Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Annyira elegem van már! A...

Annyira elegem van már! A lányom 30percen belül a 4. pelenkát csinálja össze. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

2,5éves. Szobatisztaságra semmilyen szinten nem hajlandó,pedig már mindent próbáltam. De most kiakadtam. Bekakált ez idáig oké,de mikor ráadom a tiszta pelenkát megint,és ezt 4x játszotta el!

Nincs hasmenése,rendes széklet. Mikor megkérdezem kell e kakálni a válasz NEM,és 2perc múlva már be is sz@art. Ha bilire teszem,nem csinál bele!



2012. aug. 8. 11:15
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
75%
De örülnék neki.... A lányom 2éves mult áprban, s mióta nyaralni voltunk nem tud kakilni mint elötte.Nyaralás elött napi 1 kaki,most örülünk ha nagy sírás árán két-3naponta kijön neki.. Már fáj neki s a gyógyszer segit csak.De atzzal is sír. Egyébként ez a NEM,ez a korszak miatt. Ő is,kérdezek tőle valamit(hozol pelust?) nem,elszalad és pelussal a kezében jön vissza.Tegnap vettünk neki ptikus ajánlatára Lavolecet és ez is csak fél nap után segit.. Nem kapott esetleg tejet vagy valamit ami lazább kakit csinál neki?(Pl alma)
2012. aug. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
64%

mit tehetnél? komolyan nem értem mi a bajod! enyém is ezt csinálta, kakilt, pelust cseréltünk, kakilt, pelust cseréltünk majd újra kakilt...

soha nem durrant el ettől az agyam, nem veszekedtem vele és főleg nem kértem meg rá, hogy legközelebb ha újra érzi, hogy kakilnia kell akkor tartsa már vissza mert ma nincs kedvem többször kiszedni a kakiból.

de gondolom ha neked kell egy nap többször akkor te se mész el wc-re, ugye?

2012. aug. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
46%
Le lehet pontozni, de aki a 2,5 éves gyerekéről így beszél, mert 4x kakilt, az idegpajos pics@, és jó lenne ha nem buksisimit kapna hanem változtatna ezen, mert így árt a gyerekének.
2012. aug. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Türelmesebbnek kéne lenned. Kislányom 2 éves múlt, és nála is előfordult, hogy negyed óra alatt 3x cseréltem pelenkát, de ezért soha nem szidtam meg, tuti, hogy nem direkt csinálja. Neki sem lehet jó, nem szórakozik Veled, de mégis kiabálsz Vele. Örülj annak, hogy hasmenése van, hanem csak normál kaki.
2012. aug. 8. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Adjal ra bugyit, es fel orankent ultesd a bilire, hatha sikerul valami. Akkor meg nagyon orulj neki, dicserd meg.

De ha leszidod mert bekakil,akkor ra se fog merni ulni a bilire.

Gondolom otthon vagy,raersz pelust cserelni, kakit takaritani.

Az en lanyom meg a falat is osszekente :)

Persze ezen csak most nevetek :)

2012. aug. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

"Szobatisztaságra semmilyen szinten nem hajlandó"

Miért erőlteted? Ha Te is látod, érzed, hogy még nem érett rá, miért kell most rögtön? A szobatisztaság nem elvárás, követelmény. van aki előbb, van aki később érik meg rá. Ha erőlteted, csak gátlásokat ébresztesz benne. Szerintem még várj vele. Semmiről nincs lekésve!

A másik. Ne érezze dühödet! Csak rosszat teszel vele. Inkább legyen még pelusos 1-2-3 hónapig, mint mindenféle gátlás(jaj, nem sazbad kakilnom, mert anya mérges lesz stb...) kialakuljon benne, aztán meg azért szenved, mert 3 napig inkább nem kakil...

2012. aug. 8. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Várjál egy kicsit a pelenka cserével. Nálunk van hogy több mint fél óra alatt jön ki addig nézünk és várunk. Lehet nehezebben kakil, vagy nyom jön valami és máris leköti valami a figyelmét elmúlik az inger és el is felejti abban a pillanatban hogy kaka még van. Nálunk egy kaki alatt 30x ki be kapcsolja a tévét, törölget... Volt hogy cseréltem én is de mára már megvárom. Érdemes bekenni a fenekét újra mint régen. Én nem próbálom a szobatisztaságot, mivel a bilire ha ráül feszeng nem tud ellazulni. Minden héten elővesszük kipróbáljuk milyen bilin ülni és kész. Ha többször teszem rá, akkor elpakolja a bilit, és mutatja, hogy nem kényelmes neki (pedig az).
2012. aug. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!