Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szoktad unszolni, vagy annyit...

Szoktad unszolni, vagy annyit eszik, amennyi jólesik neki? Nemevő gyerekekre gondolok.

Figyelt kérdés
2009. júl. 20. 18:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen próbáltam unszolni eleinte, de rájöttem hiába. Úgy is annyit eszik amennyi jól esik neki. Csak saját magamat idegesítettem fel vele. Azóta sem eszik többet és a súlya is átlag alatt van, de sajnos nem tudok változtatni rajta. Azt hiszem már mindent kipróbáltam.
2009. júl. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az elején próbáltam mindenfélét kitalálni,hogy nem megyünk sehova,nem kap ezt-azt,de nem jutottam eredményre.Most (3évesen) ott tartunk,hogy tök sokszor nem vacsorázik,és nem is reggelizik,de legalább megeszi a kaját az oviban.Az sem egy utolsó szempont,mert nem olcsó.
2009. júl. 20. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szoktam unszolni, de egyre inkább feladom. Régen (csecsemőkorában) egy órát is ültem mellette, ha nem evett, ma már 5-10 perc után befejezzük. Kivéve, ha már napok óta nem eszik rendesen. Akkor előtör belőlem a kisördög és ott ülök mellette, amíg legalább egy jópár kanállal nem eszik.
2009. júl. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szoktam, de annál inkább nem eszik. Dackorszakban van. Direkt ellentmond. Sajnos némi zsarolással elérem a célom, de annyira nem akarom, hogy így egyen. (bekapcsolom a mesét, ha megeszed a kaját) Ez nagyon nem jó módszer sajnos én is tudom. Van amikor nem mondok semmit, csak leülök az asztalhoz, közlöm, hogy jó étvágyat, aztán egyszer csak ül ő is oda a tányérjához és eszik.
2009. júl. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Volt hogy unszoltam, aztán feladtam. Ha éhes úgy is eszik, erre már rájöttem. De utána nasi nuku a következő evésig. Mondjuk amúgy se nagyon, de ha eszik, legalább hat nyolc kanállal, akkor kisebb valamit kaphat. De nem mindig kap akkor sem.

Nálunk az ilyen nasi nincs beállítva hogy akkor most ekkor kapsz. Hanem ahogy jön.

Volt hogy eljött velem a boltba, ugye egy db csokit vettünk, hiába kértem ne egye meg, nem bírtam vele, hát megette. Hazamentünk elé tettem az ebédet, nem kérte, kértem egyszer nem ment, hagytam. Pár óra múlva újra kínáltam és evett. De volt hogy akkor sem. De azóta nem megyünk dél előtt a boltba, vagy ha egyszer előfordul akkor nem a gyereket hibáztatom, hanem akkor úgy alakítom a dolgokat. Persze egyszer azért próbálkozok, mert volt olyan is hogy evett előtte egy csokit, és mégis nyomta be az ebédet is. Úgyhogy nálunk ilyenből nincs probléma.

Egyszer kétszer jó unszolni, de ha nem megy, hagyni kell! Max többször kínálni egy két óra múlva, vagy hagyni hogy majd szól hogy éhes, már ha tudja jelezni, vagy tud szólni. Az én lányom nem tudta mondani eleinte, majd odament a hűtőhöz és mutogatott, akkor tudtam éhes. Akkor evett. Persze amennyire lehetett tartottam az időket, de volt hogy nem evett, hagytam és pár óra múlva magától szólt, jelzett hogy éhes.

De ha erőlteted sokáig, még jobban nem fog enni, már csak azért sem.

Meg próbáld meg úgy hogy többfélét raksz elé. Valamelyik tuti tetszik majd neki. Mert valahol olvastam, hogy a gyerekek nagyon szeretik, hogy ha választhatnak.

Például a reggelinél se azt kérdezd, hogy kérsz vajas kenyeret? Hanem hogy vajas kenyeret, vagy lekváros kenyeret kérsz? Van amelyik gyereknél ez bejön. itt nem tudja azt mondani hogy nem kérek. Látja hogy választhat, de tudatosul benne hogy enni kell. Bár lehet a választás lehetősége eltereli a figyelmet az enni kell-ről.

2009. júl. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ja ép pl ebédnél is lehet olyat hogy kétfélét csinálsz és megkérdezed, hogy zöldborsófőzeléket kérsz, vagy krumplifőzeléket pl. Persze csak akkor kétfélét ha meg tudod oldani vagy elfogy amúgy. Mert aztán meg ha meg egyikből se eszik akkor ott marad.

Meg olvastam még olyat, hogy lehet olyat csinálni, ha nagyon rossz evő a gyerek, hogy egy ilyen fém kekszes dobozba rakni neki mindenféle ételből kis kockákat egymás mellé össze vissza. Sajtot, felvágottat, kenyérkocskákat, kiflidarabokat, parcsikockákat, paprikát, uborkaszeletet stb-t, a fantázia szab határt. És hogy mindig legyen benne olyan egy ami a gyerek kedvenc étele. meg lehet másképp vágni mint ahogy eddig vágtad. Pl ha az ubit szeletre vágtad eddig, akkor most négyszög alakúra, vagy kockára. Így lehet kedvet kap, valamint ilyen álnasi lesz belőle, de rendes kajából.

Vagy még hogy ilyen figurákat kialakítani a szendvicsből és így barátságosabb lesz a kicsinek. Meg hát nem mellékesen kerül belé étel, amitől hízhat. :)

Persze e legutóbbit én nem próbáltam, mert én féltem hogy nehogy aztán játék legyen az étel. De ha semmi nem segít ezt is ki lehet próbálni.

2009. júl. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Én most leszek 16, 187 centi, cirka 80 kiló. Nyugi, ez a helyzet olyan 13 éve korban szokott fordulni (legalább is nekem akkor fordult), addig szinte semmit sem ettem, most meg az átlag ebéd 3 szelet bélszíntől kezdődik... Eljön majd az az idő, amikor a gyereked kizabál a vagyonodból. :D
2009. júl. 27. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!