Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi lehetett ez? Szerintem nem...

Mi lehetett ez? Szerintem nem lázgörcs volt, de akkor mi?

Figyelt kérdés
2,5 éves lányom tegnap óta lázas, 37-38,5 közötti a láza. Este elaludt, majd egy óra múlva szólongatott, akkor láttam,hogy a keze, lábai aprókat rándulnak. Megijedtem, felvettem. Nem rángatózott, csak éreztem hogy aprókat rándulnak az izmai. Nem hányt, légzése egyenletes volt. 38,5 volt a láza, lefürdettük, kapott lázcsillapítót, visszaaludt. Nyugodtan aludt, de közben hosszabb-rövidebb kihagyásokkal éreztem rajta ezeket az apró izomrángásokat. Ő nem ébredt fel rá. Most jól van, 37,5 a láza, de jó kedve van. Mi lehetett ez a rángás? Tapasztalt már valaki ilyent?
2012. aug. 11. 08:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehetett lázgörcs. Vidd orvoshoz.
2012. aug. 11. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem minden esetben jár magas lázzal a lázgörcs.A lényeg az izmok görcsös állapota már észlelhető a kicsin.Mindenképpen hívd fel a háziorvosotokat,és mond el mit tapasztaltál.Ha súlyosnak véli kimegy megnézi a gyereket,vagy az ügyeletre irányítja.Ne félj,mert nincs nagy baj,de te is megnyugszol a gyerkőc meg kap valami nyugtatós koktélt.
2012. aug. 11. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A fiammal volt ilyen. 14 hónaposan. Lázas volt és ahogy jött-ment észre vettem hogy ránganak az izmai.magamhoz öleltem bealudt és közben is még kbfél óráig voltak ilyen kis izomrángásai. Felébredt és elmúlt. Mondtam dokinak de nem tulajdonitott nagy jelentőséget neki! Nem is mondta mi volt az..
2012. aug. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
tapasztalatból írom. A középső fiamnak háromszor volt lázgörcse már. Egyik sem extrém magas láznál, hanem 38,4- 38,6 között volt. Ő is, miután csitult a roham, szépen, nyugodtan végig aludta a fél napot a kórházban, volt, hogy az éjszakát, átlagban 2 napot töltöttünk bent. De legalább látta neurológus,csináltak neki EEG-t, hogy biztosan lázgörcse volt és nem epilepszia. Mivel, nem volt olyan magas a láza. A harmadik után kaptunk itthonra görcsoldót, amit a fenekébe kell felnyomnom, csak akkor kell mentőt hívnom, ha ismétlődne. Megjegyzem, azóta is ott áll a bontatlan csomag a hűtőben.
2012. aug. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Ügyeletre vittük, megvizsgálták, nem találtak semmit, és másnap már nem volt láza, és ezt a rángást sem tapasztaltam nála. Az orvos szerint a láz válthatta ki, de nem lázgörcs volt.
2012. aug. 13. 14:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!