Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves gyerekem nem akar...

2,5 éves gyerekem nem akar önállóan kanállal enni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Ha olyanja van, hozzáfog, mert tud kanalazni, de hamar ráun. Ha én adom/adnám neki, simán megeszi az ennivalót. Ill. ilyenkor is nagyon kényelmes, egy-egy ebéd 45 percig is eltart. Vagy tovább, ha nem én fogom meg a kanalat, hanem várok, és közben folyton mondogatom, hogy tedd a szádba az ennivalót.

Mi csináljak vele? Mi lesz így az oviban? Másnak is van/volt ilyen problémája?


2010. okt. 8. 14:03
 1/6 anonim ***** válasza:

Az oviban az evési idő korlátozott, tehát hamar rá fog jönni, hogy ha enni akar, akkor iparkodnia kell, meg talán az is segíti majd, ha látja a többi "gyorsan evő" társát.

Csak hát addig még van egy kis idő... :o)


Én azt szoktam csinálni, ha nagyon totojázik a lányom (bármivel, ő evéssel csak ritkán szokott), hogy beállítom az órát, és amikor csöng, akkor abba kell hagyni amit csinált... Azt is megmondom hozzá mindig, hogy hány perce van. Nem mintha ezt már pontosan tudná, de bízom benne hogy így előbb utóbb kialakul az időérzéke.


Hát nem tudom beválik-e nálatok, de egy próbát talán megér.

2010. okt. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mintha az én kisfiamról írnál....

Ő is ugyanilyen, ha nagy nehezen eszik is egyedül, 5 perc múlva már más fontosabb dolga van. Ezért gyakran én kanalazom be neki, hogy legalább egyen valamit.

A nővérem meg mindig prédikál, hogy az ő nem etette már ilyen korában a gyerekét, és hogy én vagyok a béna anya, hogy nem tanítottam meg egyedül enni.

2010. okt. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom dettó ezt csinálja, szintén 2,5 éves!

Én nem tudok vele mit kezdeni, mert a vége mindig kiabálás veszekedés, sírás! Ha már látom, hogy nem eszik, etetem én, de ha már akkor is elszaladgál az asztaltól, vagy csak szórakozik a kajával én nem hagyom tovább enni, gondolom akkor már nem éhes!

Én is abban bízom, hogy az oviban majd látja a többi gyerektől és eszik rendesen!

2010. okt. 8. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
mi még csak 20 hónaposak vagyunk,és villával nagyon szépen eszik de a kanálból a folyós mindig kiömlik igy hamar feladja.Szerintem ez is olyan mint a szobatisztaság,ha erőlteti az ember annál rosszabb.nálunk itt van a közelbe egy magán bölcsi,oda fogom majd hetente 2 szer pár órára elvinni a fiam,hogy szokja a közösségi dolgokat,az evést,a játszást,a kézmosást.Nem is olyan drága,de 30 gyerekkel az ovodába nem tudnak egyénileg mindenkivel foglalkozni.esetleg egy ilyet te is ki próbálhatnál.
2010. okt. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy elkényeztetem a keresztfiamat?

2,5 éves, s csak ritkán szokott magától enni (nálunk). (Otthon nem tudom hogy van)

Ügyesen kanalazza a levest is, kis segítség kell néha. A probléma ott van, hogy pl: a múltkor is csak a répát ette ki a levesből és a levet, a hús, krumpli, tészta ott maradt. De azért már egész ügyes.


Viszont amiatt szoktam gyakrabban én adni neki kanállal a dolgokat, mert pl.: a joghurtot mind magára csurgatná. (de lehet, hogy nem, csak így gyorsabb és egyszerűbb - számomra)


Szerintem ne korlátozd időben, mert az lesz a vége, hogy folyton éhes lesz. (Persze az se jó, ha egész nap eszik) Majd rájön ő is, hogyan kell. Inkább fogd a kezét, segítsd az evést. S akkor hamarabb megtanulja.

2010. okt. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is ilyen. Ha eléteszem a tányérat és a kanalat max. 2-3 kanállal ügyesen beteszi a szájába az ételt, ahogy kell, aztán megunja és elkezdi kavargatni és kanállal kitolni az asztalra vagy a padlóra. Vagy beveszi a szájába és az asztalra köpi. Ezután jó esetben tőlem elfogadja és megeszi, rosszabb esetben már csak azért sem! El vagyok keseredve én is, félek, hogy mi lesz az óvodában. Nem segít az sem, ha együtt eszünk.

Mint azt egy korábbi válaszoló is írta- közel hozzánk van két családi napközi is és ide szeretném majd egy héten egy-két alkalommal elvinni csak pár órára, hogy szokja a közösséget, illetve lássa és talán utánozza, hogy a kortársai hogyan étkeznek. Egyébként engem is mindenki azzal biztat, hogy majd az óvodában menni fog.

2012. febr. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!