Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól tudott teljesen...

Mikortól tudott teljesen egyedül enni gyermeketek kanállal, de úgy, hogy nem megy mellé?

Figyelt kérdés
2010. dec. 20. 14:34
 1/7 A kérdező kommentje:
Egyáltalán miért kell erőltetni míg nincs meg akoordinációs képessége?
2010. dec. 20. 14:41
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Sosem erőltettem, mégis mind a 4 gyerekem elég korán evett teljesen egyedül, minden malackodás nélkül. A legkisebb lányom pl. már 15 hónaposan nem is engedte, hogy etessem.. még a levest is tisztán ette... Szóval, ha a gyerek érdeklődik a kanalazás iránt, igenis engedni kell, hogy próbálkozzon. A képességek csak akkor tudnak készségekké válni, ha van lehetőség a gyakorlásra. Persze, nem erőltetve, csakis addig, míg a kicsi szívesen, magától csinálja... ez mindenre érvényes.
2010. dec. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én úgy emlékezem,hogy mindkettő kb 2 évesen evett többé-kevésbé helyesen kanállal.


Szerintem pont azért muszáj erőltetni az önállóságot,hogy fejlődni tudjon a készsége.:)

2010. dec. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk épp a lányom erőlteti, még néha malac :) 1,5 éveske
2010. dec. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én azt hittem, hogy nem tud még egyedül enni, amikor 2 évesen bölcsis lett, és ott mondták, hogy hát ők letették elé a kanalat, és lazán evett egyedül :D Azóta én sem segítek, nincs is rá szükség. Mondjuk még most, 3 évesen is előfordul, hogy leeszi magát, de a bölcsiből már nagyon ritkán kell hazahoznom maszatos ruhát, pedig már nincs előkéje sem.
2010. dec. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Febuárban lesz 2 éves, és már egész jól megy egyedül az evés, de az előkére azért még nagy szükség van. Főleg akkor fejlődött a koordinációs készsége, amikor elkezdtünk rajzolgatni. Utána szemlátomást jobban ment a kanalazás is.
2010. dec. 20. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én voltam a 1,5 éves anyukája:)

Igen, tényleg azóta fejlődik feltűnően, mióta rajzolgat :)

2010. dec. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!