, hogy akkor megfogom a kezét belemerítjük az ételbe és a szájába vezetem a kaját. Már így kétszer úgy sikerült saját magának betenni a falatot, hogy tisztán a többit inkább még én szoktam adagolni!!! De napról napra jobban csinálja többször engedem neki, majd csak kialakul és belejön a kis drága!

Sok piszokkal és gonddal jár, de hagyd egy picit érvényesülni és kísérletezni vele, aztán vedd el szépen tőle és etesd meg, aztán újra csináljátok meg másnap.

Üdv. egy 14 hónapos anyuka.

2009. júl. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!