Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Annyira elegem van már! A...

Annyira elegem van már! A lányom 30percen belül a 4. pelenkát csinálja össze. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

2,5éves. Szobatisztaságra semmilyen szinten nem hajlandó,pedig már mindent próbáltam. De most kiakadtam. Bekakált ez idáig oké,de mikor ráadom a tiszta pelenkát megint,és ezt 4x játszotta el!

Nincs hasmenése,rendes széklet. Mikor megkérdezem kell e kakálni a válasz NEM,és 2perc múlva már be is sz@art. Ha bilire teszem,nem csinál bele!



2012. aug. 8. 11:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Légy vele türelmes!
2012. aug. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
54%
Biztos ilyen stílusban beszélsz vele is...
2012. aug. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Kedves 2.köszönöm szépen az értelmes hozzászólást,de többet nem szeretnék! Már bánom hogy írtam ide!

Ha már itt tartunk te meg minek írsz ha nem a kérdésre válaszolsz?????!


Türelmes vagyok,de ezt már sokadjára csinálja,hogy egymás után többször bekakál a tiszta pelenkába.

Nem azzal van a gondom hogy még nem szobatiszta,hanem azzal hogy miért nem lehet egyszerre letudnia a kakálást?! Mert nem órák telnek el közte hanem pár perc,vagy amíg pelust cserélek.

2012. aug. 8. 11:32
 4/17 anonim ***** válasza:
Ha azt hitted, hogy a bilire szoktatás egy sétagalopp lesz és egy-két nap alatt sikerülni fog akkor el kell, hogy keserítselek, de ez sajna nem így működik. (Még ha sok dicsekvő anyuka aszt is mondja, hogy az ő gyereke pár nap alatt szobatiszta lett!) Iszonyat sok türelem kell hozzá és bizony még hónapokkal később is történnek balesetek. Nemhogy az elején!!! Az én lányom annak idején 2 percenként bepisilt a bugyiba, amikor elkezdtük a bilire szoktatást. (Gondolom hogy nem volt rajta pelus még jobban jött az inger.) Egész nap takarítottam, meg bugyikat mostam és én is totál kivoltam idegileg. Tarts ki és próbálj türelmes lenni. Én jövő nyárra tervezem a bilire szoktatást a fiaimnál. Inkább bele se gondolok mi pisit meg kakit fogok pucolni két gyerek után. :-(
2012. aug. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ja most olvasom, hogy a pelusba kakil bele. Erre sajnos nincs ötletem, hogy miért csinálja. :-(
2012. aug. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok, és a kérdésre válaszoltam. Azért heccel téged, mert látja, hogy idegeskedsz.

Ha ilyen szavakat használnál (kakál, sz@r, becsinál...), és még ráadásul idegesen is - ami lejön az írásodból - én sem akarnék neked szót fogadni.

2012. aug. 8. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Hogy jön a szófogadás ahhoz hogy 10percenként bekakál a tiszta pelusba??? Ha mondom neki hogy egybe kakálj megteszi? Szerintem bárki ideges lenne egy idő után,hisz nem hasmenésről van szó!


A szobatisztaságot 2évesen próbáltam vele először,fél év alatt többször hanyagoltuk,most is ebben az időszakban vagyunk!

2012. aug. 8. 11:49
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Kicsi lányom, igaz fiatalabb a csemetédnél. Kérte a pelusát, hogy álmos, de helyette bekakilt, levette, kérte pucoljam a popsit, majd mire a kakis pelust kidobtam, ő addig a habtapira potyogtatott, persze a lába végig olyan lett, pucolhattam a dedet- a habtapit, és a padlót, majd elrohant a kicsi a bilire ahol szintén kakilt, így ismét dedet pucoltam majd a bilit, ezek után még felkérezkedett a wcre, ahová szintén pottyantott, újabb puceva. 10perc alatt az összes helyet bejárta a gyermek, ahová kakilni "lehet":)

De ezzel jár, ha szeretnénk megszabadulni attól a csúnya pelenkától:D

Anno a fiam szintén eljátszotta az egy pelus egy csomag dolgot. Persze az agybaj megevett, de bosszankodni nagyon ezen nem lehet.

2012. aug. 8. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj már! Szerinted normális az, hogy egy 2,5 éves 4x kakál egymás után?? Már ez szemet szúrt. Egyértelmű, h stresszeltetve van. És bár tagadod, hogy de te türelmes vagy, szinte mindegyik mondatodból süt a türelmetlenség. Egy dolgot leírok, eddig már 30x leírtam legalább: Bár mindig van/volt/lesz olyan, akiknél a szobatisztaság 1-2 nap "nagy hirtelenséggel" bekövetkező változás, DE nagyrészt ez egy hosszú folyamat szinte végig kudarcokkal. Ha én most leírnám neked, hányszor fogtam meg a vanishes szivacsomat, bezony eltátanád a szádat...Az a nagy helyzet, h muszáj csinálni. És minden egyes alkalommal mosolyogva, mikor nem a bugyikába, gatyóba , vagy éppen a földre megy. 10ig számoltam el magamban sokszor, de sosem mutattam felé, hogy "már megint besz@rtál!!". Utána csak anynit mondtam neki, hogy na, legközelebb próbáld a bilibe! Illetve én pisiltettem vele a kedvenc játékait, plüssmaciját is. Türelemjáték. Sajnos nagy többségében nem megy egyik napról a másikra.
2012. aug. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
46%
Bocs, de te idegileg kész vagy úgy látom. Most mi van ha 4 pelust elhasznált? Összedől a világ? Kapj már az agyadhoz, és ne itt ugasd le azt aki segíteni akar. Nem itt kell levezetni a feszültséget. Örülj neki hogy egyáltalán kakál. Ha igy stresszelsz ezen, és így beszélsz a gyerekeddel is, tedd össze a két kezed, hogy nem tartja vissza inkább, és nem köttök ki kórházban. Felnőtt nő és anya vagy. Uralkodj már magadon egy kicsit!
2012. aug. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!