Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 évesem szerintem napallerg...

2,5 évesem szerintem napallergiás. Mivel kenjem a bőrét, hogy kevésbé jöjjenek elő a pöttyök, és mivel, hogy hamarabb múljanak. Homeos bogyó is van rá?

Figyelt kérdés

Ma délután 5-kor bekentem 50 faktorossal, és csak utána mentünk ki.Amikor bejöttünk, majdnem sírva fakadtam.Nagyon pötyis lett.Felül már dudoros is szinte.

Lezuhanyoztam, és adtam neki calciumot.Mit tehetnék még?Annyira sajnálom szegénykét.Figyelek arra, mikor megyünk ki, és naptejjel is kenem.Annyira szeret kint lenni.

Azért kérdeztem a homeos bogyót, mert a gyerekorvosunk homeopata doki is.Elvinném hétfőn, ha lehet napallergiára bogyókat kapni.


2012. jún. 16. 22:35
 1/8 anonim ***** válasza:
2012. jún. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi!Akkor elviszem a dokihoz.Látom van többféle is.Jobb, ha ő dönti el melyik lesz a legjobb.
2012. jún. 16. 22:44
 3/8 anonim ***** válasza:
És ha a krém nem volt jó??
2012. jún. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én felnőttként vagyok napallergiás, ezért nem is napozom.

Tapasztalatból mondom, hogy a kenőcsök nem segítenek, bármilyen faktorúval kentem magam, ha a nyár elején kijött, akkor már azon a nyáron mindig újra és újra előjött.

Ráadásul nagyon viszketnek is a dudorok, a kislányod nem panaszkodik erre?

Nekem a legjobb az árnyék, de ha nagyon muszáj kimenni, akkor hosszú ujjú fehér felsőt vennék fel ha másnap is ki kellene mennem a napra.

Kiütések után kb. 4-5 napig nem mentem tűző napra, akkor elmúlt, bár nekem csak a vízparti erős napsütés hozza ilyen durván elő a pöttyöket.


Nem tudom mi a megoldás azon kívül, hogy árnyékban maradtok! Az nem megoldható?


Ja, a naptejektől még jobban viszkettem és durvábbak lettek a kiütések.

2012. jún. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kerüljétek a napot. Nálunk a férjem és én napallergiások vagyunk. A 2gyerek közül az egyik napallergiás,plusz ő még olyan allergiában is szenved,ami miatt semmien naptejjel nem kenhetjük. Erre mondta a bőrdoki,hogy amennyire tudjuk,kerülje a napot. Nem könnyű,de megoldjuk már 2.éve. A másik gyerek nem napallergiás,de a naptejek közül nagyon soktól kiütéses. Legnagyobb ellenségek a nivea termékek
2012. jún. 17. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Pont Niveaval kentem be.Van egy nagy fedett teraszunk.Ma ott voltunk.Semmi nap, csak árnyék.

Bekentem körömvirág babakrémmel.Nagyon viszketett neki, de éjjel alábbhagyott.Reggelre elmentek a nagy dudorok, csak a pöttyök vannak meg.

Találtam a neten La Roche krémet napallergiásoknak.Nem tudom milyen lehet.Tavaly is Niveat használtam neki, de akkor nem volt gond.

Hát akkor kerüljük a napot, ahogy csak tudjuk.

Köszönöm!

2012. jún. 17. 13:23
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekünk La Roche van, 50 faktoros. És valóban rá van írva, hogy napallergiásoknak is jó. Nekünk bevált, mondjuk a fiam nem napallergiás, csak enyhe atópiás dermatitisze van, vigyázni kell a bőrére.
2012. jún. 17. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ma voltunk dokinál.Immár 4. alkalommal.Új diagnózis van.Nem napallergia.
2012. jún. 18. 11:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!