Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinálsz ha legszívesebben...

Mit csinálsz ha legszívesebben agyoncsapnád őket, és kiszaladnál a világból?

Figyelt kérdés

Ebben a pillanatban úgy érzem, mindjárt rájuk zárom az ajtót és itt hagyok csapot-papot. Kikészítenek! 2 és 4 éves, és ugye most elvileg aludniuk kéne. Elvileg. Gyakorlatilag két napja ugyanezt csinálták, nem aludtak ebéd után, szórakoztatták egymást, főleg a kicsi volt a hunyó, majd este 7-től fél 9-ig masszívan üvöltött a fáradtságtól.

Jelenleg egy szobában lakunk (építkezünk, két hónap még mire kész lesznek a hálószobák, 3 hete lakunk itt, mert már el kellett jönnünk a lakásból, eddig egész jól boldogultunk), reggel mikor a férjem ébred, arra mi is felkelünk, ez a nappali, egyben a konyhával, így a kávéfőzőre mindenki felébred kb negyed 7-kor. Délben haza jön ebédelni, egykor indul vissza akkor tenném le őket aludni. Este amíg ég a villany vagy megy a tv, nem hajlandó a kicsi aludni (eddig külön szobában volt, egyedül aludt el, csendben, sötétben, a nagy köztünk, tv-n, így őt nem zavarja), így kb fél 10-10r-e dől ki.

Szóval nyilván nem kényelmes nekik ez a helyzet, de ez van. Délben viszonylag nyugis lenne, csak épp nem alszanak.

Mit csináljak? Ennyi nyugtom lenne egész nap. A férjem munka után a házat csinálja, így arra is figyelnem kell nehogy oda menjenek (betonkeverő...stb).

Délelőtt kell főznöm, mosnom, takarítanom, a két gyerekkel boltba mennem. A nagyját alvásidőben csinálnám, ha lenne olyan, hogy alvásidő...:-(


2012. aug. 14. 15:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát, őszintén szólva nem irigyellek, tényleg nehéz helyzet. Tudom, hogy könnyű mondani, de türelem. Nem lesz ez mindig így. A villanyt és a Tv-t este már leet nélkülözni a kicsi miatt, szerintem. Próáld meg bevonni őket a teendőidbe, vagy akár csak a nagyot, és addig a kicsit tedd le aludni. Csináljatok jó fárasztó dolgokat, hátha bejön. Ha van lehetőséged pár napra mehetnének mamázni is, akár egyik az egyikhez, másik a másikhoz. A kicsinél próbálkozz levendulás dolgokkal, nekünk nagyon bejött, ha nem akart aludni. Neked pedig MagneB6 addig is, idegesség ellen nagyon jó. És tényleg, gondolj arra, hogy már "csak" 2 hónap, és vége :)

Remélem valamennyit tudtam segíteni, habár nagyon nehéz :(

2012. aug. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Inkabb magadat kezeltesd ha ilyentol az a gondolatod tamad hogy magadra hagynad a gyerekidet, azert ez nagyon durva gondolat, nem igaz?!!!!
2012. aug. 14. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Avery ***** válasza:
100%

Vegyél mély levegőt, és próbálj humorral hozzáállni, vagy gondolj arra, hogy mindenkinek nehéz időnként.

Kitartás. :)


Az én fiam 11 hós, és "jó gyerek". Egyik nap, egész álló nap nyűglődött. Semmi nem volt jó neki, amit csináltam, se' a kaja, se' a játék, séta, semmi. Estére a hajamat téptem. Aztán egyszercsak lefosott mindent, mármint a ruháját, a lába olyan lett (kifolyt a pelenkából), a padló, aztán ahogy felvettem, az én ruhám is, utána vetkőzés közben belenyúlt, majd a szájába vette a kezét... Itt konkrétan üvöltöttem... Aztán ő is elkezdett sírni, én meg megpróbáltam kívülről nézni magunkat, és átfordítottam nevetésbe a dolgot. Megfürdettem - bár még csak 6 óra volt - , pancsolt egyet, ő is jobban lett (gondolom, elrontotta a hasát valahogy szegény, valamit elcsesztem...), aztán a ruhákat bevágtam a mosógépbe, felmostam, és én is jobban lettem. :)

Azt szoktam mondani magamnak, inkább nevessek, mint hogy sírjak...


Szóval mégegyszer, kitartás! És olyan jó lesz, amikor kész lesznek a szobák, már nem sok idő!!

2012. aug. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Avery ***** válasza:

Ja, egyébként mi is építkeztünk bőven, hát én nagyon utáltam. Zaj, kosz, idegbaj, megértelek.

Nehéz időszak ez, de nem tart örökké!!

2012. aug. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Menj be a wc-be mosd meg az arcod, számolj egy darabig, amíg egy picit könyebb lesz. Én ki szoktam menni még a teraszra, ha nagyon nem bírom, és üvöltök egy nagyot. Szerencsére nincsenek nagyon szomszédaink:)

Kitartás, akinek több gyereke van, azok is átmennek ugyan ezen építkezés nélkül is, hidd el.

Üdv: egy 3 gyerekes+ állapotos építkezős kismama.

2012. aug. 14. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Nyilván nem a nem alvás miatt borult ki a bili, hanem testvérféltékenység, visszabeszélés, dackorszak, fogzás, stb... szóval egész nap kijutott a "jóból", és mikor lett volna egy kis időm utolérni magam, akkor sem aludtak. Végül a kicsi 4-kor szó nélkül lefeküdt az ágyára, aludt másfél órát, a nagy meg este kérte hogy meséljek, még az első mondat végéig se jutottam mire már aludt. A kicsi viszont a késő szunyókálás miatt csak 10-kor aludt el, de legalább nem hangoskodott.

Köszi a biztató sorokat.

Most szépen alszanak, a kicsi magától ment egykor lefeküdni, a kisfiam meg fél kettőkor.

Szép napot!

2012. aug. 15. 14:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!