Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Valamit elronthattam? Vagy...

Valamit elronthattam? Vagy más gyerekek érettebbek?

Figyelt kérdés
16 hónapos lesz a kisfiam. Az evés terén vannak bizonyos problémák, pontosabban nem is tudom, probléma - e . Hallottam pár anyukától, hogy 11-14 hó közötti babáik már szinte mindent esznek! 11 hós tojásrántottát, 12 hós már rágja a csirkehúst a csontról, stb. Én meg csak pislogtam, mert az enyém imád enni, szép husos is a drágám, de szinte mindig pépeset eszik. Kb. olyan mértékig, mint a 11 hóstól vannak a bébiételek... tudjátok. Egyedül a párizsis, vajas kenyeret eszi meg, amitől fuldoklik néha. Ezen kívül főzelékeket, krumpipürét, és én a húst is botmixerrel darálom neki bele a kajába. Csokit sem nagyon adok neki, fuldoklik tőle. Jajj, valamit én szúrhattam el, vagy nem tudom, kisebb babák, mondom, még a lecsót is eszik. Segítsetek, én ezt nem értem.
2009. júl. 22. 13:24
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem el nem rontottad,de ennyi idősen már kellene ennie a darabos ételeket is. Bár ez gondolom függ a fogainak a számától is. Az én fiam 11 hónapos,már nem turmixolom neki az ételt,csak apro falatkákra vágom. Egyre ügyesebben "rág". :)
2009. júl. 22. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szia ! Szerintem ne pürésíts neki mindent ! Így nem lesz ami ösztönzi hogy rágjon ! A husit is lehet apró darabokra szedni , igaz kissé időigényes míg apróra szétszeded ! Almát is csak reszelni , én kezdetben pürésítettem neki de mikor nagyobb lett reszeltem neki ! Apránként a kajába mindig hagy mindig pár darabosabb kaját . Muszáj neki megszokni ! Remélem tudtam segíteni és nem haragudott meg rám senki !
2009. júl. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

fiam 17 hós,mindent megeszik,és nem töröm nem darabolom.almát is csak úgy rágja.

próbáld fokozatosan nagyobb darabokat adni neki.

2009. júl. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Lehet megijedtél, amikor először próbáltad neki a darabosat adni? Muszáj ösztönözni, mert már nem szabadna pépeset ennie. Próbálkozz először apró falatkákkal, aztán fokozatosan nagyobbakkal. Egyszer el kell kezdeni ;) (15 hónapos kisfiam minden eszik, rág. 12 foga van.)
2009. júl. 23. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia, ne ijedj meg nem késtetek le semmiről, gyorsan bele fog rázódni a rágásba. Én azt javaslom hogyha bébiételt veszel neki nyugodtan vegyél 12-15 hósnak valót, ezekben az ételekben nagyon puhák a darabos részek is(a fiam is ezt volt hajlandó darabosként megenni először)ettől nem fog fuldokolni sem.
2009. júl. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, csak egy kis idő és hozzá fog szokni a darabosabb ételekhez. Ahogy a többiek is írták, próbáld meg szép lassan becsempészni az ételébe a kis apró darabokat. Ne félj, nem fogja félrenyelni, legfeljebb kiköpi, ha nm tetszik neki. Nálunk sem ment rögtön, eltelt egy idő (lehet, hogy egy hónap is), amíg hajlandó volt elfogadni. Sőt, a mai napig 3x-4x annyi mennyiséget eszik meg a pépesebb, folyékonyabb állagúból, mint a szilárdból. De hadd gyakoroljon csak! Csak az a lényeg, ne add föl, ha azt látod, jóval kevesebbet eszik meg a darabosból. Én egy párszor megijedtem, hogy "éhezik", de ne félj, ha éhes, bepótolja ő a mennyiséget! :-)
2009. júl. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én ugyanebben a cipőben jártam-járok.Nálunk konkrétan vagy fuldoklott a kisfiam a darabosabb ételektől,vagy ha szépen

evett és megpróbáltam puhára főtt apróbb darabokat is adni,öklendezés lett a vége,és kihányta amit addig megevett.

Ez kb 11-12 hónapos korában volt,és csak most -14 hónapos-

kezdtük el a 12 hónapos korban adható puhadarabos bébiételeket.Nagyon ijesztő volt,sokszor történt mert

nem adtam fel és alkalmanként próbálkoztam a puhább darabos kajcsikkal.Volt hogy majdnem megfulladt,majdnem

szívinfarktust kaptam olyan sokáig nem tudott levegőt venni egyik visszaöklendezésénél.Rettegtem az evésektől,mert tudtam hogy újra és újra meg kell próbálkozni a darabos ételekkel.Először túrórudi túrója,majd vajas kenyér ,majd felvágott,és így tovább szépen haladtunk előre.Még most sem eszik sok darabosat,de

haladunk....neked is kitartás.Vannak érzékenyebb gyerekek,akik maguk is irtóznak az új idegen dolgoktól.

Segíteni és bíztatni kell őket,meg dícsérni ha sikerült

egy nehezebb falat:))))))

2010. szept. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!